Téma: Nedokončený rozchod - něco mezi vztahem a rozchodem

16.01.2014 14:02
Uživatel: cenishka
Věk:  28
Odpovědí na téma: 7
Text: 

Po osmi letech vztahu (2006-2014) narušeném asi třemi rozchody, jsme s přítelem opět v krizi ale zatím nejhorší. Po několika neshodách někdy v listopadu jsme narazily na problém plánování dětí. Přítel je kariérista takže na to má času pořád dost. Já jsem z toho ale už nervózní, protože od něj nemám žádné záruky, že se mnou do budoucna počítá-svatbu odmítá a o dětech nemluví a vyhýbá se tomu. Druhým problémem který se ukázal až v krizi byly mé návštěvy kamarádek na víkend. Přistěhovali jsme se do kraje kde nikoho neznám - proto jsem občas potřebovala pokec. Jezdila jsem ale pravidelně o víkendech které přítel trávil v práci. Ovšem jak jsem poznala, tak mu to v posledních měsících začlo vadit-asi žárlivost a podezíravost. Třetím problémem byla neshoda ve vedení domácnosti. Přítel má byt placený od firmy takže já jsem na oplátku uklízela atd.

Po čase jsem ale zjistila, že se tím nechal dost rozmazlit a už mi s ničím nepomůže. Tak jsem přistoupila na jeho návrh"rovnoprávného vztahu" což znamená půlka nájmu a půlka povinností pro každého. Opět jsem se ale přesvědčila, že dobrý efekt nikde, přítel se jen k smrti urazil a následně mě nechal odejít protože mě prý už na nic nepotřebuje, když se o sebe postará.

Krize už trvá od začátku prosince 2013 a každá snaha o promluvu nedopadla zatím dobře. Přítel je úplně znechucený ke všemu i ke komunikaci, má ke mě od té doby odpor - ani se mě nedotkne. Při pokusu o jakékoliv řešení, je na mě naštvaný, jen vyčítá, a sám si mě hnusí, hledá chyby, všechno nepřiměřeně hrotí. Když jsem se ho zeptala, jestli se mnou chce být-řekne, že neví. Žádnou lásku prý momentálně ke mě necítí. Když už jsem to nemohla vydržet sama jsem ho naváděla ať se teda se mnou rozejde ale on to za žádnou cenu udělat nechce (bojí se, že by litoval), spíš mám pocit, že chce abych to udělala já, a také za to cítila vinu.

Vzhledem k tomu, že mi na tom vztahu pořád záleží a pořád ho mám ráda to udělat nemůžu. Já už u něj skoro dva týdny nebydlím, skoro si nepíšeme, nevídáme se, neplánujem nic. V podstatě spolu duševně nejsme. oficiálně ale pořád ano. Nevím jak tuto situaci řešit. Pořád se snažím o nějakou komunikaci ale on nemá zájem. Nechápu co tím zamýšlí a proč to dělá a setrvává v nefunkčním vztahu. Nevím co mám dělat.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 3066x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Nedokončený rozchod-vztah ve "vzduchoprázdnu"
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
16.01.2014 14:28 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Nedokončený rozchod - něco mezi vztahem a rozchodem
Text uživatele: 

Co máš dělat? Přestat se ponižovat! Má k Tobě odpor - je znechucený ke všemu a ke komunikaci, na nic Tě nepotřebuje, postará se o sebe sám - nechal Tě odejít, žádnou lásku k Tobě momentálně necítí atd. Píšeš, že Ti na tom vztahu pořád záleží, ale na jakém? Vždyť to co popisuješ není žádný vztah, natož partnerský. Navíc v něm došlo nejen k odcizení, ale i k odporu. Tam není nic, proč tento "vztah" či spíše formalitu udržovat. Jediné, co Ti podle mě brání je závislost, obava z konce, hledání nového vztahu atd. = ze změny. Jenže ten vztah je vyprchaný.

 
16.01.2014 15:07 Uživatel: Lynx
0-100
Téma: Nedokončený rozchod - něco mezi vztahem a rozchodem
Text uživatele: 

Jj, souhlas. Taky si myslím, že to je jen otázka času a že ti k rozchodu už brání jen setrvačnost a obava z konce dlouholetého vztahu … 

 
16.01.2014 20:37 Uživatel: cenishka
Téma: Nedokončený rozchod - něco mezi vztahem a rozchodem
Text uživatele: 

Tak proč se tedy nechce se mnou rozejít- prý se se bojí že bude litovat? Kdyby to měl všechno u sebe jasné, že mě prostě už nechce ani by ho nenapadlo, že by vůbec měl litovat ne? Chápu váš pohled…asi bych ho taky takový měla být cizí a číst co jsem napsala. ale přijde mi, že on mnohokrát něco říká ale myslí přitom něco jiného…nevím proč tohle děla…snad z toho, že je uražený…nebo tak nějak…ale to vždy zjistím až zpětně…

 
16.01.2014 15:33 Uživatel: voslík
1000-2000
Téma: Nedokončený rozchod - něco mezi vztahem a rozchodem
Text uživatele: 

To, že někomu neřekneme, že se s ním rozcházíme, ještě neznamená, že s ním ještě pořád sdílíme vztah. Ve vašem případě mi přijde, že jde pouze o to, aby jeden z vás řekl: Končíme. Protože mám pocit, že vy už jste skončili.

Zkus zapřemýšlet nad tím, co vlastně mezi vámi je? Jak psala Dany, není komunikace, není úcta, není potřeba toho druhého (byť jen z jeho strany), žádná láska - Co tedy zůstalo? Zvyk, že jste prostě dlouhou dobu byli spolu?

Navíc si myslím, že on svůj názor nezmění. Nebude chtít svatbu a nebude chtít děti. A tobě nakonec zůstane co? Oči pro pláč a zničené sebevědomí.

 

 
16.01.2014 21:08 Uživatel: socialni_pracovnice
Věk:  32

Město:Brno

1000-2000
Téma: Nedokončený rozchod - něco mezi vztahem a rozchodem
Text uživatele: 

Přítel Ti řekl, že Tě "už na nic nepotřebuje, když se o sebe postará" a Ty ještě uvažuješ, jestli s ním být? Tahle věta podle mě mluví za vše - tohle mi chlap říct, tak mám okamžitě sbaleno já nebo on (podle situace). Dokud jsi byla hospodyně a starala ses mu o domácnost, tak Tě potřeboval, jakmile se musí starat  i on sám, tak můžeš jít - to je silný kafe. Navíc píše, že k Tobě necítí lásku, ale spíš odpor, nekomunikuje, nemá zájem řešit vztah - na tomhle se partnerství opravdu budovat nedá. Přestaň trápit vás oba, ulehči to jemu i sobě a rozejdi se s ním - to je jediné rozumné řešení. Jak dlouho chceš jinak čekat, než se uráčí zaujmout nějaké stanovisko? Budeš se jenom trápit - a zbytečně.

 

 
29.09.2014 08:39 Uživatel: Hruška
Věk:  26
Téma: Nedokončený rozchod - něco mezi vztahem a rozchodem
Text uživatele: 

Cenishko, jak to mezi vámi dopadlo? Když sem četla tvůj příspěvek, jako by jsi mluvila o mém bývalém

 
29.09.2014 12:43 Uživatel: Leňa
Věk:  45
1058[1].jpg
1000-2000
Téma: Nedokončený rozchod - něco mezi vztahem a rozchodem
Text uživatele: 

Hruško, a co se dělo u Vás  a jak jsi to zvládla Ty, jestli se smím ptát?

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Nedokončený rozchod - něco mezi vztahem a rozchodem
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Odešla po 5 letech byl sem d*bil 3 1893x
Ochlazení ve vztahu, nezájem, přítel nemá rád moje děti 13 1285x
Nemohu se odpoutat 6 1327x
Co vytěžit ze samoty po rozchodu 6 1189x
Opustil mě milenec 5 1706x
Rozchod se ženatým mužem 14 1437x
Rozchod po 6 letech 12 1410x
Po půl roce otěhotněla, rozešli jsme se, vrátí se ke mě? 27 1315x
Má cenu doufat v návrat? 7 1642x
Jak se konečně odpoutat a nemyslet na bývalý vztah 12 1811x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 0
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 0 témat
Počet témat celkem: 16471
Počet odpovědí celkem: 175172
Počet registrovaných: 5083 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Slevy OnaDnes 2022

Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny