Téma: Nejsem spokojený ve vztahu a myslím na jinou dívku - co dělat?

08.07.2015 12:13
Uživatel: Sam25
Věk:  25
Odpovědí na téma: 8
Text: 

Dobrý den,

řeším vážnou životní situaci a schází mi jistota a rozhodnost. Jsem přes rok (2014-2015) ve vztahu s 23letou dívkou, seznámili jsme se díky inzerátu, který měla na internetové seznamce.

Za asi 7 měsíců, co spolu žijeme (12/2014-07/2015), narážím opakovaně na stejné problémy, které přítelkyni příliš nevadí, dokud se je nesnažím řešit. Má mne velmi ráda, já ji také, je ma mne hodná… Oba máme určité psychické potíže, poměrně odlišné, nemyslel jsem si že to bude až tak moc vadit a že se to vůbec nezmění, ale způsobuje nám to značné omezení v našem vztahu, dlouhodobě si přeji co nejdříve založit rodinu, trápí mě to, avšak partnerka vždy převezme názor osoby, u které se zrovna nachází, takže kdykoli se dostane do kontaktu se svou původní rodinou, má jasno, že se o dítě starat nemůže, že by to nezvládla.

Dále tam přijme většinu nápadů, například co se týče cestování, a když já zrovna nemohu (zaměstnání, finance), je jí ten nápad přednější a příliš neřeší, co bude se mnou. Je pravda, že se mi pak z dovolené ozve, v tu chvíli je nejmilejší, ale bojím se, že až budeme zase spolu, nebude moc pro nějakou aktivitu, která by mne zajímala. Prostě ráda doma odpočívá, chodí do práce a na svůj koníček, se mnou být chce, ale zabývat se ničím aktivním nechce.

Je mi s ní rozhodně lépe, než kdybych měl být sám a nevím, jestli by bylo správné iniciovat rozchod, nechci ji příliš zranit a zažili jsme společně moc hezké okamžiky, jenže můj životní cíl zůstává nenaplněn a již několik let se znám s dívkou, po které toužím, jen můj strach z odmítnutí a určitá neskrývaná iniciativa mé nynější partnerky co se týče usilování o mne způsobila to, jak se věci mají.

Možná si již věřím maličko víc, tu dívku jsem znovu dokázal kontaktovat i docílit myslím, že oboustraně příjemného setkání hned druhý den, jenže mám pocit, že se cítí být mou kamarádkou a nevím, jestli bude a jestli by vůbec mělo být v mé moci to změnit, pokud bych se se současnou partnerkou rozešel. Je tu ještě jedna okolnost, když jsem sympatie k té kamarádce probíral s mými vrstevníky, hodně mluvili o našem věkovém rozdílu - jsem o 10let mladší, myslejí si, že by to prý nedělalo dobrotu při výchově dětí. Já to nějak nevidím, ale možná je to i tím, jak moc po ni toužím. Co si o tom celém myslíte, co byste udělali vy, nad čím byste přemýšlely, co by hrálo rozhodující roli? Děkuji za rady, vaše poznatky, podobné skušenosti…

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2434x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Zvažuji rozchod - neuspokojivý vztah + cit ke kamarádce
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
08.07.2015 15:57 Uživatel: QAdama
Věk:  38

Město:Praha

Téma: Nejsem spokojený ve vztahu a myslím na jinou dívku - co dělat?
Text uživatele: 

 

Na rozdíl od žen, které příroda věkově omezuje, máš jako muž výhodu v tom kdy zakládáš rodinu. Čas na založení rodiny by Tě neměl tlačit do nesprávného vztahu. Pokud jsi napsal korektně, že je Ti 25, tak máš na založení rodiny teoreticky ještě 30 - 40 let. (Tím neříkám, že to máš dělat v důchodu, jen říkám, že stresovat se tím v 25 je zbytečné.)

 

Na partnerce se Ti nelíbí, že jakou houbička na nádobí nasáká názory z domova. Zajímalo by mě, zda to tak trochu sám neděláš. (Touha založit rodinu tak vehementně a tak brzo to indikuje.)

 

Pokud ve vztahu nejsi spokojen již tak brzo, pak ten vztah s velkou pravděpodobností nevydrží. Je důležité sledovat ukazatele. Vztah se zlepšuje nebo se zhoršuje. Neexistuje nic jako stagnace, jen růst nebo úpadek, takže se může jen zlepšovat nebo zhoršovat.

Otázkou je, zda na vztahu pracujete (oba), nebo ho necháváte jen tak plynout. (Častá chyba nezkušených lidí ve vztahu.)

Pokud se vztah zhoršuje i když na něm pracujete, pak byste neměli čekat na zázrak a radši se rozejít.

 

Pokud se chceš pouštět do vztahu se ženou starší o 10 let, pak něco není v pořádku. Ten věkový rozdíl by byl ok, kdyby to bylo obráceně, ale takhle je to nebezpečné. Nicméně, to je jen můj názor a jsou muži, kteří mají rádi starší ženy. Pokud již ve svém věku chceš děti, pak by nejkritičtější problém těchto vztahů neměl být problémem.

 

Chtít děti ale pro kvalitní fungování vztahu nestačí. Musíš mít co nabídnout partnerce. Sada psychických problémů + mladší chlap + nedostatek odvahy = asi nebude to, po čem Tvoje starší vysněná žena skočí.

 

Nicméně nemáš jinou možnost než posbírat odvahu a zkusit to.

Odvaha je něco, co bys měl předat i svým dětem, takže bys jim měl jít příkladem.

 

 

(Tak a už vidím, jak to teď od holek schytám.)

 
08.07.2015 16:08 Uživatel: QAdama
Věk:  38

Město:Praha

Téma: Nejsem spokojený ve vztahu a myslím na jinou dívku - co dělat?
Text uživatele: 

dodatek:  

probíral s mými vrstevníky, hodně mluvili o našem věkovém rozdílu -  …   že by to prý nedělalo dobrotu při výchově dětí.   …  Já to nějak nevidím, ale možná je to i tím, jak moc po ni toužím. Co si o tom celém myslíte, co byste udělali vy, nad čím byste přemýšlely, co by hrálo rozhodující roli?  

 

Jsi muž a chceš být otec. Uvědom si, že tam venku je džungle (konkurence). Zatím působíš dojmem, že nejsi na otcovství připraven. Být otcem neznamená vozit dítě v kočárku a bavit se s maminkami o přebalování.

 

Být otcem znamená spolu s partnerkou ukázat dětem, jak tam venku přežijí. Vychovat je k odvaze, k moudrosti, k soběstačnosti.

 

Nemám patent na univerzální pravdu, mám jen názor a ten zní: myslím si, že do této role ještě potřebuješ dozrát.

 
08.07.2015 18:20 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Nejsem spokojený ve vztahu a myslím na jinou dívku - co dělat?
Text uživatele: 

Myslím si, že pokud vyhledává mladší muž starší ženu, ano, obvykle to má nějakou příčinu, kdy muž ve vztahu se starší ženou nezíská např. pouze lásku partnerskou, ale svým způsobem i lásku mateřskou, ať už mu v dětsví od matky chyběla či naopak byla např. tzv. opičí, nebo např. teprve starší žena je pro některé mladší muže nejen partnerkou, ale i jakousi autoritou, vedle které jsou schopni mladší muži ve vztahu fungovat s tím, že jim to nevadí, ale právě to jim vyhovuje. Nebo existují také muži, kteří hledají starší ženy proto, že si s mladšími prostě nerozumí atd. Těch možností může být více. Také je fakt, že někteří dnešní muži jsou prostě nesamostatní, nepřipravení, nezralí, chybí jim sebevědomí atd. - když to hodně zjednoduším, připadá mi, že prostě někteří muži jsou dnes trošku takové bábovky a ne, jak se říká, chlapi. Podobně jsou na tom některé ženy, papírově jim je např. 27, ale pak promluví a člověk má pocit, že jim je snad teprve 20 a obráceně. Jak u mužů tak u žen je to znát nakonec i tady, uvedou i svůj věk, napíší dotaz a člověk si říká (někdy i zírá), fakt už jí/mu je tolik, nebo fakt jí/mu je teprve tolik? Je to takové pestré a zajímavé sledovat zároveň, tedy alespoň pro mě. Chci tím říci, když muž hledá starší ženu, bez ohledu na to, zda-li to znamená či neznamená, že něco není v pořádku, může to i přesto nebo právě proto fungovat. O několika takových vztazích i manželství vím + znám je, a dlouholetých, myslím z bežného okolí, nemám na mysli celebrity, takže podle mého názoru to možné je.

 
08.07.2015 18:38 Uživatel: Plamínek
364.jpg
Téma: Nejsem spokojený ve vztahu a myslím na jinou dívku - co dělat?
Text uživatele: 

Tak asi v těch vekových rozdílech hrají roli i rodičovské vzory a jejich různé absence, ono to pak v pozdějším věku přece jen trochu skřípe, ale jsou li oba postiženi stejně… proč ne?

Je fakt, že ty vztahy bývají trochu ohroženější, ale to neznamená, že nejsou potřeba.  

Znám případ, mužstarší o osmnáct let, te´d po deseti letech manželství to začíná vadit- rozdílné tempo a nazírání na život partnerů, ona by juchala, on by seděl před televizí (je v mým věku, takže to moc nechápu, pecivál jeden, ale co už), a mají dvě malé děti. On zestárnul a  ona trochu nevyzrála- to se manželství dívka- starší pán někdy stává.  

A opačně- zralá žena nebude vždy jen zralá, ta bude prostě čím dál starší. Ale ono je asi opravdu potřeba to zkusit, vždyť nikdo neříká, že to musí vyjít. Viz Mario Vargas Llosa- Tetička Julie a zneuznaný génius. -://www.databazeknih.cz/knihy/teticka-julie-a-zneuznany-genius-40725

-jedna z mých nejoblíbenějších knih. Tetička Julie, ta pověstná asi třicetiletá Bolivijka tam, říká mladému Mariovi (co je do ní blázen), ale ona ho bere jen jako děcko, aby si nechal narůst knírek, jen co to bude možné.

 

 

 
08.07.2015 20:23 Uživatel: QAdama
Věk:  38

Město:Praha

Téma: Nejsem spokojený ve vztahu a myslím na jinou dívku - co dělat?
Text uživatele: 

 
08.07.2015 16:30 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Nejsem spokojený ve vztahu a myslím na jinou dívku - co dělat?
Text uživatele: 

Moje postřehy z Tvého psaní:

1) Myslím si, že každý z Vás vidí Váš vztah z jiného úhlu pohledu či jej vnímá jinak = to co je problém pro jednoho, nemusí ale znamenat poblém pro druhého. Zda-li s tím i souvisí to,  že máte oba dva nějaké psych. problémy, které jsou ale poměrně odlišné, těžko říci - teoreticky to souviset může, ale i nemusí. Jiné úhly pohledu ve vztahu mohou mít i lidé bez psych. potíží.

2) Je Ti 25 let, přítelkyni 23 let, ale Ty si dlouhodobě přeješ co nejdříve založit rodinu s tím, že ale partnerka nikoliv, navíc si myslíš a možná to tak i je, že to není tak úplně jen její názor: "… kdykoli se dostane do kontaktu se svou původní rodinou, má jasno, že se o dítě starat nemůže, že by to nezvládla… " Tady si myslím, že ale není na místě se za to na partnerku zlobit, protože jednak má ve svém věku na rodinu (děti) ještě čas, a jednak opět, teoreticky to tak i může u ní být pravda - vzhledem ke svým psych. potížím zřejmě ještě není tak dostatečně připravená, samostatná, sebevědomá a zralá, proto se chodí poradit i do své bývalé rodiny - s tím souvisí i to, že ve své rodině přijme většinu nápadů. Nevím, co přesně má za psych. potíže, ale já bych na ní tedy minimálně v tom, mít rodinu netlačila, spíše si myslím, že by bylo vhodné brát na její momentální stav ohled.

3) "… narážím opakovaně na stejné problémy, které přítelkyni příliš nevadí, dokud se je nesnažím řešit… " Nepíšeš jaké, proto jsem psala, že to, co vidíš jako problém Ty, tak přítelkyně vidět nemusí atd.

4) "… bojím se, že až budeme zase spolu, nebude moc pro nějakou aktivitu, která by mne zajímala… " Zřejmě nejste tzv. naladěni na stejnou notu alepsoň v nějakém společném zájmu či aktivitě, pak ano, to může být problém - něco společného by jste mít měli, kromě něčeho každý svého.

5) "Je mi s ní rozhodně lépe, než kdybych měl být sám… " Tak to není dobrý základ vztahu a pro vztah jako takový je to málo.

6) "… můj životní cíl zůstává nenaplněn a již několik let se znám s dívkou, po které toužím, jen můj strach z odmítnutí… " Tak tady lze napsat jen jeden komentář a sice ten, že se svojí přítelkyní jsi proto, že je Ti s ní lépe, než kdybys měl být sám a zároveň to působí tak, že jí máš spíše jako tzv. zadní vrátka, protože se již několik let znáš s dívkou, po které toužíš, ale bojíš se, že Tě odmítne alt Takové trošku zbabělé alt, neboť tu, po které toužíš znáš podle všeho déle (již několik let), než tu současnou z inzerátu (přes rok).

7) "… tu dívku jsem znovu dokázal kontaktovat i docílit myslím, že oboustraně příjemného setkání hned druhý den, jenže mám pocit, že se cítí být mou kamarádkou a nevím, jestli bude a jestli by vůbec mělo být v mé moci to změnit, pokud bych se se současnou partnerkou rozešel." Myslím si, že i za těchto okolností už je na čase být upřímný, k sobě i ke své současné přítelkyni. Podle všeho, co jsi napsal, svoji současnou přítelkyni máš sice rád, ale nemiluješ jí, a stejně stále toužíš po jiné a to před svojí současnou přítelkyní, tak i po dobu vztahu se svojí současnou přítelkyní, kdy jsi navíc za jejími zády inicioval nejen kontakt, ale i setkání s tou, po které léta toužíš.

8) "… když jsem sympatie k té kamarádce probíral s mými vrstevníky, hodně mluvili o našem věkovém rozdílu - jsem o 10let mladší, myslejí si, že by to prý nedělalo dobrotu při výchově dětí… " Na to 100% rada či záruka neexistuje. Teoreticky by Vám to i přes ten věkový rozdíl klapat mohlo, neboť teoreticky můžeš být na svůj věk dál, než Tví vrstevníci a Tvá vytoužená naopak, čili fakticky by mohl být ten věkový rozdíl menší, než-li ten na papíře. Ale to lze těžko takhle na dálku odhadovat, neznáme Tebe ani jí alt

Každopádně, já si z toho, co jsi zatím napsal myslím, že by jsi neměl být a žít s někým jenom pouze proto, že je to lepší, než kdyby jsi byl sám. Také mi z Tvého psaní připadá, že po té druhé toužíš tak moc, že by současný vztah s přítelkyní i právě proto stejně dříve či později nevydržel + částečně i pro Vaše rozdílné úhly pohledu na problémy, jejich řešení a budoucnost. Takže, jak jsem psala, měl by jsi být upřímný k sobě i ke své současné přítelkyni a jít tam, kam Tě již léta srdce táhne a nemít u té touhy jiné vztahy jako náplast, minimálně do doby, než budeš mít jasno u té vytoužené - zda-li by Tě chtěla více jak kamaráda.

 
08.07.2015 18:20 Uživatel: Plamínek
364.jpg
Téma: Nejsem spokojený ve vztahu a myslím na jinou dívku - co dělat?
Text uživatele: 

Chápu, že nad tím moc dumáš, ale moc nad tím dumáš.  

Ve vztahu nejsi moc spokojen a o to víc se ti líbí žena, s e kterou nejsi. To, že je o deset let starší nevidím jako problém, protože nejsem moc orientovaná na nějaké společenské hodnoty, preferuju svoje vlastní, ale je tu nebezpečí, že tě přitahuje i nebo hlavně proto, že s ní nejsi.  

Pokud bys zapátral vy mysli po tom, zda li se ti v minulosti nedostupné partnerky zdály přitažlivější, tedy jestli  ta nedostupnost nehraje zbytečně velkou roli- a zjistil že ne- pak se s přítelkynírozejdi a ucházej se o dámu svého srdce.  Pak neváhej a žij.  

Pokud by ti ale vyšlo že ano, že to co nemáš, je vždy lákavější, než to, co máš, pak raději zůstaň kde jsi.  

Mimochodem, tvoje přítelkyně se na rodinu necítí, je příliš ovlivnitelná a u tebe taky není kam spěchat.  

Nevím, co ti pojem rodina přináší, ale praxe nebývá tak růžová jako sny.  

 
10.07.2015 14:31 Uživatel: zenod
Věk:  32
Téma: Nejsem spokojený ve vztahu a myslím na jinou dívku - co dělat?
Text uživatele: 

měl obrovskou Bust-up s mým

partnerské Vanessa, zavolala matce

v slzách, ona řekla, že by mohla pomoci, jsem

musí přiznat, že jsem byl velmi, velmi

skeptický, ve skutečnosti jsem si nemyslel, že bude

zavolat zpět, ale to bylo jen pár

dny, kdy zavolala a zeptala se, aby

přišel, mluvit, a mluvili jsme o

hloupé nedorozumění a ona

zahnutý mě s plazivý

Kněz. se ukázalo, že nebyl, jeho a já jsem kontaktoval

vysvětlil … poslal mu někteří

Fotky Vanessa.. 4 dny později Vanessa

zaklepal na mé dveře, s úsměvem

jako … . its byly šílené rok, a my

jsou stále spolu … to bylo vlastně

skvělé, jsem velmi doporučuji

služby, to je opravdu silný, a on

také dělá vše, co vypadají kouzla,

runy,

rituály,

modlitba,

meditace, atd.

opravdu funguje, pokud chcete, můžete zkusit

 

[Http://joyofspirituality.webs.com]

 

Opravdu jsem se zadlužil k němu.

 

 

Duševní četby. Výkonný láska a vztah Insight. Inspirativní intuitivní četby které vám pomohou najít svou spřízněnou duši. Přesné odpovědi se dá nahlédnout a jasnost o jakékoli otázce aktuálně zabývá. Mám více než 20 let zkušeností jako psychické médium a spiritualista. Mohu odstranit negativní energii, které vám pomohou s vaší vlastní duchovní cestě. Mohu vás naučí správně meditovat během několika minut. Byl jsem pomáhat lidem po mnoho let. Pomáháme lidem znamená všechno me. Ever divit, co je za závojem? Svět ducha je zde, aby nám pomohli, veď nás, jak žijeme své životy v tomto fyzickém světě. Pokud jste v nouzi duchovního vedení o minulosti, současnosti nebo budoucnosti; nebo pokud jste ztratili někoho blízkého k Duchu a bude s nimi komunikovat dovolte mi, abych vám pomohl s dokladem o přežití. Jsem praktikující médium dává důkaz o přežití na Spiritualist církví a trénovali s některými z nejlepších médií v Torontu a od Británie oba tady v Torontu a ve Velké Británii. Používám obě své psychické a střední lodi dovednosti při nabízení vedení ze světa ducha, aby vám pomohl s výzvami života. Jak víme, jsme duch je s lidskou zkušenost. A nakonec, my se všichni vrátí z doby, kdy, odkud jsme přišli.

Zavolejte ještě dnes na bezplatnou psychický čtení. Zjistěte si, zda ta, kterou milujete, je pravdivé nebo nepravdivé? Kdo jste přátelé a nepřátelé podle názvu. Pokud máte obavy zmatený nebo nešťastný přes lásku, podnikání, manželství, zdraví, práce, úspěch mohu pomoci nebo poradit ve věcech všechny života

 

usilovat mě na priestmaniosuxsex na [gmail]. com

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Nejsem spokojený ve vztahu a myslím na jinou dívku - co dělat?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
I po rozchodu vzájemné urážky, možný návrat? 3 1403x
Odešla po 5 letech byl sem d*bil 3 2668x
Ochlazení ve vztahu, nezájem, přítel nemá rád moje děti 13 2096x
Nemohu se odpoutat 6 1992x
Co vytěžit ze samoty po rozchodu 6 1737x
Opustil mě milenec 5 2878x
Rozchod se ženatým mužem 15 2200x
Rozchod po 6 letech 12 2014x
Po půl roce otěhotněla, rozešli jsme se, vrátí se ke mě? 27 1932x
Má cenu doufat v návrat? 7 2441x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny