Bezplatná právní poradna online

Téma: Sousedská šikana a hrozba fyzického napadnutí - jak se bránit?

23.03.2016 19:34
Uživatel: Aja123
Věk:  30
Odpovědí na téma: 13
Text: 

Dobrý den,

chtěla bych touto cestou požádat o radu. Bydlíme 2013-2016 v paneláku v bytě v osobním vlastnictví. Od té doby co jsme se nastěhovali nás neustále "šikanují" sousedi co bydlí pod náma. Hned pár dní po nastěhování na nás zvonili, že si náš syn asi jezdí po zemi autíčkem a že je to ruší a že máme i nahlas televizi. Sice jsme byly naštvaní, ale v rámci asi nějaké slušnosti jsme tedy šli a během 14 dnů jsme na zem kde máme parkety jsme položili koberec aby jje syn tedy nerušil. Když zjistili že přez děti neuspějí tak si začali stěžovat na našeho psa že tu štěká když nejsme doma (podotýkám že tu bývá sám max. 5 dní v měsíci cca 2 až 3 hodiny když nám s manželem výjde stejná směna v práci jinak ho vozíme tedy k manžela rodičům aby si tedy nestěžovali ale i přez to si stěžují a poslali nám i stížnost a i na schůzy domu se to řešilo). S tím ale tedy taky neuspěli a vrchol byl když včera (22.03.2016) po 19té hodině opět zvonek, že jako by ji strašně zajímalo co ty naše děti tam jako dělají že je to hroznej kravál (děti nedělali skoro nic. Skončila jim pohádka tak tancovali cca 5 minut na písničku na konci pohádky). Má odpověď byla že jí do toho nic není co oni dělají a že má přijít po 22 hodině když tu bude kravál. Její manžel na mě začal hulákat že s nima nechodíme ven proto jsou tak divoký a to mě zarazilo že jako vědí kdy jdeme nebo nejdeme ven jak když nás sledují. Zeptala jsem se zda nás sledují tak odpověď zněla že ne a následoval smích. Pak mi manžel řekl ať zavřu dveře že když je někdo asi blbec tak se mu to nevysvětlí a v tom její manžel se sozběhl rozrazil nám dvěře a chtěk manžela napadnout!!! To už jsem byla tedy v naprostém šoku!

Poraďte nám prosím co můžeme dělat. Už jsme opravdu zoufalí a děti se mě po této události ptali co provedli že tady paní byla křičet. Synovi jsou 4 a dceři 9 let a malej z toho byl celkem špatnej.

Děkuji za jakoukoli radu.  

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 5363x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Sousedská šikana
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
23.03.2016 20:18 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
3000-4000
Téma: Sousedská šikana a hrozba fyzického napadnutí - jak se bránit?
Text uživatele: 

Pani Ajo, jako by jste psala muj pribeh. Resili jsme navlas stejny problem, kdyz byly memu synovi 4 roky. My bydleli ve vlastnim byte a pod nami nervozni najemnik. Kvuli kazde malickosti klepal na strop, prejizdel tyci po ustrednim topeni, ato jenom proto, ze jsem jednou v sobotu vstala v 7 a ne v 8 hodin jako on,  a neustale nam neco cpal do kasliku. Nas syn byl normalni klidne dite, ale jak to je, deti nechodi ale behaji. Proste kdyz je byt spatne odizolovany, je vsechno slyset. Jednou mi soused zacal vyhrozovat pravnikem, tak jsem mu rekla, at si poslouzi a ze jestli nas neprestane sikanovat, dam kluka na hrani klaviru. Mozna takovou reakci necekal, ale kupodivu od toho dne byl klid. On se potom odstehoval.
Je to moc neprijemne. Jen vam muzu poradit, at si jich nevsimate, neotvirate jim a pokud si budou chtit stezovat, at si stezuji. Vy jste ve svem a nic spatneho nedelate, situace se nezmeni. Nenechte si to libit.
Muzu vam poprat jenom pevne nervy.

 
23.03.2016 21:41 Uživatel: Aja123
Věk:  30
Téma: Sousedská šikana a hrozba fyzického napadnutí - jak se bránit?
Text uživatele: 

Dobrý večer, moc děkuji za Vaši odpověď. Já budu doufat, že tohle byla jejich poslední buzerace. Opravdu nevím co by jsme ještě měli udělat, Děti pořád napomínáme, aby nebyly hluční ale to nejde neustále. Jsou to děti a prostě si hrají a syn byl teď týden nemocný proto jsme nechodili ven jak mi vytkli. Je to hroznej pocit když víte, že vás někdo pořád sleduje a řeší a nejhorší je, že paní pracuje na sociálce : -/ Ještě jednou moc děkuji za odpověď.  

 
23.03.2016 20:30 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Sousedská šikana a hrozba fyzického napadnutí - jak se bránit?
Text uživatele: 

Právní dotazy je lépe pokládat ve webu k tomu určeném. Jde o spřátelené stránky - Bezplatná právní poradna online. Dotazy do webu poradny je možné poslat v liché týdny v pondělí po 10. hodině nebo formou online chatu v sudé týdny v sobotu po 9. hodině.


Tento web (www.MojeStarosti.cz) není primárně určen k právnímu poradenství a právníci sem nechodí.

 
23.03.2016 20:40 Uživatel: Rypoušice
Věk:  27
2000-3000
Téma: Sousedská šikana a hrozba fyzického napadnutí - jak se bránit?
Text uživatele: 

Zdravím, také jsme donedávna bydleli v nájemním domě, váš příspěvek mi připomněl úplné začátky. Sousedka, která dokonce nebydlela přímo po námi (! ) zvonila, že si my (tehdy děti) hrajeme nahlas, jestli tam nečutáme s míčem a jiné nesmysly. Obtěžovala svými výlevy kohokoliv, jak se jí to hodilo. Taky např. volala několikrát bezdůvodně hasiče, když napršelo, že jsou sklepy zatopné. Nebyly. Taky vyvolávala policisty, aspoň, že  záchranáře nechala být alt.

Nakonec jsem zjistila, že bere prášky na  hlavu a když je měla, byl klid. Když ne, vymýšlela si. Výše zmíněná ignorace je opravdu nejlepším řešení. S takovými lidmi totiž nemá cenu mluvit. Nepochopí to, naopak je to spíš nabudí, touží udělat bugr a jsou na vrcholu blaha, když vidí, jak vás to žere.

To skoro napadení je ale docela varovné, na to pozor. Kdyžtak volat policajty. Taky jsme tam měli magora, který sousedce vykopl dveře, mlátil přítelkyně, jedna ho chtěla přejet, no a aby byl ještě děsivěší, měl dvě čivavy alt Moc toho nezmůžou, ale na chvíli je aspoň klid.  

Nejlepší by bylo, kdyby se odstěhovali oni sami …

Přeji pevné nervy a vytoužený klid!

 
24.03.2016 17:05 Uživatel: Plamínek
364.jpg
Téma: Sousedská šikana a hrozba fyzického napadnutí - jak se bránit?
Text uživatele: 

Děsivé čivavy? Simtě. To jsou známí trhači.

No to mě teda zajímá.

 
24.03.2016 17:32 Uživatel: Rypoušice
Věk:  27
2000-3000
Téma: Sousedská šikana a hrozba fyzického napadnutí - jak se bránit?
Text uživatele: 

 No akorát jsem se samou drsností jeho psíčků a chlapa samotného spletla, protože to byli jorkšíří Mně ti malí raťafáci splývají, ale směšnost zůstavá dál. Vždycky mně to přišlo strašně absurdně-bizarní, takovej frajer, mlátič dvěří i žen a má dva jorkšíry . To budí strach na hony daleko, fakt. Úplně se třesu, jen si na to vzpomenu!

Jinak zážitky z minulého domova by předčily i povídky malostranské: alkoholička, která opilá ležela u sklepů, až se nakonec, chuděra, upila. Pak jiná, které asistoval u kaleb pokaždé jiný chlap a dělali tam vyrvál, šílená stěžovatelka, ještě šílenější domovnice, tady ten drsoň a spousta jiných podivuhodností  

 
24.03.2016 17:43 Uživatel: Plamínek
364.jpg
Téma: Sousedská šikana a hrozba fyzického napadnutí - jak se bránit?
Text uživatele: 

Napiš o tom, zní to poutavě. A zlověstní jorkšíři.

Taky pražský krysařík budí respekt, nebo bedlington teriér (snad jsem to dobře napsala, taková ta shrbená vyděšená ovce), to vždycky čekám, kdy to zvíře dostane hysterák a pomočí se.

Ale drsní chlapi mívají podobné psíky. Třeba blogger Kroupa u Idnes (24.03.2016) u, který markýroval, že kdysi bojoval v Afghánistánu- vlastní slova byla: Byl jsem v Afgha a byla tam se mnou smrt a víc nemusíte vědět, huh. - tak ten má meruňkovou pudličku. A Dan Landa bude mít nejspíš toho krysaříka.  

 

 
24.03.2016 19:17 Uživatel: Rypoušice
Věk:  27
2000-3000
Téma: Sousedská šikana a hrozba fyzického napadnutí - jak se bránit?
Text uživatele: 

Shrbená ovce alt Musela jsem se podívat, o co že to vlastně jde a musím uznat, že tvůj popis je fakt trefný alt A taky, že tuto rasu neznám, ale vypadá skutečně prazvláštně, něco mězi zpudlovatělým chrtem, plyšákem a dřevěnou hračkou na pružině. Pro drsňáky naprosto ideální!

No, zdá se, že militantně založení týpci mají krom skrytého malého ega a něčeho jiného i malé psíčky. No jo, když on by je nějaký vlčák sežral. Kejklíř Žito by si měl ke svému šíření morálky a národní  (pseudo) hrdosti pořídit takovouhle fešnou kamarádku.  

No k dobru můžu dát moji vzpomínku na dětská léta, kdy jsem tomuto chlapákovi z okna házela na kapotu auta tavené sýry. Strašně jsem se u toho bavila, byť uznávám, že absolutně netuším, jak mě to napadlo. Ale hlavně, že jsem se zabavila. Vždycky jsem rychle zalezla z okna a vybuchla smíchy a pak se dívala, případně házela znova alt. Vím, že mě jednou načapal, asi mi něco řekl, ale vzhledem k lehké nahluchlosti levého ucha jsem to naštěstí přeslechla, ale usmíval se u toho. Asi se mu líbilo škrabat z kapoty taveňák.

Na věčně opilou sousedku na patře nezapomenu, resp. na její hlas. Vždycky se tam hádala s nějakým amantem takovým tím pavlačovým, správně vychlastaně-vyhuleným hlasem. Pak na ni vyzváněla domovnice, typická Keliška, drbna par excellence. Ta dokonale suplovala sousedku zdola - to když měla zrovna prášky. Převzala roli tak zodpovědně, že i policajty vyvolávala, protože stačila jakákoliv maličkost, to jest prostě jen být zavřený doma a ani mimořádně nekřičet a už klepala, už se s ní hádala až na ni fízly zavolala. Sen každého podnájemníka, takováhle poctivá domovnice!  

Taky jsem umírala, když ve dvě ráno vyřvávala protivná Adele z bytu nad náma, kde měli malé miminko.  

Asi se už dnes (24.03.2016) nenosí vyrůstat na Maxim Turbulenc a polámaném mravenečkovi. A už vůbec ne ve dne! Vkus musí být už od mala.

 
23.03.2016 21:45 Uživatel: Aja123
Věk:  30
Téma: Sousedská šikana a hrozba fyzického napadnutí - jak se bránit?
Text uživatele: 

Dobrý večer, i Vám děkuji za odpověď. Já v tuhle chvíli jen doufám, že už se oba uklidní a dají nám pokoj protože opravdu na tohle nemám sílu ani nervy. Paní pracuje na sociálce a to je pro mě naprosto nepochopitelné : -/ Opravdu nevím co bude dál : -/ Ještě jednou děkuji

 
23.03.2016 22:28 Uživatel: Rypoušice
Věk:  27
2000-3000
Téma: Sousedská šikana a hrozba fyzického napadnutí - jak se bránit?
Text uživatele: 

No to pro mě taky … to z ní musejí ti, co se s ní dostanou do styku ohromnou radost. Anebo třeba je naopak tam slušná a frustraci a vztek si vybíjí po tom, doma, na nevinných. Tak či tak, normální to není, snad vám vaše přání vyjde a budete mít klid, moc vám to přeju!  

 

 
24.03.2016 17:37 Uživatel: parek
Věk:  34

Město:vesnice

parek.jpg
3000-4000
Téma: Sousedská šikana a hrozba fyzického napadnutí - jak se bránit?
Text uživatele: 

kdyby zas prisli tak bych ji rekl ze jeste jednou bude mit blbe kecy a jdu si stezovat primo k ni do prace jak je mozne ze blbec ktery ma mit papiry na hlavu dela na socialce

 

nebo si promluvit se sousedy, mozna nejste jedini koho otravuji

 
24.03.2016 20:51 Uživatel: ž
Věk:  37
Téma: Sousedská šikana a hrozba fyzického napadnutí - jak se bránit?
Text uživatele: 

Krásný večer všem, měla jsem podobný problém se sousedy jako pani Aja. Bydleli jsme v paneláku s manželem  a  se synem  3 roky chovali jsme se slušně nikomu jsme nic nikdy neudělali a přesto nás sousedi neměli rádi neustále na nás zvonili a to proto, že jsme si dovolili vyluxovat koberec, v 17 hod. že pouštíme nahlas prý rádio, že manžel hlasitě prdí, že nám hodně mlatí pračka, že naše dítě hlasitě pláče, atd. atd. vždy jsme už od 21hod. dodržovali noční klid.

 

Jednoznačně nás chtěli sousedi vyštvat s paneláku, tak dělali všechno proto, abychom vypadli a uvolnili místo nějakému kamaradičkovi se kterým byli sousedi už předem domluveni. To vše jsme se dozvěděli od sousedky která bydlela ve 4. patře nahoře my jsme bydleli ve 2. patře.

Neustále nás sousedi sledovali zda  v bytě větráme, v kolik odcházíme do práce a s práce, kdy jdeme pro nákup, věčne obtěžování  sousedů  a sledování už se prostě nedalo vydržet.  Dělali nám to úmyslně  to se prostě nedá popsat  jací jsou někteří lidé hyeny aniž byste jim nějak škodili nebo tak něco. Stačí když jim nejste sympatický/ká a nejdete podle jejich plánu, tak vás sousedi psychicky zničí pokud nejste psychicky odolní protože většinou to odnáší slabší a slušný člověk.

Přeji ocelové nervy, hlavně  mít oporu v rodině, být důsledný a nedat se. Bydlíme v novostavbě bungalov a máme svatý klid od sousedů. Pěkný večer.

 
09.04.2016 15:23 Uživatel: zlysoused
Věk:  31
Téma: Sousedská šikana a hrozba fyzického napadnutí - jak se bránit?
Text uživatele: 

Na hruby pytel hruba zaplata, takove ty reci o domluve jsou k nicemu. Tyhle lidi ignorovat, pokud zautoci vratit jim to 2x. Ale kazdy na to povahou asi nema. Mame podobnou zkusenost a po dobrem to neslo.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Sousedská šikana a hrozba fyzického napadnutí - jak se bránit?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 0
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 0 témat
Počet témat celkem: 16537
Počet odpovědí celkem: 175944
Počet registrovaných: 5178 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Samstav s.r.o

Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny