Téma: Nevěnoval jsem se přítelkyni - jak jí dokázat že rozchod bylo zbrklé rozhodnutí a vztah má smysl?

11.07.2014 14:52
Uživatel: Lukas86
Odpovědí na téma: 10
Text: 

Zdravim vsechny diskutujici,

 

Nikdy jsem si nemyslel, ze budu vyuzivat sluzeb podobnych stranek. Bohuzel jsem v situaci, kdy nevidim racionalnejsi reseni.  

 

Jsme s pritelkyni ve vztahu temer sedm let. Poznali jsme se na VS a perfektne jsme si jako lidi sedli. Milovali se uzivali si a věděli jsme ze pro sebe jsme stvořeny. Po studiu jsme spolu byli uz temer čtyři roky jsme se rozhodli ze spolu budeme bydlet a odstěhovala se za mnou do rodného města kde jsem zařídil byt a ona si našla práci. Ja mel práci jistou v rodinné firmě.

 

Bohuzel ma prace neodpovídala tomu co jsme si představovali. Chodili jsem z prace naštvaný otrávený trávil v ní moc casu. Nezbývá na nas čas a ona tu nikoho nemela. Bohuzel jsem tu situaci nezvládl a v prosinci od ní odešel a chvili jsem byl s jinou dívkou. Hodně rychle jsem si uvědomil jak jsem vse podelal ale nez jsem se odhodlal k tomu abych ji tu chybu přiznal a chtěl to spravit tak ona uz nechtěla. Do dnes to považuji za největší chybu a nejhorší období svého života ktere trvalo více než pulroku. Zkoušel jsem ji dobývat zpět ale odmítala me. Nakonec přišla sama s tim ze to ještě zkusime ale musíme vedet proč spolu jsme.

 

Začali jsme znovu s čistým štítem opět jsme byli oba šťastný a mířili jsme za  naším cílem, který je společný život bydlení a rodina. Po třech měsících me potkali opět pracovní nesnáze a dostal jsem vypoved z ekonomických důvodů. Vše jsme přečkali ale adekvátní prace nebyla tak jsem zkusit delat na zivnost. Domluvili jsme se ze to bude jen dočasně.

 

Prace me bavila a ze začátku mi sla. dobre jsem vydělával. Po čase se to ovšem zmenilo a me nenapadlo nic lepšího než si vzít tajné půjčku s  vidinou toho ze z budoucích kšeftů to vše v klidu doplatím. To se bohuzel nestalo.

Živnost nešla a oba nas to moc štvalo. a to se promítlo i do  pohody ve vztahu. Po roce a čtvrt minulý prosinec jsem tedy skoncil a řekl jsem ji ze vim ze to tak nejde a abychom mohli mit rodinu musím začít jinak.

 

O půjčce se bohuzel dozvěděla nahodou tento rok v unoru. Hrozne ji to ranilo a byla extrémně naštvaná. Ja se styděl ale jsem hrozne vznetlivej nedokázal jsem to s ní  vyresit v klidu nebo přijmout tu kritiku ačkoliv jsem o  ni sám věděl. Po této hádce se za čas dali věci doporadku a v březnu jsem získal velmi dobrou práci v mezinárodní firme ve které si vydelavam i velmi zajímavé penize.

Dluhy jsem řádně splácet a postrádal peníze na co nejrychlejší doplaceni dluhů. Uz jsem plánoval kdy budu mít čistý stůl a budu ji moci požádat o ruku abychom se po těch pataliich posunuli opět dal.

 

Vše bylo v poradku do května kdy finance opět vytahla. Přiznávám ze jsem to s ní nijak nekonzultoval a řešil to sám. Komunikoval jsem o tom a ona o tom nevěděla a nemela prehled, což ji hrozne vadilo. Vše jsem ji tedy ukazal aby videla jak splácí kolik a kdy bych mel byt bez dluhů.  

Tady ovšem nastal problém a ona vůči me velmi ochladla. Chápal jsem její rozpoložení ale děsně me to štvalo. Před měsícem jsme si promluvili jelikož me to strašně umírali jak je všemu lhostejná.

Řekla ze neví co chce, ze neví jestli mi po tom může věřit. Ale bojovali jsme dal posledních 14 dní se vse začalo zlepšit ona sama byla opět milá úžasná vsimava a ja si říkal jak je super ze se z te krize konecne dostáváme.

Jenže to jsem netusil co me čeká kdyz jsem se vrátil ve středu ze sluzebky. Unavený a naneseny az se opět uvidime jsem přijel a bylo mi řečeno ze se chce rozejít. Na to jsem neměl slov jelikož jsem sice vnímal krizi v nasem vztahu ale porad jsem bojoval a naopak jsem začal přemýšlet o tom kdy ji požádam o ruku. Dokonce ten den jsem zjišťoval jaky prstýnek ji koupím a kde.

 

Věděl jsem ze uz je finančně vse ok a kdy mi přijdou finance na doplaceni celého dluhu. Kdybych nemel dluhy požádal bych ji uz drive a oba jsme to chteli. Jen jsem chtěl počkat na okamžik az budu mít čistý stůl abych nezatěžovat nas svazek takovym břemenem.

Promluvili jsme si včera řekla mi ze ji ta půjčka děsně naštval a a tím ke mně opět ztratila důvěru a ačkoliv me ma porad rada neví jestli me může jeste milovat. Byla tvrdá a odhodlána. Zřejmě to rozmyslela delší dobu. Kazdopadne jsem ji řekl své pocity a vysvětlil ji to ze svého pohledu ze toho lituji moc im na ni zalezi a kdyby to šlo jinak tak bych to udělal. Řekl jsem ji i to ze jsem ji chtěl požádat o ruku a proč to neudělal driv. To asi nečekala a bylo vidět ze ji to zaskočilo.

 

Dnes si stěhuje věci ale domluvili jsme se ze si vezme jen co  potrebuje a ze to ještě promysli.  

Je na ni videt ze je sice hrozne zklamaná a naštvaná ale znám ji a vidím na ni ze se to dá překonat. Jen je potřeba zapojovat a neutikat od toho pryc.  

Problem vidím v našich povahach. Ona je kozoroh děsně tvrdohlava praktická a nechce měnit názory nebo jen velmi těžko. Ja. jsem zase štít jsem hodně emotivni a bojovný. Nechci ji ztratit a nevim jak na to. Co ji rict jak ji dokázat ze to má porad smysl a rozchod je jen zbrkle rozhodnutí?

Je to má vysnena žena a myslim si ze jsme skvělý pár. Jsem do ní strašně zamilovany a ted mi nezbylo nic mozna mala naděje ze se k sobě vrátíme.  Nevzdávám to. Takhle se přeci problémy neřeší alt a vim to protože jsem to už udělal byla to chyba a ona me naučila jak to řešit.

 

Reknete máte podobné zkušenosti? Jak se zachovat aby viděla ze to neni ztracené a unahlila se?  Prostě je ma láska a nemam osobu ve svém životě pro kterou bych dokázal udělat vse co je i neni v mých silách. Po všech těch překážka které život nastražil přeci nejde skoncit těsně před cílem který jsme si stanovili a pracovali na něm.

 

Děkuji za vaše názory a omlouvám se za vzhled a asi i formu příspěvku. Píši z telefonu a v ne ideálním rozpoložení.

 

L.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1931x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Ztráta důvěry
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
11.07.2014 18:17 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Nevěnoval jsem se přítelkyni - jak jí dokázat že rozchod bylo zbrklé rozhodnutí a vztah má smysl?
Text uživatele: 

Lukasi, vím sice co bys chtěl slyšet/čit, ale to nemám důvod psát.

Ty možná zamilovaný jsi a chceš vztah udržet, jenže na to jeden nestačí a ona už to nechce, tak ji nech jít.

Bojovat někdy smysl má, ale jen tam kde je ještě o co bojovat a to u vás už dávno není.

 
11.07.2014 19:31 Uživatel: Lukas86
Téma: Nevěnoval jsem se přítelkyni - jak jí dokázat že rozchod bylo zbrklé rozhodnutí a vztah má smysl?
Text uživatele: 

Děkuji za reakci,  

 

to mi asi má povaha nedovolí. Neříkám, že jsem typ citového vyděrače, to se mi příčí. Máte pravdu, nechám ji, ale zkusím to. Na světě se děje mezi páry spousta zlých věcí a pokud nás má rozdělit něco takového, tak mi to hlava nebere. Věřím, že je možná vyčerpaná a dala tomu hodně, já taky. Ale pokud si mě k sobě opět pustí, navrhne za jakých podmínek budeme fungovat a k čemu to má směřovat - pokud to tak oba cítíme a souhlasíme s tím, pak nerozumím tomu jak může najednou utéct a nezabojuje se mnou. Problémy ve vztazích jsou, ale dají se řešit jinak než útěkem a to vím o čem mluvím.

 

Víte, chápal bych to, pokud bych si sebou táhnul problém, který se nedá vyřešit nebo by mě pronásledoval velkou část života a neměl bych šanci s tím cokoliv dělat. Pak bych věděl, že nejsem člověk, na kterého se může spolehnout.

 

Asi jsem měl být ten střelec a požádat ji o ruku, i když jsem tyto finanční problémy měl. Ona to dlouho očekávala, já to strašně chtěl/chci, ale příčilo se mi to udělat, když mám takový nevyřešený závazek.

 
11.07.2014 22:00 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Nevěnoval jsem se přítelkyni - jak jí dokázat že rozchod bylo zbrklé rozhodnutí a vztah má smysl?
Text uživatele: 

Lukasi, jenže to byste museli oba být ve stejnou chvíli na tomtéž "místě" a ta její chvíle kdy ještě stálo za to uvažovat o záchraně vašeho vztahu. kdy to skutečně ještě vztah byl … je prostě už moc dávno, mnohem dál než Ty si myslíš. A jen můj soukromý odhad. to co si myslíš, že je důvod, ve skutečnosti není to "ono".

 
11.07.2014 22:39 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Nevěnoval jsem se přítelkyni - jak jí dokázat že rozchod bylo zbrklé rozhodnutí a vztah má smysl?
Text uživatele: 

1) Chodili jsem z prace naštvaný otrávený trávil v ní moc casu. Nezbývá na nas čas a ona tu nikoho nemela. Bohuzel jsem tu situaci nezvládl a v prosinci od ní odešel a chvili jsem byl s jinou dívkou…

2) Zkoušel jsem ji dobývat zpět ale odmítala me. Nakonec přišla sama s tim ze to ještě zkusime ale musíme vedet proč spolu jsme. Začali jsme znovu s čistým štítem…

3) Po třech měsících me potkali opět pracovní nesnáze…

4) tak jsem zkusit delat na zivnost. Prace me bavila a ze začátku mi sla. dobre jsem vydělával. Po čase se to ovšem zmenilo a me nenapadlo nic lepšího než si vzít tajně půjčku…O půjčce se bohuzel dozvěděla nahodou tento rok v unoru…

5) Hrozne ji to ranilo a byla extrémně naštvaná. Ja se styděl ale jsem hrozne vznetlivej nedokázal jsem to s ní vyresit v klidu nebo přijmout tu kritiku ačkoliv jsem o ni sám věděl…

 

No a dál už nemá cenu to rozebírat. Je to jak Ti píše Veselka. Ty vidíš problém jen v těch finančních problémech (půjčka), ale to byla pro přítelkyni jen poslední kapka.

 
12.07.2014 07:18 Uživatel: Lukas86
Téma: Nevěnoval jsem se přítelkyni - jak jí dokázat že rozchod bylo zbrklé rozhodnutí a vztah má smysl?
Text uživatele: 

Ano je to tak. Vcera mi to jeden dobry přítel pomohl vysvetlit. Sice jsme meli společný cíl a oba jsme pro něj dělali hodně, jenže ona vic a ja to nevidel. Místo toho abych nas v tom usili podpořil více, jako ona, tak jsem to asi nevidel nebo bral jako samozřejmost. Do toho jsem přinesl i ten poslední problem a na ten uz nemela sílu, kdyz tomu tolik dala.

 

Takovy konec jsem bohužel nečekal, nevim ani jak se z toho oklepat. Byli jsme tak blízko. a místo vysneneho cíle je konec.

 
12.07.2014 10:42 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
3000-4000
Téma: Nevěnoval jsem se přítelkyni - jak jí dokázat že rozchod bylo zbrklé rozhodnutí a vztah má smysl?
Text uživatele: 

Lukasi, jednou jsi od ni odesel za jinou a jednou jsi si vzal tajne pujcku! Predstav si, kdyby to bylo naopak! Jeste bys ji duveroval? Ja bych tedy takovemu cloveku uz neverila ani slovo, natoz si s nim pak planovala budoucnost. Jenze chybama se clovek uci, takze je to pro tebe zivotni zkusenost. Pokud se k tobe divka vrati, mel bys ji nosit na rukou a pokud ne, vyvaruj se v pristim vztahu takovych chyb. Navic nezapominej na to, ze zeny se divaji na vztah naprosto jinyma ocima nez vy, muzi.

 
12.07.2014 14:16 Uživatel: Lukas86
Téma: Nevěnoval jsem se přítelkyni - jak jí dokázat že rozchod bylo zbrklé rozhodnutí a vztah má smysl?
Text uživatele: 

Všechny ty věci chápu, to víte, že mě to vše štve, půjčit si pro mě vůbec nebylo jednoduchý, taky to pro mě nebylo rozhodnutí, které bych udělal šmahem a když už jsem to udělal, tak jsem pracoval ještě usilovněji, abych to mohl rychle zaplatit. Neomlouvám si to, tak to neberte.  Bylo to trapné a těžké, abych přišel domů a řekl, že se nedaří a nevydělal jsem. Ano mé řešení bylo na nic, měl jsem se s ní o situaci poradit.

 

Vám to přijde možná úsměvné, možná mávnete rukou, že tohle říká každý, ale má odpověď je ANO, odpustil.

 

Už vím, že pes je zakopaný jinde, finance nejsou důvod rozchodu, jak bylo psáno výše, byl jsem k tomu pravému důvodu úplně slepý a hluchý - takže ano potřebuji se sebou něco udělat, abych dokázal být ve všech ohledech dobrý chlap.

 
12.07.2014 12:07 Uživatel: Sara1
Věk:  31
Téma: Nevěnoval jsem se přítelkyni - jak jí dokázat že rozchod bylo zbrklé rozhodnutí a vztah má smysl?
Text uživatele: 

Ahojky, chyby se stavají, neměly by, ale jsme lidi, kteří bohužel chybují. Pokud ji miluješ, tak bojuj, ať už je to předem prohraný, či ne, nevzdávej se. NAvíc ji tím ukážeš, žes o ni opravdu stál a ikdyž by ti to nemělo nic přinést, nebude si ona myslet, žes to tak jednoduše a rychle vzdal. Ukaž ji něco, čím bys jí mohl překvapit, snaž se, ať si pak nevyčítáš, žes mohl udělat něco víc. Udělej vše, co je v tvých silách a až oak to případně zabal. Držím moc palce

 
12.07.2014 14:29 Uživatel: Lukas86
Téma: Nevěnoval jsem se přítelkyni - jak jí dokázat že rozchod bylo zbrklé rozhodnutí a vztah má smysl?
Text uživatele: 

Přesně tak na to koukám. Ani bych se sebou sám nemohl být, kdybych to nezkusil. Nechci ji slepě uhánět, to rozhodně ne. Vím, kde je ten problém a co s ním mám dělat. Tohle bude chtít spoustu času a věřím, že až jednou opadne zloba a zklamání, tak šance bude.

 

Děkuji za vaši podporu, to pomůže.

 

PS: rozhodně děkuji i za všechny ostatní příspěvky, které na toto téma přichází.

 
21.08.2015 20:20 Uživatel: Mike
Věk:  33
Téma: Nevěnoval jsem se přítelkyni - jak jí dokázat že rozchod bylo zbrklé rozhodnutí a vztah má smysl?
Text uživatele: 

Ahoj, tak jsem si precetl tvuj prispevek. Prozivam asi podobne pocity, kdy se snazim o jednu zenu se kterou jsem se rozesel ziskat zpet. Vim jak se citis od odbodlanost  za ni bojovat, pres obavy co bude, pres myslenky  co jsem mohl udelat lepe. Ze sve zkusemosti vim, ze bojovat ma smysl pokud jsou na to dva… pokud k tobe neco citi. City jsou vetsinou silnejdi nez rozum a spravnou snahu se lze fo vztahu vratit. Nelze ocekavat stejny vztah jako pred tim, ale i tak myslim ze to muze byt fajn. Problemem je, kdyz dojde k nejake "dalsi" zrade. je uplne jedno v jakem casovem horizontu se objevi, vsechny se stanou najednou cerstve zabiji city a prevladne rozum. Pak uz jsou snahy zbytecne a neuspesne. Bohuzel bych rekl, ze u vas se to jiz z jeji strany stalo. Stejne jako se dnes toto stalo mne. Drzim palce at najdes opet energii jit dal svoji cestou.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Nevěnoval jsem se přítelkyni - jak jí dokázat že rozchod bylo zbrklé rozhodnutí a vztah má smysl?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Nemohu se odpoutat 4 490x
Co vytěžit ze samoty po rozchodu 5 426x
Opustil mě milenec 4 473x
Rozchod se ženatým mužem 12 636x
Rozchod po 6 letech 10 667x
Po půl roce otěhotněla, rozešli jsme se, vrátí se ke mě? 25 716x
Má cenu doufat v návrat? 5 562x
Jak se konečně odpoutat a nemyslet na bývalý vztah 10 790x
Proč neřekne že nemá zájem 12 620x
Možnost návratu 4 595x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 2
Nová témata dnes: 1
Dneska bylo odpovězeno na: 2 témata
Počet témat celkem: 16216
Počet odpovědí celkem: 173739
Počet registrovaných: 4887 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Neoprávněná třídní důtka
Nejkomentovanější za 7 dní: Neoprávněná třídní důtka
Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny