Téma: Přítel se nemůže srovnat s rozchodem s bývalkou

27.07.2014 14:40
Uživatel: Angelika92
Věk:  21
Odpovědí na téma: 13
Text: 

 

alt


Ahoj, prosím o radu. S přítelem máme krásný vztah 9 měsíců. Když jsme spolu začali chodit,  bohužel jsem netušila, že v něm tento problém ještě je.


Zjišťuji, že ještě není smířený s rozchodem, který se udál asi rok a půl před naším chozením. Ona se rozešla s ním, po dvouletém vztahu, z toho poslední rok už prý stál za prd.  S rozchodem se nemohl srovnat, dřív mu totiž slibovala, že ho nikdy neopustí, byl z toho pak dlouho na dně. Když poznal mě, prý se to zlomilo. Jenže on o ní často mluví,  spíš ve zlém a mě to samozřejmě není vůbec příjemné. Problém je, že ví, že mi to nedělá dobře, ale argumentuje, že je snad lepší, když mi o tom říká, než kdyby  to v sobě dusil. Myslela jsem, že bude stačit, když ho párkrát vyslechnu a že ho to přejde, jenže ho to nepřechází a já už mám pocit, že jsme ve vtahu tři - já, on a stín jeho bejvalky. Když se vykecá, je zas v pohodě, jenže já jsem pak smutná. Jak na ni furt může myslet, když máme tak krásnej vztah? !


Mám z toho rozporuplné pocity. Vím, že mě miluje, ale zároveň vím, že ona byla jeho první velká láska a stále k ní něco cítí. Chce se z toho vypovídat, pak se mu uleví, jenže mě je z toho naprosto hrozně.


Blbé je, že ona bydlí naproti jeho bytu, takže vždy, když se doma podívá z okna, vidí ta její,  vždy si ten rozchod připomene a ještě k tomu ji může potkat i venku. Párkrát se nám to stalo a on mi začal nevědomky tisknout ruku, úplně ztuhl. Proto domů ani nechce jezdit, rád jede jen, když s ním jedu já, to se pak prý cítí mnohem líp. Nevím, co s tím mám dělat. Jinak je náš vztah skvělej, nechci se s ním rozejít, ale tohle mi neměl zapírat, než jsme spolu začali chodit.


Vím, že to chce čas, jenže se mi zdá, že se z toho snad ani nechce dostat! Čte si její internetový blog, je pak z toho špatnej, ale toho čtení se nechce vzdát. Nemohl překousnout, že si našla jinýho, ještě k tomu dělníka a že s ním nechce mít už žádný kontakt. Sleduje její profil na facebooku, a když si změní profilovku, zas je z toho špatnej.  Potom chce být vždycky se mnou, to je mu líp. Říká mi, že je moc rád, že jsem tak chápavá a jsem s ním i v těchto těžkých okamžicích. Ale nejsem až moc tolerantní?


Vím, že mu hrozně ublížila a jistě ranila jeho ego, když se rozešla ona s ním. On celkově špatně snáší změny - když odcházel ze základky atd. , vždy udržoval kontakt se spolužáky i učiteli, vlastně dodnes je s mnohými v kontaktu.


Jeho sestra mi říkala, že je ráda, že chodí se mnou, protože ona se k němu vůbec nehodila a všichni mu to říkali. Mnohokrát jsme spolu o tom mluvili, on říká, že problém to bude, až si to všechno nechá pro sebe a raději mi nic neřekne, že jeho to netrápí. Že by si s ní už nic nezačal, protože ji miloval takovou, jaká byla a to se tehdy prý ještě k tomu přetvařovala. Jenže mě to trápí, že na ni furt myslí. Co mám dělat? Mám to opravdu nechat být a ty jeho řeči o ní si nějak nebrat k srdci nebo to mám nějak rázněji řešit? Moc děkuji za rady


 

 

 

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
27.07.2014 15:32 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Přítel se nemůže srovnat s rozchodem s bývalkou
Text uživatele: 

Myslím si, že přítel je poněkud nevyrovnaný a úzkostlivý (nevědomky Ti začal tisknout ruku a cítí se lépe s Tebou v Tvé přítomnosti) člověk, protože má problém se vyrovnat s rozchodem s bývalou, ale také píšeš, že celkově špatně snáší změny už od základky. Zřejmě to má tak od dětství, něco narušilo jeho pocit jistoty a bezpečí (možná vztah s matkou, nevím) proto ty stavy.  

Na druhou stranu si ale myslím, že už toho bylo dost, do Vašeho vztahu tak intenzivně jeho minulost nepatří - mohl se o ní zmínit v rámci svěření se o sobě, ale tím by to mohlo a mělo skončit. Není v pořádku, že jí takhle všude sleduje, je z toho pak špatný a čtení jejího blogu se nechce vzdát. Všeho s mírou - ta byla jím již překročena. A to bych si sním na rovinu vyjasnila. Obávám se, že pokud se sebou v tomto směru něco neudělá (viděla bych to pomalu na odborníka), bude to dále narušovat Váš vztah, ale i jeho případný další a vlastně jeho život vůbec.  

 
27.07.2014 18:53 Uživatel: Leňa
Věk:  45
1058[1].jpg
1000-2000
Téma: Přítel se nemůže srovnat s rozchodem s bývalkou
Text uživatele: 

Takto to dopadá, když si někdo rozchod neodtruchlí, musí se z toho nejdřív dostat a smířit se a vyrovnat  se s tím. Pak teprve může jít do dalšího vztahu.  

Takto si z Tebe dělá psychologa, a právě to je ta chyba  a je to i dlouhodobě neudržitelné. Ale těžko mu na 2. str. můžeš "nařídit", ať se s tím hledí už vyrovnat. Tohle by navíc měl vykládat svým kámošům, ne  zrovna Tobě.

Těžko radit. Asi bys mu měla normálně říct, jak to na tebe působí a jak se Ty cítíš.

 
27.07.2014 19:34 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Přítel se nemůže srovnat s rozchodem s bývalkou
Text uživatele: 

No jo … Nic se nezlomilo. To jen Ty jsi nepochopila, že jsi jen berličkou. Proto taky na Tebe nebere žádné ohledy.   Ty nejsi ONA.

Nemohl překousnout, že si našla jinýho, ještě k tomu dělníka? Jakou hodnotu asi vidí u Tebe?

 
27.07.2014 19:39 Uživatel: Leňa
Věk:  45
1058[1].jpg
1000-2000
Téma: Přítel se nemůže srovnat s rozchodem s bývalkou
Text uživatele: 

Chtěla jsem napsat něco podobnýho, Baruš, ale pak jsem se zdžela zpátky.

On si z ní udělal jen převozníka, na kterém si  navíc spíš jen léčí rány.

 
27.07.2014 19:45 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Přítel se nemůže srovnat s rozchodem s bývalkou
Text uživatele: 

Taky jsem chvíli čekala, jestli to tu někdo napíše na rovinu. Jo Leni, Tvoje rada by byla spíš pro něj, jenže on žádnou nežádá. A Dany sice napsala, že to v pořádku není, ale v tomhle případě si zase ale nemyslím, že odborník může zařídit, aby miloval tazatelku. Zase by pomohl jen jemu.

 
27.07.2014 21:01 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Přítel se nemůže srovnat s rozchodem s bývalkou
Text uživatele: 

Nemyslím si, že by tu někdo neodpovídal tazatelům na rovinu. Spíše vidím přirozený rozdíl v úhlu pohledu reagujících na dotazy tazatelů nebo rozdíl ve stylu podání názoru reagujícími na dotazy tazatelů.

 
27.07.2014 22:26 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Přítel se nemůže srovnat s rozchodem s bývalkou
Text uživatele: 

Já měla Dany na mysli pouze téma pod kterým píšu. Neber můj názor jako kritiku Tvého, pouze jsem doplnila, jak to vidím já. Neměla jsem na mysli stávající příspěvky, spíš jsem čekala, jestli se ozve někdo další.

 
27.07.2014 22:28 Uživatel: Vlaštovičky
Věk:  46

Město:Opava

Téma: Přítel se nemůže srovnat s rozchodem s bývalkou
Text uživatele: 

Milá Angeliko,

můžu Ti napsat pohled z obou stran. Za svůj život jsem toto tak poznala. Souhlasím s některými pisateli a pisatelkami co výše napsali. A má rada Tobě? Nejspíš s tím bude žít celý život. Jak ji měl moc rád a pod. Bude usínat s pocitem jaké by to asi bylo kdyby byl s ní. Nejlépe kdyby jsi i ty nezůstala jako ta milující a chápavá ale začal si se stavět do pozice, ty mě chceš, ale já se líbím i jiným podívej. Přestane mít potom pocit jistoty u Tebe a bude muset začít o TEBE bojovat. Pak zjistíš, zda opravdu jsi tím pro něj nejdůležitějším člověkem, jqk říká. Ne jenom kamarádkou která chápe a když to potřebuje tak je s dispozici. Přijde potom doufám pocit, že tu svou kapitolu uzavře a začne sevěnovat Vašemu novému společnému životu. Hodně zdaru.  

 
28.07.2014 20:53 Uživatel: Angelika 92
Věk:  21
Téma: Přítel se nemůže srovnat s rozchodem s bývalkou
Text uživatele: 

Děkuji, jistě si s ním o tom ještě promluvím. Moc děkuji za odpovědi. Nemyslím si, že by mě měl jen jako kamarádku s výhodami   měsíc mě uháněl, než jsem s ním začala chodit,  taky mě představil doma, máme společné kamarády, za sebou spoustu zážitků, výletů, chystáme se potřetí do zahraničí. Kdyby mě nemiloval, tak by snad neměl zapotřebí všechno tohle organizovat a spoustu toho i zaplatit. Normálně je velice pozorný k tomu jak se cítím, proto nechápu, proč nevnímá, když mu říkám, že mi není příjemné slyšet o ní. Nechce to řešit s kamarády, protože je máme společné a říká, že to jsou jen naše problémy, tak je s nimi přece nebude řešit.

Dál on nechápe, že po něm střídala spoustu kluků hlavně ze seznamek a zamilovala se do,, jen" dělníka. Já v tom problém nevidím, jemu přijde, že hrozně klesla.

Dokud jsem si neuvědomila, že tohle může být dost vážný problém, byla jsem s ním naprosto šťastná. Ale zjišťuju, že to prostě nepřekousnu a nehodlám to dál tolerovat. Ale taky jsem si díky Vám uvědomila, že to on by to měl chtít změnit. Napadá Vás ještě něco k mému tématu?    

 
28.07.2014 23:04 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Přítel se nemůže srovnat s rozchodem s bývalkou
Text uživatele: 

Jediné, co mě ještě napadá k tomu, co jsi dopsala je, že není pravda, že to jsou Vaše problémy. Je to jen a jen jeho problém, že jí nevypustil z hlavy a zabývá se tím, do koho se zamilovala. Už mu do toho nic není, je to čistě věc bývalé přítelkyně s kým je, co dělá, jak žije atd. , zejména po té, co s ním ona již nechce mít žádný kontakt.

Dále ještě k tomu, co jsi psala na začátku:  "Říká mi, že je moc rád, že jsem tak chápavá a jsem s ním i v těchto těžkých okamžicích." V jakých těžkých okamžicích? Že se s ním bývalá rozešla a utrpělo tak jeho ego? Že mu slibovala, že ho nikdy neopustí? Já tedy nevím kolik příteli je, ale mohl by se chovat více jako chlap, ne jako malé dítě, které se ještě chce držet "maminčiny sukně", v tomto případě bývalé přítelkyně.

Já si prostě pořád myslím, že jeho osobní problém je daleko hlubší (než-li jen ten rozchod) a jsem přesvědčená o tom, že se to dříve nebo později projeví i ve Vašem vztahu - jakmile se objeví první mráčky…

 
29.07.2014 20:51 Uživatel: Angelika 92
Věk:  21
Téma: Přítel se nemůže srovnat s rozchodem s bývalkou
Text uživatele: 

Děkuju Dany. Nechtěla jsem si to přiznat, ale nejspíš máš pravdu. Ten problém možná opravdu nebude jen v rozchodu. Ale zatím jsem si ničeho konkrétního nevšimla. Jsem zvědavá, jak to vyřeší, protože to teda bude muset, jinak mu nejspíš dřív nebo později uteču. Ať nám přeje štěstí Díky!

 
30.07.2014 13:18 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Přítel se nemůže srovnat s rozchodem s bývalkou
Text uživatele: 

Nemáš zač, Angeliko. Já si myslím jednak to vše, co jsem již psala a jednak, že to ukáže čas - jak se bude přítel chovat dál a jestli se dokáže konečně srovnat se svým uraženým egem v souvislosti s rozchodem s bývalou = pokud chce být s Tebou, měl by si užívat přítomnost - vztah a život s Tebou, nikoliv tak intenzivně i se svojí minulostí. Jinak neboj, v Tvém věku bych taky tak úplně nevěděla co a jak, to až časem a životem člověk postupně nabyde zkušenosti ať už vlastní či z příběhů jiných alt

 
29.07.2014 21:14 Uživatel: Leňa
Věk:  45
1058[1].jpg
1000-2000
Téma: Přítel se nemůže srovnat s rozchodem s bývalkou
Text uživatele: 

1) Všechny ty výlety, zážitky apod, o kterých píšeš = jen jeho snaha zapomenout na ni, jenže prostřednictvím Tebe, ale s tím se musí  ON SÁM nejdřív vyrovnat.

2) Jeho ex se zamilovala do chlapa, co je podle něj "jen" dělník = ona si dovolila MĚ? vyměnit za někoho "takového"? ! Tak to bere on.

 

Nedivím se Ti, že to nepřekousneš, to by asi nedala skoro žádná rozumná ženská.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Přítel se nemůže srovnat s rozchodem s bývalkou
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Odešla po 5 letech byl sem d*bil 3 1972x
Ochlazení ve vztahu, nezájem, přítel nemá rád moje děti 13 1358x
Nemohu se odpoutat 6 1430x
Co vytěžit ze samoty po rozchodu 6 1253x
Opustil mě milenec 5 1836x
Rozchod se ženatým mužem 14 1525x
Rozchod po 6 letech 12 1477x
Po půl roce otěhotněla, rozešli jsme se, vrátí se ke mě? 27 1398x
Má cenu doufat v návrat? 7 1757x
Jak se konečně odpoutat a nemyslet na bývalý vztah 12 1928x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny