Téma: Rozchod kvůli jeho kamarádce

21.03.2019 00:06
Uživatel: Deebee
Věk:  31
0-100
Odpovědí na téma: 2
Text: 

Ahoj všem,  

 

předem děkuji každému, kdo to dočte do konce : )

 

Před měsícem jsem ukončila 3 měsíční velmi intenzivní vztah. Nejde mi už ani o to dát to znovu dohromady, i když to bylo krásný, nicméně to byl zároveň i nejzvláštnější vztah, který jsem kdy měla a zajímal by mě váš názor.  

Žiji v cizině a jedná se o angličana, takže se to nedá soudit podle českých poměrů, protože ty vztahy tady probíhají trochu jinak, ale pořád je to chlap, takže tak : )

 

Poznali jsme se na internetu. Mně je 30, jemu 37. Má dceru s bývalou. Holčičku si bral jednou za dva týdny na víkend. Jeho bývalá ve vztahu problémy nedělala. Šlo o jeho nejlepší kamarádku.  

 

Začal mi o ní vykládat už od začátku, hlavně proto, abych věděla, že se v jeho životě tato osoba nachází a podlě me už moc dobře věděl, že bych se v budoucnu vyptávala. Jí je 31 let, znají se už od mala, vyrůstali spolu, znají vzájemně své rodiče atd, prý jsou jako sourozenci… Takže jsou si hodně blízcí. Cca 15 let zpátky byl do ní i chvíli zamilovaný, ale prý to docela brzy opadlo. Ona pořád, myslím tím opravdu hodně často, s něčím potřebuje pomoc a on jí vždy rád pomůže. A naopak. Jakoby se o sebe neuměli postarat sami. Ona má taky dítě, ve stejném věku jako on. Ona dítě nemá ve své péči, holčičku má jednou za týden. Někdy tedy tráví čas spolu i s dětmi.   

 

Nějakých 10 let zpátky spolu bydleli asi rok, i s jejím tehdejším přítelem. On si pak našel přítelkyni (tu, se kterou má dítě) a s tou se před 3 lety rozešli. Od té doby byl sám, protože na tom nebyl psychicky dobře. Ten rozchod ho poznamenal hodně a říkal, že nechtěl vztah do té doby, než bude v pohodě. Než poznal mě, tak měl pár schůzek, kamarádi se ho snažili dávat dohromady i s kamarádkami, ale prý to tam "nekliklo". To prý až se mnou. A můžu potvrdit, že chemie tam byla od začátku obrovská.  

 

Jeho kamarádka je hodně provokativní typ. Hodně cvičí a snaží se tak ukázat svoje tělo při každé příležitosti. Má instagramový účet plný polonahých fotek a provokativních videí, kde tančí ve spodním prádle a tak. Minulý rok spolu 6 měsíců bydleli, protože ona je dost nezodpovědný člověk, pořád nemá peníze a on se o ní vždy postará (ona bydlela u něj v baráku) a já na jejím instagramovém profilu viděla i všechna videa, která natočila právě u něj. Všechny do jednoho byly ty nejprovokativnější videa, který na svém profilu měla. Tak jsem se zeptala, jestli se něco mezi nima událo, že přeci neni možný, aby to ignoroval a on že nemám být paranoidní… že nic z toho neviděl, že to nedělala před ním, že on na ní chuť neměl a že ona se o nic nepokusila. Tak jsme pokračovali ve vztahu dál. Když jsem se ptala, proč s ní nechce mít vztah, říkal, že jako partnerka nemá žádné kvality do života. Že hulí trávu, hodně pije, každý měsíc má nový nápad na kariéru, je bordelářka atd… že má ale kvality kamarádské.  

 

Pak nastaly takové situace, že mě například poprosil, jestli bych mu pomohla upéct dort na oslavu jeho dcerky, která měla být druhý den odpoledne. To bylo poprvé, co mě trochu zapojil do této části jeho života, tak jsem se těšila. Holčičku jsem tedy ještě neznala, na to jsme si nechávali ještě pár měsíců čas. Ráno mi ale oznámil, že si dcerku musí vyzvednout dřív a že mě tedy bude muset odvézt domů a že mu přijede s dortem pomoc ta kamarádka. Tak mě to nějak rozesmutnilo. A takových situací pak bylo víc. Kdy jsem nemohla pomoci a ona tam být mohla. Tak mi připadali jak šťastná rodinka a já jak vetřelec. Dokonce za ní šel s tím, že mi tohle vadí a ještě mi pak řekl, co si ona o tom myslí… za to se teda pak omluvil a vysvětlil to tím, že než jsem přišla do jeho života já, neměl se na koho jiného obrátit a tak už byl na to tak zvyklý.  

 

Necítila jsem se ve vztahu dobře a i přes to, že vše ostatní pžasně fungovalo, rozešla jsem se s ním s tím, že mě tohle prostě bolí.  

 

On se pak po týdnu ozval, že o tom přemýšlel a že mu na mě hodně záleží a že je na čase, aby nastavil v jejich přátelství nějaké hranice. Takže to začalo opět fungovat až do doby, kdy z něj vypadlo, že když spolu bydleli, tak mu několikrát navrhla, jestli by nechtěl sex. Že je prý nadržená. No a já se naštvala, protože jsem se na to v minulosti ptala a byla jsem označená za paranoidní. Tohle přeci do "sourozeneckého" vztahu nepatří, ne?  

 

Tak jsme to ukončili, protože já na tohle nemám, no. Už hledám chlapa, který by se měl jednou postarat o rodinu. Naší. Né o kamarádku, která se neumí postarat o sebe a která ho má omotaného kolem prstu.

 

A tak by mě zajímalo, setkal jste se někdo s takovým přátelstvím? On vždy říkal, že je citlivý a necítí se dobře s "macho" chlapama. Já chápu ten důvod, proč mají někteří chlapi kamarádky. Ale tohle mi přišlo už přes čáru. Nebo to je normální? Já žádného takhle blízkého kamaráda chlapa nemám, tak nevím. Navíc jsem obecně dost samostatná ženská a o pomoc se nikoho neprosím (až teď, tady : D) tak ani moc nechápu, jak může někdo žít tak, že se pořád spoléhá na něj. Pro mě to byla nová situace. Potřebuju přijít na kloub tomu, co se tam dělo.  

 

Děkuju za každou radu.  

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
25.03.2019 10:14 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Rozchod kvůli jeho kamarádce
Text uživatele: 

To, čemu on říká kamarádství, téměř sourozenecké, tak vidí pouze on, ona jen využívá jeho slabosti a dokud to tak bude, nemá smysl o něm uvažovat.

 
28.03.2019 18:46 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50
Téma: Rozchod kvůli jeho kamarádce
Text uživatele: 

Deebee, to přátelství vypadá opravdu nestandardně a chápu, že nestojíš o život ve třech s nějakou pseudokámoškou.

Na druhou stranu mi přijde docela předčasné požadovat, aby on kvůli tříměsíční známosti ze života vyhodil lidi, které tam má od malička. Kdybych já začala chodit s někým, kdo by po měsíci dvou chození očekával, že kvůli němu vyselektuji svoje dlouholeté přátele, nebo je budu nějak omezovat, asi bych to taky neudělala. Nebo ne hned. To chce svůj čas a nejlepší je, když k tomu dojde přirozeně, že přestaneš mít potřebu se s někým stýkat - ne proto, že na tebe někdo tlačí.

Přijde mi tedy, že je i možné, že jsi udělala předčasné závěry a taky že v tom sehrála roli žárlivost a Tvoje Ego.

Třeba ale on zas nebyl takový Pan Božský, aby Ti to stálo za to o ten vztah zabojovat. Takže možná žádná škoda.

 

A k Tvé otázce, jestli někdo zažil takové přátelství - můj nejlepší přítel-muž je můj ex, přátelím se i s jeho manželkou a dospělými dětmi, v podstatě mě berou trochu jako nějakou tetu. Nemáme sice tak intenzivní kontakt jaký popisuješ Ty, ale to spíš proto, že jsme všichni dost pracovně vytížení a není na to čas. Ale když potřebuji s něčím pomoct, s čím mi nemůže pomoct partner, tak tento kamarád je první volba. Můj partner to také nechápe - s bývalkami se nestýká, kamarádky má, ale sám nestojí o častý kontakt. Když jsme spolu začali chodit, tak na mého ex také dost žárlil, to ho sice už dávno přešlo, ale poznat se s ním dál nemá zájem, jen ho tiše toleruje. A to jsme spolu mnoho let. Je to divné, ale lepší než to žárlení nebo nějaké omezování. Kdyby na mě tlačil, že mám toto přátelství nějak omezovat, nevěděla bych si rady - a popravdě když nad tím tak přemýšlím, nevylučuji, že bych raději lhala, protože bych nechtěla přijít ani o partnera, ani o nejlepšího přítele. Ale nevím…

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Rozchod kvůli jeho kamarádce
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
I po rozchodu vzájemné urážky, možný návrat? 3 1395x
Odešla po 5 letech byl sem d*bil 3 2654x
Ochlazení ve vztahu, nezájem, přítel nemá rád moje děti 13 2094x
Nemohu se odpoutat 6 1984x
Co vytěžit ze samoty po rozchodu 6 1729x
Opustil mě milenec 5 2862x
Rozchod se ženatým mužem 15 2195x
Rozchod po 6 letech 12 2003x
Po půl roce otěhotněla, rozešli jsme se, vrátí se ke mě? 27 1928x
Má cenu doufat v návrat? 7 2436x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny