Téma: Rozchod bolí, ale člověka zocelí

13.02.2016 18:02
Uživatel: Mariana
Věk:  26
Odpovědí na téma: 8
Text: 

Tak teď můj příběh. Už je to hodně dávno.

 

Kdysi, když mi bylo 20 jsem potkala jednoho muže. Schopného, cílevědomého, atraktivního. Měli jsme spolu vztah, který ztroskotal díky tomu, že jsem odjela do jiného města na VŠ, ale hlavně díky tomu, že si on ještě v době našeho chození našel jinou partnerku, kterou si do roka vzal.

Na konec našeho vztahu nemám moc dobré vzpomínky. Nečekala jsem, že se rozejdeme i když později jsem si uvědomila, že k tomu směřovalo plno věcí. Tehdy před mým odjezdem jsem chtěla, aby se mnou šel na jeden poslední výlet. On souhlasil, ale přišel o 2 hodiny pozdě. A já jak hloupá jsem na něj čekala v jedné ulici. To už bych nikdy neudělala. Chtěla jsem si ho i vyfotit a ta fotka je svým způsobem hrozně vtipná. Netváří se na ní vůbec příjemně, spíš naštvaně a pohrdavě. Pořád jí mám a vlastě mi připomíná ten neúspěch a ztroskotání mé lásky.

Proto po letech, když jsem se s ním opět setkala, nedokázala jsem uvěřit tomu, když mi znovu vyznal svoje city. Brala jsem to s rezervou a bránila jsem se. Pak jsem mu uvěřila a opětovala jeho "lásku". Tehdy tvrdil, že je rozvedený a já mu začala věřit, že to se mnou myslí vážně. Můj život se změnil, měla jsem radost, cítila jsem zamilovanost, až do chvíle, kdy mě někdo upozornil na jeho snubní prsten, který měl stále na ruce, pokud nebyl se mnou. Tehdy se mi zhroutil svět. Bylo mi tak strašně jako dlouho ne. Byla jsem tak opatrná a dlouho mi trvalo, než jsem dokázala city projevit. A teď takovej podraz.

Jenže city jsem nedokázala potlačit úplně a tak jsme tak nějak pokračovali dále. Až do chvíle, kdy to on utnul.

Jednoduše řekl ODPUSŤ a odešel. Myslela jsem, že už jsem si všechnu bolest prožila, ale po rozchodu nastalo duševní peklo. Úplně jsem ho vypustila a začala ho ignorovat, protože jinak bych nemohla vůbec normálně fungovat. On se omlouval a dokonce mu věřím, že to myslel upřímně. Nezapomenu na jeho slova "Co jsem Ti mohl dát, to jsem Ti dal".

Časem, kdy se situace uklidnila jsem si začala psát s jeho kamarádem, který mě zaujal a pomohl mi dostat se z nejhoršího. Postupně jsem se zamilovala do něj, udělal pro mě hodně. Jenže stále více  jsem měla pocit, že když jsme si psali na internetu, nepsala jsem si s novým přítelem, ale s mým ex. A pak mi to náhoda potvrdila. Já vím, že to zní jak ze špatného filmu, ale bylo to tak. Takže u mě opět dopad na dno, slzy a vyčerpání. Paradoxní je, že po čase jsem se díky sportu ze všeho tak nějak vylízala a zjistila jsem, že tyhle životní peripetie mě opravdu zocelily. Možná do té míry, že je ze mě cynik a mužské komplimenty se mnou nic moc nedělají. S muži se bavím normálně slušně a přátelsky, aniž bych za tím hledala flirt nebo cokoliv jiného. Jenže díky tomu jsem se teď dozvěděla, že jsem děvka .. Přitom jsem si nikdy nepřála nic jiného než OPRAVDOVOU lásku jednoho muže. Ne pěti ale jen jednoho.

Teď, když už neřeším vztahy, zjistila jsem, že je mi takhle líp. Nežiju v konstatním strachu jak co dopadne a jaká mě čekají další překvapení. Dokonce jsem zjistila, že by mi snad nevadilo dožít jako singl. O sebe se postarat umím a nakonec radši být sama než do nekonečna procházet tímhle koloběhem bolesti.

Jednoduše někomu je v životě v lásce přáno a někomu prostě není.

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
13.02.2016 18:28 Uživatel: Máša
Věk:  33
1451916129_ma.jpg
1000-2000
Téma: Rozchod bolí, ale člověka zocelí
Text uživatele: 

Vsechno je vzdy presne tak. jak ma… nevis. co ti zivot prinese. Mozna za rok budes mluvit uplne jinak  Nicmene vsechny tve zkusenosti se hodi pro dalsi zivot… uz vis. co chtit a co ne.

 
13.02.2016 19:27 Uživatel: Mariana
Věk:  26
Téma: Rozchod bolí, ale člověka zocelí
Text uživatele: 

Určitě to tak je. Zkušeností mám plno.  Cítím odpuštění a uvolnění. I lítost.

 
13.02.2016 19:32 Uživatel: Dara007
Věk:  33
500-1000
Téma: Rozchod bolí, ale člověka zocelí
Text uživatele: 

Ahoj. V tom s tebou souhlasím, že někdo na lásku štěstí má a někdo ne. Mám např. bratrance a sestřenici, kteří jsou štastní, oba mají prvního partnera či partnerku, jsou spolu už hodně let, vzali se a mají děti. To samé moje sestra, která je o dva roky mladší.   Má super manžela, akorát nebyl jejím životě první, ale druhý. Já jsem měla už 7 vztahů, a nevyšel mi ani jeden. Všechny mé v ztahy skončili úplně stejně, jako ten který jsi popsala. Stejně jako ty, jsem to vzdala a přestala jsem hledat. Stejně jako ty si říkám, že je lepší být sama, než každý rok kvůli někomu zase brečet. Máša tvrdí, že aspon víš co máš chtít. Problém je v tom, že to nejde tak říct. Protože člověka nepoznáš hned, jaký je. Spíš bych řekla, že je málo kluků, kteří nejsou hajzlíci.

 
13.02.2016 19:56 Uživatel: Máša
Věk:  33
1451916129_ma.jpg
1000-2000
Téma: Rozchod bolí, ale člověka zocelí
Text uživatele: 

Jen zjednodusene: vetsinou pritahujeme to. co vyzarujeme. Dulezite je srovnat si to sam v sobe. umet podekovat za to dobre a hlavne za to spatne. umet si definovat to. co chceme a to. co v zadnem pripade ne… a ono to pak nejak prijde…

 
13.02.2016 19:34 Uživatel: Dara007
Věk:  33
500-1000
Téma: Rozchod bolí, ale člověka zocelí
Text uživatele: 

Problém je v tom, že jaký ten kluk je poznáš až za dlouho, v podstatě až ti něco provede.

 
13.02.2016 19:53 Uživatel: Mariana
Věk:  26
Téma: Rozchod bolí, ale člověka zocelí
Text uživatele: 

Máš pravdu Daro. Já mám taky v okolí i v rodině několik harmonických vztahů, kterým se dá jen v dobrém závidět. Až si člověk říká proč oni jo a já ne? Ale taky znám hodně žen, většinou kolem 30 let. které jsou vzdělané, úspěšné, stále o sebe dbají, ale nemůžou narazit na normálního schopného chlapa a nebo jim vztahy neustále na něčem troskotají. Skoro mám pocit, že prostě náš osud je nějak nalajnovaný a když je tam napsáno, že věci dopadnou určitým způsobem, tak se člověk může stavět na hlavu a stejně to tak dopadne. Nevím,  a hlavně už jsem unavená tím neustálým přemýšlením nad něčím co stejně nevyřeším ani nijak nemůžu ovlivnit.

 
13.02.2016 20:19 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Rozchod bolí, ale člověka zocelí
Text uživatele: 

Některé ženy děláme chybu v tom, že když už nám jednou vztah skončí, tak po x letech zapomeneme na to proč, a ve své až naivitě znovu uvěříme medovým slovíčkům, domnívajíce se, že v mezidobí těch x let, co jsme se neviděli, se třeba on změnil. Samozřejmě že nezměnil, to jen my to přes ty opětovné růžové brýle nevidíme. Takže ve své naivitě málem vstoupíme do stejné řeky (mně naštěstí včas zablikalo výstražné světýlko už po pár rozhovorech) - můj případ, nebo dokonce opravdu vstoupíme do stejné řeky - Tvůj případ, stane se. Je to poučení = minulost prostě nebrat, zejména pokud skončila pro něco, co nebylo úplně ok.  

Takže neboj, až tam nebude ani ta lítost a budeš mít, jak se říká, opět slunce v duši, vstoupí Ti do života lepší muž a třeba i ten pravý, člověk nikdy neví. Všichni muži nejsou stejní, já tomu věřím alt

 

 
19.02.2016 15:10 Uživatel: zora
Věk:  22
Téma: Rozchod bolí, ale člověka zocelí
Text uživatele: 

Já mám toké špatné zkušenosti pokaždé at jsem měla krátkou nebo dlohodobou známost tak mě nakonec odkopnul. Nevím co dělám špatně. ráda se bávím s přítelem ráda chodím na procházku do kina do hospody, chci rodiny život, mám ráda zvířata, plánuju. vždycky jsem partnera podporovala… taky mam špatné stránky, ale snažila jsem se co to šlo. a on si vždycky něco vymyslel. bud to bylo že se chce bavit s přátely a užívat si nebo že musí pomáhat doma nebo s kamarády. neustále nějaké naschvály… naposledy mi řekl že chce odjed do ciziny přes půl světa i semnou když jsem řekla že to není dobrý nápad tak se semnou rozešel i když mi tvrdí že mě miluje. Pokaždé je to chlap ve znamení Raka a ja se už hrozně bojím že si najdu pokaždé takového sobeckého partnera a nakonec budu sama.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Rozchod bolí, ale člověka zocelí
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
I po rozchodu vzájemné urážky, možný návrat? 3 690x
Odešla po 5 letech byl sem d*bil 3 2238x
Ochlazení ve vztahu, nezájem, přítel nemá rád moje děti 13 1661x
Nemohu se odpoutat 6 1718x
Co vytěžit ze samoty po rozchodu 6 1498x
Opustil mě milenec 5 2281x
Rozchod se ženatým mužem 15 1827x
Rozchod po 6 letech 12 1692x
Po půl roce otěhotněla, rozešli jsme se, vrátí se ke mě? 27 1624x
Má cenu doufat v návrat? 7 2070x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny