Téma: Komplikovaný vztah s dědečkem - lhal rodině že dělám na koupališti děvku

03.07.2014 20:38
Uživatel: Betka
Věk:  19
Odpovědí na téma: 6
Text: 

Dobrý večer,

mám dlhšie problémy, teda lepšie povedané je to skoro rok…ale aby som Vám opísala čo mi je, tak Vám musím napísať ako sa čo všetko stalo, bude toho dosť ale vari dostanem odpoveď na môj problém.

Starý otec z Martina mi ponúkol brigádu, prijala som ju, keďže nič iné sa mi nenaskytlo. Brigádovala som u neho vo firme, všetko bolo super, až kým mu začalo vadiť, že každý deň po práci navštevujem kúpalisko, a som tam s kamarátmi, no u neho doma, kde som bývala, som vždy bola pred 22:00.

Najprv mi začal zakazovať sa stretávať s ľudmi z kúpaliska, že oni sú nič, no ja ich doteraz vnímam ako kamarátov. Potom to už bolo aj zakazovanie chodenia na kúpalisko a keďže som to nebrala na vedomie, tak bol z toho veľmi nervózny.

Jeden deň keď bolo 30 °C tak chcel aby som sa s nimi (on a babka) išla kúpať do termálnej vody, povedala som mu, že nech sa nehnevá, ale že ja nejdem, že idem k mladým na kúpalisko. to ho veľmi nahnevalo…

už v ten večer som bola rozhodnutá, že neprídem tam po víkende a zbalila som si všetky veci že zajtra je piatok, tak odchádzam domov.

V piatok som mala cestovať okolo 2 no prišiel po mňa o pol 2 s tým, že ma ide osobne zaviesť domov. Bolo pol 5 a stále som bola v Martine a už mi aj mama volala, že kde som a prečo som neprišla už autobusom a ja som jej povedala čo sa stalo.

Po telefonáte som si vypočula rozhovor mamineho brata a jeho švagra ako sa rozprávajú o mne že starý otec povedal, že na kúpalisku robím ľahkú ženu a preto ma vezie domov.

Z tohto klamstva som bola veľmi rozčúlená a veľmi veľa sa plakala. Zobrala som si všetky tašky pozrela autobus a išla do chodbičky no zrazu on pribehol (starý otec) a zamkol dvere. Nechápavo som krútila hlavou čo robí a prosila ho aby otvoril, no on nič…začal do mňa kričať že aká som, ako sa správam…a čo robím…vyzula som si topánky zobrala tašky že idem z druhým dverami von. No on bol rýchlejší a zamkol aj tie a tak som ostala uväznená tam.

plakala som a nevedela som čo mám robiť išiel volať mame, že čo robím…a ako s ňou telefonoval, tak išla babka dnu, tak otvoril dvere a keď vošla, ja som s tými taškami rýchlo vybehla von za maminým bratrancom a jeho manželkou oni bývajú oproti a sú pre mňa ako rodičia.

Neverili mi, že to urobil…no keď mňa videli, tak pochopili, že im hovorím pravdu. Odviezli ma na autobus a ja som cestovala domov, no celou cestou som mala pocit, že ma niekto prenasleduje…keď som prišla domov, tak som zistila, že je u nás…starý otec je u nás.

bála som sa ho a bojím sa ho aj teraz. aj keď teraz po roku sa správa ku mne, že sa nič nestalo. tá jeho faloš. a pretvárka…je niečo hrozné. no ja mu to neviem zabudnúť…ako do mňa kričal, ako ma zamkol.

celý rok mám z toho nočné mory, kričím a nik ma nepočuje, alebo ako ma škrtí a drží. a ja nemôžem kričať a ani volať o pomoc…vyčerpáva ma to…neviem tomu uniknúť a neviem mu to ani odpustiť…a najhoršie je to že moji rodičia mi neveria, že to urobil…vôbec mi neveria…vždy keď sa zobudím po tom sne, tak plačem…alebo stačí keď si na to spomeniem a mám slzy v očiach.

prosím pomôžte mi…aj by som aj rada možno navštívila nejakú odbornú pomoc, no neviem ako čo. preto som sa obrátila na vás…prosím ozvite sa mi čo najskôr…Ďakujem

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1988x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: zlý vzťah so starým otcom
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
03.07.2014 20:46 Uživatel: Pavla
Věk:  66
pavla.gif
4000-5000
Téma: Komplikovaný vztah s dědečkem - lhal rodině že dělám na koupališti děvku
Text uživatele: 

Vždyť se zase nic tak hrozného nestalo. Děda za tebe cítil zodpovědnost, bydlela jsi u něj a u babičky, tudíž jsi se měla přizpůsobit jejich režimu, byla jsi tam na návštěvě. Prarodiče tě mají rádi, vidí v dnešní době více nebezpečí než bylo za jejich mládí a proto tak jednají. Mimo to, my jsme museli daleko více poslouchat než dnešní mladí. Prostě je mezi vámi generační propast, ale nemělo by to mít vliv na vzájemnou náklost a lásku v rodině. Pavla

 
03.07.2014 21:29 Uživatel: socialni_pracovnice
Věk:  32

Město:Brno

1000-2000
Téma: Komplikovaný vztah s dědečkem - lhal rodině že dělám na koupališti děvku
Text uživatele: 

No, já to asi vidím trochu jinak než Pavla. Chápu, že o Tebe měl dědeček starost, ale to mu nedává právo Tě někde zamykat a bránit Ti v odchodu, pokud s nimi nechceš dál být. Obzvlášť pokud jsi už v tu dobu byla plnoletá - píšeš, že to bylo zhruba před rokem, takže nejspíš ano. I kdyby se o Tebe děda tolik bál, nedává mu to právo držet Tě někde zavřenou.

Co není úplně adekvátní reakce, jsou Tvoje noční můry, záchvaty pláče a úzkosti ještě rok poté. Ano, věřím, že to byl nepříjemný zážitek, ale tohle jsou hodně silné a dlouhodobé reakce. Může za tím být ještě něco jiného, nějaký jiný, podvědomý strach z něčeho, posílený třeba ještě jiným nepříjmeným zážitkem z minulosti. Takže bych opravdu doporučila poohlédnout se po nějaké odborné pomoci, protože tyhle stavy - pokud trvají už rok - nejspíš sama neukočíruješ. Přeji hodně štěstí.

 

 
04.07.2014 15:40 Uživatel: Sara1
Věk:  31
Téma: Komplikovaný vztah s dědečkem - lhal rodině že dělám na koupališti děvku
Text uživatele: 

Ahojky, take se mi stalo neco podobneho, ne tedy s dedou ale s ex pritelem, musela dokonce zasahovat zasahova policie, protoze bylo podezreni, ze uz me zabil. V tvem pripade je to neco podobneho, do te doby jsi si neuvedomila trach o zivot, ikdyz je to lehce nadnesene, ale prostebyla to situace, kterou ji necekala a byla pod neci silou, tlakem a pod jeho prevahou. At uz kvuli kriceni, zamcei, nebo cemukoliv, tomuto se rika nasili, at uz je to psychicke nebo fyzicke. Vis nekdo toto zazije driv, nebo pozdeji, nekdo vubec, nekdo se z toho pouci a bohuzel i dostane vetsi trach o sebe a zacne vice predvida situace, vyhodnocovat moznou miru rizika, atd. Bud rada, ze to takto dopadlo, vem to z te lepsi tranky, byla to rodina, co te takto zamkla, byl to jen okamzik, mohl to byt take nekdo cizi a jete s horsim umyslem. Nechci tvou situaci zlehcovat, to vubec ne, ale proste neni az tak nutne, aby te to az tak stresoval, ba naopak, pouc se z toho a bud pripravena, zacni treba se sebeobranou, cvicit, at mas pak lepsi pocit, ze se ubranis. Tvym rodicum nemej za zle, jsou to jejich rodice a zas pouc se z toho, az budes mit deti, vis jak je to strasne, kdyz nestoji na jejich strane rodice. Buhvi jak to bylo mezi dedou a tvoji matkou, treba toto zazivala bezne a nepripadne ji to nenormalni. On clovek ktery toto prirovna k normalnosti bohuzel nejspis zazil to same, tedy pocit strachu a utlacovani. Byt tebou, tak jdu na to misto, kde se to stalo, urcite s nekym ti blizkym a prote v hlave si to necham prehrat cele znovu a tentokrat uz s jinym koncem, kde si nenechas na sebe kricet a zamknout a nebudes stat jak ochromena, pomuze to, uvidis. pouc se z toho a jdi dal, netrap se tim, bud rada, ze se stalo jen toto, ikdyz i to s clovekem zamava. Hodne sil) ) )

 
05.07.2014 20:30 Uživatel: marki
55764725468133259401.gif
500-1000
Téma: Komplikovaný vztah s dědečkem - lhal rodině že dělám na koupališti děvku
Text uživatele: 

Pokud Ti dědeček jinak nikdy neublížil, zkus si jeho chování vyložit jako jeho selhání ne Tvoje. Až budeš mít někoho blízkého kdo Ti bude věřit zkuste ho společně navštívit a toto téma znovu nadhodit a otevřít. Je vidět, že Tvoje fantazie získala nadvládu nad Tebou. To se ale může změnit tak, že získáš jiný pohled na tu zkušenost. Nejlépe až budeš silnější. Teď se snaž zklidnit rozjitřené emoce a nevracet se k tomu v myšlenkách, odreagovávat se. Děda je taky jen člověk i když si hraje na chlapa. Prostě měl tak velký strach že se mu vymykáš a že Tě neuhlídá, že reagoval zkratově. Teď se mu vyhni a je to. Pak se tomu postav, až budeš silnější. Psychologa a psychiatra můžeš klidně taky vyhledat, ale stejně jsi nejdůležitějším člověkem Ty sama. Určitě nejsi bezmocná. To spíš děda se tak cítil.

 
06.07.2014 00:40 Uživatel: kivak
Věk:  62
Téma: Komplikovaný vztah s dědečkem - lhal rodině že dělám na koupališti děvku
Text uživatele: 

Nemám to jen z detektivek - může to být i obráceně.

. Jsou  muži, kteří mají utajovanou psychickou úchylku a je jedno kolik jim je let.    Pod rouškou "strachujícího se dědy" (+- 65let? ) může jít např. o  žárlivce, který si konečně troufne na někoho slabšího

(tomu ptáčátku nikdo nebude věřit). a to si myslím, že je ta noční můra.

"Napadá mě to, ale to nemůže být přeci pravda!!! "

"Nikdo mi nevěří, ale to chování dědy/muže nebylo nějak v pořádku. !! "

 "Choval se křivě a vydává to za starostlivost…!!! " 

"Jak se k němu mám chovat, když v něm vidím akrytého agresora

 to v rodině nejdééé…!!! "

Děvče, jestli máš podobné myšlenky (byla bych radši, kdybych se mýlila), nenechávej si takového bubáka v hlavě a poraď se někde v jiném městě s odborníkem, který ti pomůže tento zážitek zpracovat a poradí, jak dál se chovat. Jedná se o tvé duševní zdraví, které je rovnocené s tělesným. Je důležité ohlídat si oboje pro další život tvůj i tvých potomků.

 

 
07.07.2014 15:28 Uživatel: MitsCa
Téma: Komplikovaný vztah s dědečkem - lhal rodině že dělám na koupališti děvku
Text uživatele: 

Přesně. Toto mě napadlo jako první, že děda "prachsprostě" žárlil a dělal caviki.

 

Dával bych si na něj bacha a keď že Ti je 19 rokov, tak bysom sa na něj hněval. Čí je to starý otec? mamičky lebo otca?

 

 

 

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Komplikovaný vztah s dědečkem - lhal rodině že dělám na koupališti děvku
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Neshody a nepřátelství mezi mnou a rodiči 4 1047x
Uvolnění napětí v rodině 18 1191x
Mít, či nemít druhé dítě? 21 1399x
Matka má mladšího muže než je můj manzel 3 1135x
Bratr je stale single 2 1217x
Dospělý nevlastní syn 11 1524x
Maminka zemřela, nemohu přestat plakat 2 1548x
Mám divný pocit z bratrové nové přítelkyně 15 1650x
Přítelkyně má deprese a o víkednu jsme u rodičů kde je despotická babička - co s tím? 1 1785x
Chodím uklízet rodičům do domu bratra a ten mě bezdůvodně verbálně agresivně napadl, rodiče za ním stojí - mrzí mě to! 7 1812x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny