Téma: Rozchod s přítelkyní - kde se stala chyba?

13.07.2012 13:22
Uživatel: Narva
Věk:  53
Odpovědí na téma: 11
Text: 

Přítelkyně se semnou rozešla. Já teď marně přemýšlím kde, kde se stala chyba.

S minulou přítelkyní jsem se znal už dlouho před tím, než jsme se dali dohromady. Žila s manželem, který kvůli dobře placené práci, bydlel mimo rodinu a domů dojížděl na jen na víkendy. Sám se ji přiznal, že má nový vztah s jinou ženou a že v manželství nebyl šťastný.   Jejich vztah vyústil, tím, že se odstěhoval k přítelkyni. Tohle oba tajili jak před dětmi, tak před svým okolím. Udržovali spolu kontakt a když přijel domů, nikdo by nepoznal, že se u nich něco děje.

Já ji měl za krásnou, hodnou ženu, která si nezaslouží takové jednání ze strany svého muže. Na jedné akci jsme zjistili, že si máme co říct a nejsme jeden druhému lhostejní. A jak to tak bývá, začali jsme si často telefonovat, psát smsky a trávit společně volné chvíle. Zamilovali jsme se do sebe.   Svůj vztah jsme tajili, protože ona nechtěla před okolím vypadat, že je ta, kdo jejich vztah s manželem zničil. Já měl na tohle jiný názor a protože jsem také ženatý a moje manželství už více jak 10 let není funkční, děti mám už dospělé, tak jsem chtěl od rodiny odejít a pořídit si pro sebe malý byt. Chtěl jsem začít s čistým stolem. Přítelkyně mi však tohle zakázala a musel jsem slíbit, že to neudělám, alespoň teď ne. Náš vztah takto trval čtyři roky. Každý den jsme si psali zamilované zprávičky a těšili jsme se na chvíle, kdy budeme spolu. Myslel jsem si, že jsem konečně našel partnera s kterým prožiji zbytek života, kterého miluji a on mě. Pro kterého jsem ochotný udělat vše co jí na očích uvidím. A to jsem se snažil taky plnit. Ano byly chvíle, kdy byla ke mně trochu odměřená, ale vše sváděla na starosti s dospělou dcerou a na problémy, které zrovna musí řešit. Vždy mě přemlouvala, abych jí nenechal, že ví, že je hrozná a ať to ještě sní vydržím, že mě miluje a nedokáže si představit, že bych jí opustil. Miloval jsem ji a věřil, že to tak je. Koncem minulého roku se jejímu manželovi narodil syn a už nebyl prostor jejich rozpad rodiny tajit. Vše také přiznali jak doma tak svému okolí. V této době jsem se moc snažil, aby ode mě dostála co nejvíce podpory a lásky.

Poslední tři měsíce jsem si všiml, že její nálady jsou horší, měla často telefonáty a občas náhle zrušila schůzku s nějakou výmluvou, třeba že má moc práce a tak. Přitom mě přesvědčovala, že v tom nemám nic hledat, že v tom nic není. Následující den byla vždy milá a snažila se mi dokázat, jak mě miluje. Já jí miloval a uvěřil jsem.

Začátkem července při běžném rozhovoru se nějak zamotala ve vysvětlování svých výpadků a bylo to venku. Má nového přítele z jiného města s kterým si převážně jen telefonuje  a chatuje. Navštívit jí byl jen párkrát. Proč mi to udělala sama neví.

Později jsem dostal toto vysvětleni :

„Potkali jsme se a já najednou zjistila, že nejsem někomu lhostejná, že jsem pro někoho ještě přitažlivá, že bych se mohla ještě zamilovat.... bylo to v době, kdy jsem já byla na dně a chtěla si něco dokázat. Pomohl a pomáhal jsi mi to vše zvládnout lehčeji. Byl jsi tu, když jsem potřebovala cokoli pomoci. Byl jsi tu, když mi bylo smutno, když jsem se potřebovala vypovídat, vyslechnout, pomohl jsi mi v mnohém. Já jsem si však uvědomovala čím dál častěji, že k tobě cítím hluboký vztah, ale jen jako k příteli, k opravdovému kamarádovi. Bylo mi s tebou dobře. A tady jsem udělala zásadní, neodpustitelnou a neomluvitelnou chybu. Měla jsem ti to říct. Bála jsem se však, že mě tím opustíš, že přestaneš docházet, přestaneš mi pomáhat... Skutečně jsem si zvykla na tvou přítomnost, skutečně mě chybělo, když jsem tě neviděla, ale byl to jiný cit, než ty bys očekával. A ta slova byla myšlena jinak než ty jsi chápal, byla myšlena jen jako pro kamaráda, opravdového přítele. Nebyla jsem schopna ti to však říct. Byla to chyba a není pro to omluva. Máš plné právo mě za to nenávidět a udělat mi ze života peklo. Můžeš mě všude pomluvit. Já sama dost dobře nechápu, proč jsem to udělala. Mohu říci jen, že je mi to opravdu líto. Ty jsi nic špatně neudělal, nic jsi nepokazil. Mohu za to jen já a má slabost, strach ti říct, co k tobě cítím daleko dříve než se objevil On. Opět mohu jen říct, je mi to líto, promiň.
Nemohu po tobě chtít, abys mi odpustil. Ale skutečně tě mám moc ráda, ráda jako opravdového přítele, který byl vždy po mém boku. Vůbec nevím, kam můj život bude směřovat dál. On tu nebude, není to vůbec v současné době možné.
Uvědomuji si, že jsem ti ublížila a není pro to omluvy. Nežije se mi s tím vědomím lehce, to mi věř. Nejsem na sebe vůbec pyšná. “

Vůbec se v tom nedokážu vyznat. To co napsala se neshoduje s tím co mi tvrdila do poslední chvíle. Nejsem naivní  a určitě bych poznal, že je mezi námi jiný vztah než ten o kterém píše. To jsou fakt ženy takové že mlží dokud to jde? Dá se jim vůbec věřit? Nevím kde jsem udělal chybu. Nevím zda mám o ní bojovat, nebo to vše vzdát.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 3279x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Kde se stala chyba ?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
13.07.2012 15:36 Uživatel: Leňa
Věk:  45
1058[1].jpg
1000-2000
Téma: Rozchod s přítelkyní - kde se stala chyba?
Text uživatele: 

Narvo, sama píše, že jsi jí byl oporou v těžkých chvílích, kdy jí manžel prováděl, co jí prováděl a třeba Tě brala ze začátku opravdu jen jako přítele, ale pak se prostě buď zamilovala (nebo si to myslela) a nebo na Tobě viděla, že by Tě ranila, kdyby to řekla včas. Do toho měla co dělat, aby ustála doma takové divadlo, které ona hrát vůbec nemusela a svýho chlapa v tom mohla pěkně nechat vyráchat, ale když do toho vyšlo najevo, že on s ní má ještě dítě, tak ji to skolilo natolik, že toho měla zkrátka už plný brejle a buď neměla na udržování Vašeho "vztahu" prostě momentálně sílu a nebo to u ní funguje tak, že když se něco "hrozného" děje, tak zas potřebuje další impuls, i když tohle já osobně nějak nechápu. Jen to, že Ti nedokázala říct včas, že v tom nechce dál pokračovat, ale jak to u ní je doopravdy... nevím.

 
13.07.2012 17:30 Uživatel: Narva
Věk:  53
Téma: Rozchod s přítelkyní - kde se stala chyba?
Text uživatele: 

Leňo, díky za názor, ale nemůžu pochopit to, že když se bála mi to říct, abych nepřestal sní komunikovat, tak dnes je to ona, kdo se odmlčel.... Myslím si, že ve všem hraje hlavní úlohu nový přítel a to ostatní jsou jen výmluvy a omluvy sebe samé.  

 
13.07.2012 23:07 Uživatel: Babe
Věk:  25
Téma: Rozchod s přítelkyní - kde se stala chyba?
Text uživatele: 

Narvo, sobecká mrcha, která si sama nedokázala uspořádat život, potkala vás, využila vaší dobroty, aby si dokázala, že o ni někdo stojí. Teď potkala jiného slušňáka a bude ho využívat, než se zase objeví nějaký nový. Já být váma, pošlu ji na, řekl bych jí, ať se jde léčit na psychu. Ženská, která je normální se tak nechová.

To je hrozně zajímavé, moje teta se před pěti roky rozvedla, bylo jí tehdy 44, strejda si našel 27 letou mrchu happy. Teta je hrozně hodná ženská, inteligentní, pěkná. Nejradši bych ji s váma seznámila. happy Hodili byste se k sobě. Ale ona vždycky, co mi máma říkala přitahovala spíš sobce. I strejda nebyl žádný andílek. A tak to dopadlo. Že hodní lidi vždycky narazí na člověka hajzlíka? Proč je to tak zařízené? Teta už ale chlapům nevěří. Dostávala se ze strejdovy zrady hodně dlouho, milovala ho.

Tak vám držím pěsti, pošlete tu mrchu někam. Ať potkáte nějakou pořádnou ženskou. Nashle

 
16.07.2012 13:26 Uživatel: Narva
Věk:  53
Téma: Rozchod s přítelkyní - kde se stala chyba?
Text uživatele: 

Babe, díky za názor. I když si to zatím nechci připustit, tak musím přiznat, že máš pravdu. Myslím si, že po této zkušenosti asi jen těžko už někdy budu věřit ženám.

 
16.07.2012 13:52 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Rozchod s přítelkyní - kde se stala chyba?
Text uživatele: 

Narvo, ale my nejsme všechny stejné wink...

 
16.07.2012 15:14 Uživatel: Godza
Věk:  33
0-100
Téma: Rozchod s přítelkyní - kde se stala chyba?
Text uživatele: 

je to i určitě nerozhodnost žen... také ta vlastnost, že to co je nadosah a jednoduché a samo se nabízí není tak žádoucí... asi se to stalo i bývalé přítelkyni.. u vás měla všechno, u nového přítele jen nejistotu a strach o vztah.... u vás to měla jisté. zřejmě si nemohla pomoct a nedokázala říct pravdu včas, aby na jednu stranu neztratila jistotu u vás, na druhou stranu si libovala v té nejistotě možného vztahu a v tom je pro mnoho žen zřejmě takový adrenalin. potom tu nejistotu a adrenalin vyměnila za tu jistotu u vás... jen otázka, pokud by se rozmyslela a ztratila ten vztah, přivítal byste ji s otevřenou náručí?

 
22.07.2012 09:36 Uživatel: Narva
Věk:  53
Téma: Rozchod s přítelkyní - kde se stala chyba?
Text uživatele: 

Godzo, dnes mi rozum říká, že určitě by to otevřená náruč nebyla. Možná by mě dokázala zase ukecat a já bych uvěřil, Kdo ví. Ze srdíčka jsem ji ještě nedostal.

 
02.08.2012 19:07 Uživatel: Máca
Věk:  40
Téma: Rozchod s přítelkyní - kde se stala chyba?
Text uživatele: 
Narvo, promiň, mám pocit, že naše zážitky se docela podobají, takže bych byl též vděčen za názory.    K mému problému. Asi před rokem a půl jsem se asi po 12 letech setkal s ženou, kterou jsem sice prostřednictvím svých příbuzných a kamarádů znal, ale nikdy před tím jsem se s ní nějak nepřátelil. Musím ale říct, že se mi vždy líbila. Potom jsem jí během asi třičtvtě roku dvakrát potkal a něco mi říkalo, že bychom mohli být víc než občas se potkající známí. Brzdilo mě ale to, že má dvě děti a je vdaná, ikdyž žila už delší dobu odloučeně od manžela. Po tom třičtvrtě roce jsme se setkali znovu na taneční zábavě, přeskočila jiskra a já se do ní beznadějně zamiloval. Na její popud jsme se poté několikrát sešli na kávě, byli jsme i na taneční zábavě. Po čtrnácti dnech jsem jí řekl, že ji mám rád, na což reagovala kladně, ale mě své city takhle přímo nevyjádřila s tím, že mě vůbec nezná. Ale další měsíc se chovala tak, jako by mě taky měla ráda. Několikrát jsme se sešli, jeli na výlet, byli na plese či tanečních zábavách. Nutno říct, že kromě pár pus nedošlo k žádným intimnostem. Nechtěl jsem ji odradit velkým naléháním, pořád říkala - není mi náct, mám dvě děti... Pak přišlo složité a pro ni vyčerpávající období v její psychicky i fyzicky náročné práci. Neměla skoro čas. Já neustále něco vymýšlel, skoro nic neklaplo, připadal jsem si jako loudil. Ona však říkala, že jí moje neustálé nápady a návrhy neotravují. Potom jsem jí sdělil, že bude lepší, když to nechám na ní, načež reagovala, že jí vyčítám, že spolu nejsme častěji. Přišel prosinec a její absolutní nedostatek času (vánoce, děti, práce). Žádný můj návrh k setkání se neuskutečnil až na vánoční taneční zábavě, kde se však chovala divně - chladně až zle, ale jenom ke mně. Počátkem ledna jsme si konečně předali dárky k vánocům. Já jsem se jí opět zeptal, zda jí neotravuju, řekla, že ne. Ale vzápětí mi řekla, že náš vztah musíme utlumit (už skoro nebylo co tlumit), že třeba potkám jinou, že není na vztah připravená, že vůbec nebude mít čas, ... a nechovala se vůbec jako dřív. Pak mi řekla, abych se zas někdy ozval. Já jsem od té vánoční zábavy na to co je mezi námi špatně pořád myslel, téměř nespal. Po posledním setkání a bezesné noci jsem ji napsal mail, že jsem pochopil, že v jejím životě pro mě není místo a že bude lepší se dál plánovaně nescházet. Reagovala mailem, že je chyba na její straně, že se v ní něco bloklo, že mi nechce a nikdy nechtěla ublížit. Asi dva měsíce mezi námi neproběhl žádný kontakt (mail, sms) ani jsme se nikde nepotkali. Potom až doteď proběhlo pár neutrálních mailů, sms. Před týdnem jsme se víceméně náhodně sešli. Já jí řekl, že mé city k ní se nezměnily. Říkala, že ji mrzí jak to dopadlo, že jsme o vztahu moc přemýšleli (já jsem do toho spadl po hlavě) a měli se řídit instinktem. Je mi vděčná, že jsem ji moc pomohl a otevřel srdce. Chce, abychom byli kamarádi. Je už rozvedená. Má přítele, jak zdůraznila, který přišel po našem rozchodu. Nevím, zda ji to mám věřit a jestli její chování nebylo takové úmyslně, abych to ukončil já a ona měla volnost. Co si o tom myslíte?
 
02.08.2012 20:54 Uživatel: Narva
Věk:  53
Téma: Rozchod s přítelkyní - kde se stala chyba?
Text uživatele: 

Maco, nemůžu Ti dávat žádné rady, protože v tom lítám taky. Když ale budu používat mozek a né srdíčko, tak mě napadá jen jedno řešení. Co nejrychleji zapomenout a neztrácet čas neustálým čekáním, že se snad něco změní. Pokud se někdo s někým rozejde, tak to určitě nebylo rozhodnutí z hodiny na hodinu. Ten člověk nad tím určitě přemýšlel nějakou dobu a hodnotil vše klady i zápory. Myslím si, že nemá cenu dotyčnou přemlouvat. Ta se jednou rozhodla a pouze využila nějaké situace, jak Ti své rozhodnutí předat. Navíc je vše umocněno novým přítelem. Kdyby o Tebe stála, tak by to nenechala dojít tak daleko, že s Tebou nekomunikovala víc jak dva měsíce. Nabídka kamarádství a všechny řeči kolem jsou jen slova, jak ulehčit svému svědomí. Vím, je to velmi těžké a bude to trvat nějakou dobu než se srdíčko zahojí, ale myslím si, že jiná cesta není. Život není tak dlouhý, aby jsme ho promarnili čekáním. Ba naopak, ukaž, že jsi silný a jen tak Tě něco nesloží. Lépe se to píše, než dělá (Má zkušenost). Držím pěsti ať vše dobře dopadne

 
03.08.2012 06:49 Uživatel: Máca
Věk:  40
Téma: Rozchod s přítelkyní - kde se stala chyba?
Text uživatele: 

Narvo díky za názor. Problém je v tom srdíčku. Hlava už se celkem vyrovnala s tím, že úplnou pravdu se nikdy nedozví. Myslím, že kdyby mi vše řekla včas na rovinu a upřímně bolelo by to, ale asi bych to pochopil snadněji a dřív bych se s tím srovnal. Asi bychse s tím líp vyrovnal, kdybych mojl jednoznačně říct, že je to potvora, ...... to mi ale nejde.   

 
09.06.2013 06:49 Uživatel: Baumann
Věk:  45
Téma: Rozchod s přítelkyní - kde se stala chyba?
Text uživatele: 

Před měsícem jsem se rozešel s partnerkou (38 let) po roce a půl. On ten vztah byl z její strany založen rozumově – bez citu (chémie) – po 2 měsících mi to řekla (prý to zkusíme a snad ji přitáhu (zaujmu něčím jiným) – chtěla chlapa do rodiny se 2 dětmi, ale já ji miloval a chtěl taky rodinu, tak jsem souhlasil.
V afektu, když mi to před týdnem řekla že mi dala 1,5 roku na to abych se změnil a zaujal ji a že ji došla trpělivost (chtěl jsem ji políbit a ona se odtáhla, ale už jsem něco tušil několik měsíců před tím), jsem se na druhý den po incidentu odstěhoval a navíc to viděli její děti (já to nechtěl dělat před nimi, ale neuvažoval jsem racionálně, při tom stěhování jsme na sebe nekřičeli. ). Protože jsem do toho zatáhl i její děti a „rozhodil“ je, tak jsem to vše jen zhoršil. Navíc před měsícem jsem přišel o práci, což vztahu taky moc nepřidalo (každou chvíli jsem byl na PC kde jsem hledal práci). Posílal jsem ji emaily a sms, aby to zvážila a dala mi druhou šanci – no nedržel jsem se rad v tomto článku. Jako poslední email jsem dostal toto:

"Neměla jsem v úmyslu ukončit náš vzah ze dne na den. už toho bylo na mě moc, víš, že jsem chtěla aby jsi občas byl u své rodiny a tam na počítači, prostě nemůžu s Tebou být 24hod. No a proto jsem ti řekla at tam jdeš na týden, potřebovala jsem si odpočinout od Tebe, abych pořád neřešila co děláš a neděláš, že sedíš, koukáš, spíš a pod…toto mě vyčerpávalo, …ale asi jsi to cítiil že tě posílám od sebe pryč a víc a víc jsi to odmítal a tlačil, at mluvíme a řešíme…ale já neměla co řešit. Proto to psaní bylo taky pořád něco řešit a připomínal ses a nevedlo to k lepšímu. Jen ti připomenu, určitě si pamatuješ, že mi nevadilo když jsi jezdil na služebky a byl mimo, že mi nebylo smutno!!! nejdřív jses na to ptával, pak už ne – asi jsi věděl odpověď. To je dost podstatné ve vztahu, když ti neni po partnerovi smutno, nemyslíš?? Říkala jsem ti prober si náš vztah…

Promiň, ale já opravdu nemám důvod se s Tebou scházet a ani vracet se zpět. Mně neni smutno, ani na Tebe nemyslím. Vím, že to vyzní drsně, ale jinak nemůžu. Chci jít dál a budu pracovat na tom aby mi bylo líp- na duši, na srdci…
Abych to zhrnula, nezvládli jsme tuto situaci my oba, navalili se emoce a nepodrželi se, nic…každý si šel( ústně a písemně) svou cestou a to značí taky něco. Už mě nekontaktuj, nikomu to nedělá dobře. Měj se fajn. Doufám že to snad pochopíš správně, tak jak jsem to myslela. "

Prožívám ted dost těžké období protože jsem před 2 měsící ztratil práci a stále hledám novou a do toho ten rozchod. Stále ji mám rád a chtěl bych ji získat zpět, ale nevím zuda-li to není marná snaha. Kéž bych jak ona myslel mozkem a né srdcem…

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Rozchod s přítelkyní - kde se stala chyba?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Nemohu se odpoutat 4 487x
Co vytěžit ze samoty po rozchodu 5 424x
Opustil mě milenec 4 469x
Rozchod se ženatým mužem 12 635x
Rozchod po 6 letech 10 660x
Po půl roce otěhotněla, rozešli jsme se, vrátí se ke mě? 25 714x
Má cenu doufat v návrat? 5 561x
Jak se konečně odpoutat a nemyslet na bývalý vztah 10 789x
Proč neřekne že nemá zájem 12 618x
Možnost návratu 4 592x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 2
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 1 Téma
Počet témat celkem: 16215
Počet odpovědí celkem: 173735
Počet registrovaných: 4887 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Neoprávněná třídní důtka
Nejkomentovanější za 7 dní: Neoprávněná třídní důtka
Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny