Téma: Pauza nebo rozchod? Jak se chovat při pauze.

01.07.2019 13:05
Uživatel: Šárka
Věk:  30
0-100
Odpovědí na téma: 13
Text: 

Dobrý den. Měla bych obrovskou prosbu, už si trochu nevím rady s mou situací. S přítelem jsme se před deseti dny pohádali. Vyčítá mi některé chyby, které jsem udělala a podezírá mě z nevěry. Přitom jsem mu nevěrná nebyla, ale pár chyb jsem udělala. On už mi ale nedokáže věřit. Je to půl roku a vygradovalo to hádkou. On odešel a shodli jsme se na tom, že oba potřebujeme čas na rozmyšlenou. Po třech dnech mi ale začal chybět. Napsala jsem mu. Ale žádná reakce. Po dalších dnech jsem mu napsala, jak to vidí dál. Ale když ani takhle žádná reakce, začala jsem panikařit. Napsala jsem mu, že to vzdávám a ať se odstěhuje. Zatím přespává u sebe na bytě, který má v jiném městě. Odepsal mi, že jsem sobec, že neznamená, že když nepotřebuji čas já, nepotřebuje ho ani on. Dnes (01.07.2019) mi jen napsal, že už neví, co po něm chci… A já už taky nevím, co mám dělat. Samozřejmě si přeji, aby se vrátil domu a vše nějak urovnali. Ale nevím, co mám dělat. Jestli ho nekontaktovat a dát mu klid, nebo už opravdu nevím. Poradíte mi prosím? Věci si ještě neodvezl, i když čas na to měl. Zatím. Myslím si, že mu nejsem lhostejná a sám teď neví, co chce. Poradíte mi prosím, co dělat?

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
01.07.2019 15:34 Uživatel: sibyla
Věk:  53
Téma: Pauza nebo rozchod? Jak se chovat při pauze.
Text uživatele: 

Jaký smysl má vztah, kde ti partner nevěří? Každý děláme chyby, ale tyhle on vytáhne vždy, když půjde do tuhého (budete se hádat nad minulostí každou chvilku, kdykoliv jemu něco přelítne přes nos)

Pokud jde o nevěru (z jeho strany domnělou), tak ti postupně udělá ze života peklo … a nikdy nevyhraješ, pro něj budeš vždy ta špatná. I on má své chyby, jako ostatně každý, ale pro něj je jednodušší strefovat se do tebe, než hodit vše za hlavu

 

Je asi lepší najít jiného partnera a začít znovu. Prostě nebyl ten pravý a nikdy nebude

 
02.07.2019 08:39 Uživatel: Šárka
Věk:  30
0-100
Téma: Pauza nebo rozchod? Jak se chovat při pauze.
Text uživatele: 

Na začátku našeho vztahu jsem mu přišla náhodou na nevěru. Respektivě asi ne úplně na nevěru, ale prostě přespala u něj jiná, se kterou se tahal předemnou. Já mu odpustila a snažila se na to zapomenout. Ale pokaždé, když se choval hnusně a vyhazoval mě, jsem si na to vzpomněla. Během pěti měsíců mi napsal minimálě čtyřikrát, že to mezi náma nemá smysl a asi dvakrát se semnou rozešel. A já se v té době hodně se vším svěřovala svému bývalému. A na to mi on přišel, kdy mi vlezl do telefonu. Nikdy mi s ničím nepomohl, společné stěhování do třetího patra bez výtahu, jsem zařizovala sama a neměla jsem se komu svěřit. Téměř všichni mí přátelé se na mě vykašlali, protože s ním nechtěli být v kontaktu. A tak jsem se svěřila bývalému. A to byla ta chyba. Za střízliva jsem nebyla schopna mu za nic vynadat. Ale když jsem se opila, vždycky jsem mu ztropila scénu. Takže to mi nedokáže odpustit a už mi nevěří. Když zmíním, že ale já mu odpustila ten začátek, argumentuje tím, že to byla má volba, ale on to nedokáže. Říká mi, jak moc mě miloval a že by pro mě udělal první poslední a já to zkazila. Takže se semnou rozešel, ale po týdnu se vrátil. Takhle to udělal za další půl rok ještě třikrát. Teď to udělal znova, ale v sobotu to už bude 14 dní a jestli se vrátí nebo ne, nevím. Když má dobrou náladu, dokáže být milionový. Ale jinak je strašně výbušný, tvrdohlavý a trochu sobec. Vždy když odjede, tak mě pak ale přijde zkontrovat, jestli doma někoho nemám. Ale teď na mě nechal všechny povinnosti. Se synkem se musíme přestěhovat, protože nám majitel nemůže prodloužit nájemní smlouvu, sám se potřebuje do bytu vrátit a těch starostí mi nechal na hlavu mnohem víc. Stále jen opakuje, že koukám na své touhy, ale ne na to, že on potřebuje čas na přemýšlení. Já ho mám ráda i přes to všechno a o vztah bych chtěla bojovat. Ale netuším jak.  

 
01.07.2019 19:46 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
3000-4000
Téma: Pauza nebo rozchod? Jak se chovat při pauze.
Text uživatele: 

Mozna bys mela zminit neco o tech chybach, co jsi udelala. Nejspis jsi ho ranila a on ti teď neveri.
Tu pauzu mu doprej ale pocitej i s tim, ze ten vztah ukonci.

 
02.07.2019 08:41 Uživatel: Šárka
Věk:  30
0-100
Téma: Pauza nebo rozchod? Jak se chovat při pauze.
Text uživatele: 

Nemyslím si, že bych udělala až tak něco, kvůli čemu bychom se měli rozejít. Navíc od té doby jsem neudělala nic, čím bych ho ranila. Domu jezdím na čas, po diskotékách se netahám a jsem pořád doma. Ale je pravda, že mu bylo hodně ublíženo v minulých vztazích a on je teď opatrnější a o to víc je přísnější na mě.

 
02.07.2019 10:24 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: Pauza nebo rozchod? Jak se chovat při pauze.
Text uživatele: 

Ahoj. Ne nadarmo se říká - podle sebe, soudím tebe. On tě podezírá z nevěry, protože má sám za ušima. On jenom nechce, abys sis užívala stejně jako on - sobec. Proto říká, že jsi sobec a podezírá z nevěry tebe, protože on sám dokáže být nevěrný - on tě soudí podle toho, jak přemýšlí on. Tím netrdím, že ti je aktuálně nevěrný - možná ano, možná také ne, ale byl, a proto ta podezíravost. Myslím si, že ta jeho reakce je nepřiměřená a spíš mi příjde, že to má jako záminku, jako kdyby to bylo něco, co se mu zrovna hodí. Já sama bych mu asi nevěřila už z toho důvodů, že mě z něčeho takového neprávem podezírá.  

 

Což se týče pauzi ve vztahu, někdy může pauza pomoct ale s tím, že musí vyhovovat oběma a musíte se domluvit na pravidlech. Někteří to berou jako svobodu a chodí si randit s jinýma - proto ta domluva na pravidlech. Na pauza má většinou pomoc si uvědomit spoustu věcí. Říká se, že chlap potřebuje víc času, než se mu začne stýskat. Asi bych ho kvůli tomu ještě zkusila nekontaktovat, dala bych tomu klidně měsíc.   

 
02.07.2019 11:11 Uživatel: Šárka
Věk:  30
0-100
Téma: Pauza nebo rozchod? Jak se chovat při pauze.
Text uživatele: 

Přesně napsáno. Podle sebe soudím tebe… Proto mě asi tak soudí. Vždycky proti mě všechno otočil a vlastně mu nikdy nebylo nic dost dobré. Ať jsem udělala jakékoli romantické gesto, nebo mu chtěla dát nějakým dárkem najevo, že ho miluji, nic neocenil a všechno mi hodil na hlavu. Ale tohle vypisování mi docela pomáhá. Pomalu si uvědomuji, že asi nemá smysl čekat na někoho, kdo o mě nestojí. On je hodně manipulativní a asi mě dostal tam, kam sám chtěl. Hlava říká "kopni ho do prdele" a srdce nesouhlasí. A sama vlastně nechápu proč. Třeba mu to časem dojde, ale aby mě do té doby nedošlo trpělivost.

 
02.07.2019 11:15 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: Pauza nebo rozchod? Jak se chovat při pauze.
Text uživatele: 

Většinou to co říká hlava, že správné : )   pokud s ním budeš, tak se celý život s takovým člověkem budeš jenom trápit. ale já vím, že je těžké opustit někoho, koho miluješ. Ale věř, nemáš o co stát. Kdyby jste se už nedali dohromady, tak si to sice vybrečíš, ale pak najednou zjistíš, jaký máš klid.   Pak se s ním bude trápit zase jiná holka.

 
02.07.2019 10:25 Uživatel: Petrolina
Věk:  30
Téma: Pauza nebo rozchod? Jak se chovat při pauze.
Text uživatele: 

Víš co si myslím? Že si narazila na pěkného hajzlíka. Ty máš jistotu, že s tou holkou nespal? Není divný, že u něj přespí holka se kterou něco měl? Jak se tvářil a co ti řekl, když si ho na to ptala? Teď se snaží jen vymyslet důvod, aby se tě zbavil a měl důvod k rozchodu. Tys nic neudělala, to možná on, ale vlastně to chytře otočil proti tobě, že on z toho vyjde dobře a ty špatně. Promiň, ale ten chlap mi připadne jako pěkný vykuk. Spíš bych se zařídila i na variantu, že vztah ukončí a ty se dozvíš, že v tom byl někdo třetí a ne jeho nedůvěra k tobě. Chlapi tohle často dělají, aby zakryly pravé důvody rozchodu. Možná bych spíš byla ráda, protože podle všeho bys časem splakala nad výdělkem jak se říká.  

 
02.07.2019 10:44 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: Pauza nebo rozchod? Jak se chovat při pauze.
Text uživatele: 

Lépe bych to asi nenapsala a jsem stejného názoru. Vždy, když je v tom třetí osoba, tak ten rozcházející má tendence házet všechnu vinu na toho druhého, jako kdyby byl dokonalý a perfektní.  

 
02.07.2019 11:21 Uživatel: Šárka
Věk:  30
0-100
Téma: Pauza nebo rozchod? Jak se chovat při pauze.
Text uživatele: 

No je pravda, že když si teď dávám jedna a jedna dohromady, tak se chová jinak. Není to poprvé, co odešel. Už asi po čvrté. Ale vždycky se po pár dnech vrátil. Vlastně docela paradox, že vždy jsem se pohádali v sobotu a on se vrátil v pátek. Není to divné? Jinak je pravda, že věčně je online na fb. Telefon nepustil z ruky a nebo s ním chodil i na zachod. Několikrát mu někdo volal a on tvrdil, že to je z práce. Ale nikdy to nevzal. A vždycky když odešel, zajímal se o mě a staral se, jestli jsem v pořádku. Teď ho to nezajímá.

 
02.07.2019 11:31 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: Pauza nebo rozchod? Jak se chovat při pauze.
Text uživatele: 

Mě z tvého vyprávění připadá, že to není chlap, o kterého by ses mohla opřít, je nespolehlivý, připadá mi nezralý pro vážný vztah. On vyloženě nemá na to, aby měl stabilní a dlouhodobý vztah. On je typ člověka, který si pořád bude chtít něco dokazovat.  

 
02.07.2019 12:03 Uživatel: Šárka
Věk:  30
0-100
Téma: Pauza nebo rozchod? Jak se chovat při pauze.
Text uživatele: 

Začínám si to taky myslet.  

 
03.07.2019 14:12 Uživatel: Petrolina
Věk:  30
Téma: Pauza nebo rozchod? Jak se chovat při pauze.
Text uživatele: 

Buď ráda, že si ho prokoukla, časem by to mohlo mít vliv i na dítě. Aby náhodou nebyl zpátky s tou slečnou, co u vás spala? Chlapi nemají moc originality, vždy si buď narazí spolužačky, bývalky nebo kamarádky.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Pauza nebo rozchod? Jak se chovat při pauze.
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
I po rozchodu vzájemné urážky, možný návrat? 3 1403x
Odešla po 5 letech byl sem d*bil 3 2668x
Ochlazení ve vztahu, nezájem, přítel nemá rád moje děti 13 2096x
Nemohu se odpoutat 6 1992x
Co vytěžit ze samoty po rozchodu 6 1737x
Opustil mě milenec 5 2878x
Rozchod se ženatým mužem 15 2201x
Rozchod po 6 letech 12 2015x
Po půl roce otěhotněla, rozešli jsme se, vrátí se ke mě? 27 1932x
Má cenu doufat v návrat? 7 2442x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny