Téma: Partner cholerik se chová po rozchodu hrozně - co mám dělat?

31.10.2012 18:36
Uživatel: Val
Věk:  32
Odpovědí na téma: 7
Text: 

Dobrý den. Nevím jak začít.

Mám šestiletou dceru a před půl rokem jsem potkala přítele. On hrozně chtěl abom se k němu nastěhovaly a dokonce sehnal byt mojí matce v okolí a my teda šly pryč z velkého města na venkov. Časem vyvstaly problémy, měla jsem problém sehnat práci, přijala jsem hned první nabídku a začala pracovat fyzicky. Jsem nemocná, ale můj stav se rapidně zlepšil. Dcera mi nastoupila do školy, muselo se dojíždět do jiné vesnice. Problémy jsem neunesla a před dvěma týdny demontrativně odešla k matce a jsme v jednom pokoji i s dcerou. Nechala jsem ale u něj klíče od domu a zásnubní prstýnek. Byla jsem absolutně mimo, protože jsem dlouho chtěla řešit problémy aspoň promluvením o nich a žádná reakce, nechtěl s námi ani sednout u stolu a i kávu si radši dával s jeho matkou.

Byla jsem za ním prosit, ať nás vezme zpátky, ale nic. Vyškrtl trvalý pobyt na obec, nemám možnost jak se dostat pro věci, dceru z jiné vesnice vozím do školy autem, které mi koupil a já ho nechtěla brát, ale jeho mamka mi řekla, že si ho mám vzít aspoň než dokončím sezonu v práci. Když jsem si poprvé řekla, že potřebuji nějaké věci, tak měl starost abych dojela sama. Neměl ani pořádně čas, tak jsem pobrala opravdu nejnutnější. Když s ním chci mluvit, zeptat se, co bude dál, tak za tím vidí jen moje vnucování se vrátit. Psala jsem mu, že budu mít novou slušnou práci a ptala jsem se jak to teda bude, měla jsem na mysli co vlastně bude. No a zase to chápal, že se vnucuji. Potřebovala jsem nějaké doklumenty, tak jsem napsala jeho matce, jestli se můžu natajno stavit. Ona mu to řekla a dopadlo to tak, že se rozčílil, napsal mi, že musím vrátit auto, a odvézt si věci. Ví, že jsem v jedné místnosti, měla jsem k němu nastěhovaný celý byt. No a když chci jednat, tak mi to nedovolí.

Napsala jsem mu, že jsem pouze chtěla zimní věci pro malou a nějaké dokumenty. A že s takovou ošklivou komunikací končím. Nemám zapotřebí hádky a scény. Absolutně mi hlava nebere, proč se tak chová. Ano, hádali jsme se, a taky vím, že je cholerik, ale kvůli tomu jsem za ním na vesnici, kde žije 100 obyvatel nešla aby to dopadlo takhle.

Nemám poštu, bojím se kohokoliv kontaktovat z jeho rodiny, protože je mi jasné, že na mojí hlavě nezůstane listeček čistý. Bojím se dceru přehlásit do jiné školy, protože jí nechci ublížit. Nikoho známého tady nemáme, tak jsem opravdu psychicky v koncích.

Poraďte mi, prosím, jak se zachovat. Val

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 3682x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Poraďte mi,prosím...
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
31.10.2012 20:35 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Partner cholerik se chová po rozchodu hrozně - co mám dělat?
Text uživatele: 

Neznala jsi ho a stěhovala se k němu? Opustila jsi svůj byt? Za půl roku jste toho teda stihli dost. Tak teď budeš muset řešit přes právníka, nevypadá to, že by Ti věci vydal dobrovolně.

 
31.10.2012 20:56 Uživatel: Val
Věk:  32
0-100
Téma: Partner cholerik se chová po rozchodu hrozně - co mám dělat?
Text uživatele: 

No, stihli... Akorát mě mrzí, že to odskáče moje dcera.... On ví, že tady ani nikde jinde nikoho, ko by mi pomohl se stěhováním nemám. Navíc, pokud nebudu mít už to jeho auto, tak není ani čím stěhovat. Právníkem se ohání on a to z toho důvodu, že jsem komunikovala s jeho matkou a nepřeje si abych kontaktovala jeho samotného. Šílená situace.....

 
31.10.2012 20:59 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Partner cholerik se chová po rozchodu hrozně - co mám dělat?
Text uživatele: 

Prosím Tě, co to je za blbost? Právníka kvůli komunikaci s jeho matkou? To je snad trestné?  

 
31.10.2012 21:16 Uživatel: Val
Věk:  32
0-100
Téma: Partner cholerik se chová po rozchodu hrozně - co mám dělat?
Text uživatele: 

No, psala jsem, že je cholerik. A mám hodně silný pocit, že neví, co chce... Protože by se choval jinak. Na jednu stranu nemůžu pro věci a pak že si je mám odvézt, A pak zase žádná reakce.... To není normální... A opravdu nestojím o scény, ale tady to vypadá, že to jinak nepůjde....

 
31.10.2012 21:25 Uživatel: socialni_pracovnice
Věk:  32

Město:Brno

1000-2000
Téma: Partner cholerik se chová po rozchodu hrozně - co mám dělat?
Text uživatele: 

Váš (bývalý) partner nemá právo zadržovat Vaše osobní věci. Pokud dohoda s ním ani nikým jiným z rodiny není možná, vyzvěte ho písemně k vrácení věcí - například napište, že si tehdy a tehdy pro věci přijedete a žádáte jejich vydání. K přebární věcí bude lepší přizvat nějakou třetí osobu jako nezávislého svědka pro případ, že by vznikly problémy. Pokud Vám (bývalý) partner bude stále odmítat věci vydat, můžete se domáhat vydání věcí soudní žalobou, případně se obrátit na Policii. Problémy by mohl nastat ve chvíl, kdy by partner začal tvrdit, že věci nejsou Vaše, ale jeho. Pak by záleželo na tom, zda byste prokázala, že jsou skutečně Vaše a že Váš nárok na jejich vrácení je oprávněný.

 
31.10.2012 22:36 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Partner cholerik se chová po rozchodu hrozně - co mám dělat?
Text uživatele: 

Skoro to vypadá, že se z něj vyklubal pěkný vychytrálek = hrozně chtěl, aby jsi se k němu s dcerou přestěhovala, tak jsi si k němu nastěhovala celý Tvůj byt a teď Ti nechce Tvoje věci vydat. Píšeš, že jsi ho potkala před půl rokem - o jeho minulosti asi nic nebo moc nevíš = zřejmě teď poznáváš jeho pravou tvář. S tím právníkem z jeho strany si myslím, že Tě jen zastrašuje a kdo ví, proč nechce, aby jsi mluvila s jeho matkou, kontaktovala ho a hlavně si přišla pro věci sama. Nejdřív potřebuješ získat svoje věci zpět - já bych si asi našla nějakého právníka - třeba i z předchozího bydliště - jestli nějakého znáš, nebo by Ti někdo mohl doporučit a jednala s (bývalým) přítelem  jeho prostřednictvím = myslím si, že to by se už přítel nechoval tak sebejistě. Pak bych zvažovala návrat zpět, tam kde jsi bydlela před tím - dcerka tam má určitě nějaké kamarádky a kamarády ze školky a to by jí mohlo hodně pomoci přestup zvládnout - že by nešla do jiného neznámého prostředí - nakonec i Ty a Tvoje maminka. Já vím, zní to složitě a komplikovaně, ale půl roku není tak dlouhá doba - co jsi přestěhovaná z města pryč.

 
01.11.2012 08:59 Uživatel: Julie
Téma: Partner cholerik se chová po rozchodu hrozně - co mám dělat?
Text uživatele: 

   Podle mého, jsi udělala velkou chybu, že jsi se k němu stěhovala po tak krátké známosti..... Je to blb, což je evidentní. Taky bych zvolila řešení přes právníky. A do budoucna byla hooodně opatrná, nejde jen o Tebe, ale taky o Tvoji dceru!

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Partner cholerik se chová po rozchodu hrozně - co mám dělat?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Nemohu se odpoutat 4 296x
Co vytěžit ze samoty po rozchodu 5 313x
Opustil mě milenec 3 314x
Rozchod se ženatým mužem 12 519x
Rozchod po 6 letech 10 576x
Po půl roce otěhotněla, rozešli jsme se, vrátí se ke mě? 25 634x
Má cenu doufat v návrat? 5 495x
Jak se konečně odpoutat a nemyslet na bývalý vztah 10 655x
Proč neřekne že nemá zájem 12 556x
Možnost návratu 4 506x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny