Bezplatná právní poradna online

Téma: Soused stojí před garáží - jak se bránit

16.11.2010 13:15
Uživatel: M. Černá
Věk:  38
Odpovědí na téma: 5
Text:  Dobrý den potřebuji poradit na jaře se k nám do ulice přistěhovali noví sousedi  přímo naproti našemu  RD(koupili si domek od odstěhovavšího souseda) je to slepá ulice a máme bohužel vjezdy do garáže skoro naproti sobě navíc silnice je úzká (sotva projedou 2 osobáky vedle sebe, taktor se už sem neprotáhne když tu něco parkuje) s bývalým sousedem jsme si jakž takž vyšli vstříc ale s novým je problém.Je to rodina ze Slovenska pán pracuje už dlouho v TPCA paní nyní čeká druhé my máme také malé dítě a docela často jezdím po doktorech i nákupech  už se mi stalo že přijel z noční a zaparkoval přímo ve vjezdu svém tedy i našem takže jsem nemohla zajet do garáže paní jsem požádala aby přžeparkoval to se stalo až se vyspal celé léto byl klid. Nyní už mu snad zase přeskočilo parkuje tady už třetí den dnes zase přímo ve vjezdu  v neděli jsem sotva zacouvala do garáže měl na silnici i kolečko s materiálem  na můj dotaz zda by to mohl dát na stranu mi nakvašeně odsekl že  když budu chtít tak tam zajedu.Nejsem zrovna   100 procentní  právě v couvání a navíc máme prudký sesup do garáže kam se musí najet velmi opatrně a mírně našikmo tak to chce víc místa.Musím podotknout že pan soused má další 2 možnosti parkování má celkem 3 vrata jedny dole před domem další tady do garáže a ještě vedle  vchodu spolu s velkou betonovou plochou na parkování ( jezdí mu tam auto s uhlím) mi jsme nalepení u silnice a jiné možnosti nemáme máme jen  tuto možnost z jedné strany .Docela jsem naštvaná že dělá vyslověně naschváli a tak nevím co s tím  Prosím poradte
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
16.11.2010 13:44 Uživatel: budgie
Věk:  50

Město:Praga mater urbium

G360058.gif
500-1000
Téma: Soused stojí před garáží - jak se bránit
Text uživatele: Zkuste se s tou rodinou nějak seznámit,třeba je pozvěte na kafe nebo na sklenku vína,představte se a zkuste jim říct co Vás trápí.Pokuste se po dobrém s nimi nějak problém vyřešit.Není nic horšího než být se sousedy na nože.V každém případě nepropadejte emocím.Držím palce.
 
16.11.2010 16:18 Uživatel: Julie
Téma: Soused stojí před garáží - jak se bránit
Text uživatele:   Já též bych se snažila domluvit podobrém.
 
16.11.2010 20:24 Uživatel: M.Černá
Věk:  38
Téma: Soused stojí před garáží - jak se bránit
Text uživatele: děkuji moc za vaše rady 
 
16.11.2010 21:05 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Soused stojí před garáží - jak se bránit
Text uživatele: Tuto věc jsme řešili minulý týden v poradně. Je nutné místo označit nápisem neparkovat vjezd a pokud to nepomůže, pak nechat auto odtáhnout. Naruší to sice vztahy, ale je to řešení. Pán si jednou nebo vícekrát zaplatí poplatek za odtah (několik set Kč ...) a vyléčí se z toho.

Ale první bych volil domluvu. Není možné, aby parkoval ve vjezdu a Vy máte právo po něm vyžadovat, aby od takového chování upustil.
 
15.05.2015 22:33 Uživatel: Jiří v
Věk:  20
Téma: Soused stojí před garáží - jak se bránit
Text uživatele: 

Dobrý den, máme se sousedem naproti sobě vjezd soused neustále parkuje před jeho vjezdem dvěmi auty tudiž mám problem s vjezdem s vozíkem neprojedu vůbec, Několikrát jsem ho žádál aby auto dával na bok, ho to ovšem nazjímá vozovka je široká 4,5m a po jeho zaparkovaní to dělají necelé tři metry.

Co s tímhle mohu dělat?

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Soused stojí před garáží - jak se bránit
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 7
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 4 témata
Počet témat celkem: 15598
Počet odpovědí celkem: 170664
Počet registrovaných: 4604 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Chci se prodat za penize
Nejkomentovanější za 7 dní: Trikolóra - hnutí občanů
Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny