Téma: Myšlenky na sebepoškozování

08.11.2011 21:45
Uživatel: Rosie
Věk:  16
Odpovědí na téma: 10
Text: 

Dobrý deň, ja potrebovala by som vážne poradiť, je to na dlho tak iba v skratke. Mám isté problémi so sebou a tak, hodnú chvíľu som sa sebapoškodzovala až pokým to nezistili rodičia. Urobili strašný cirkus ale povedala som že psychológa ani nič nechcem a nepotrebujem. Nechali to tak. Ale stále, každý deň mám neskutočné nutkavé myšlienky na to si niečo urobiť.Snažím sa tváriť, že som v pohode ale neni to ľahké. A ešte neviem ako to popísať ale ako keby som žila vo viacerých svetoch alebo tak. Možno to nepochopíte ale je to ako keby žijete tento život, no keď napríklad idete spať alebo nič nerobíte tak sa Vám sami od seba natlačia do hlavy nejaké obrázky a tak a vy to prežívate a vtedy ani neviete čo sa skutočne okolo vás deje. A začipna mi to vážne zasahovaťdo normálneho života. Ja neviem čo mám robiť. Chcem to nejak riešiť ale aj nechcem. Je to nanič. Prosím aj keď sa Vám to bude zdať uplne odveci čo som napísala tak skúste mi nejako poradiť čo mám robiť. Už vážne to asi sama nezvládnem ale bojím sa to s niekým riešiť. Ohľadne veku mám iba 16 takže aj keby som chcela ísť tu k nejakému psychologovi tak by o tom museli vedieť rodičia a to nechcem.

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
09.11.2011 01:09 Uživatel: Jetti
Věk:  35
Téma: Myšlenky na sebepoškozování
Text uživatele: 

Milá Rosie smile  Díky, že jsi našla odvahu napsat. Nikdo z nás si asi neumí představit, co prožíváš, protože je to dost neobvyklé.
Myslím si, že jít k psychologovi není žádná ostuda, ale není psycholog jako psycholog, že - proto asi máš ten blok k němu jít. Věřím, že rodiče mají o Tebe opravdovou starost, a tak bych jim zkusila na Tvém místě důvěřovat. Pokud by oni věděli o nějakém psychologovi, o kterém mají dobré reference (někdo známý k němu např. už chodí nebo chodil), neboj se tam s nimi zajít. Oni jsou za Tebe odpovědní, dokud Ti nebude 18 let. (No - vlastně si nejsem tak úplně jistá, jestli se hranice neposunula, ale tam je snad změna v trestní odpovědnosti mládeže nebo tak nějak, fakt přesně nevím...) Ty bys rodičům ukázala dobrou vůli, kdybys tam s nimi šla. Mohlo by to být ku prospěchu vašeho vzájemného vztahu. A kdybys tam chodit už nechtěla,  můžeš s tím kdykoliv přestat.
Není to jednoduché téma a psychika člověka je velice široká a složitá.
Rozhodně si myslím, že to není samo sebou. Možná se zvrtlo něco, nad čím přestáváš mít kontrolu. Nebo Ti možná přerostlo přes hlavu něco, nad čím jsi donedávna kontrolu měla. Někdy se to stává lidem, kteří vykládají z karet, zabývají se astrologií, věštěním z ruky, karet apod., kteří se nechali nalákat na nějaké laškování s hypnózou, vyvolávání duchů (i kdyby ze srandy nebo jen ze zvědavosti). Skrze takové činnosti dává člověk prostor zlým duchovním silám, aby vstoupily do jeho života. Na začátku to může být zajímavé dobrodružství, ale později můžou být takoví lidé těmi silami spoutaní a cítit se jako ve vězení. Dokonce to může být třeba taky skrze sledování hororů v telce nebo v kině. Nebo skrze poslouchání heavy metalu. To, na co koukáme, nebo co posloucháme, nás možná ovlivňuje víc, než si myslíme. Všechny tyto věci můžou mít na Tvé prožitky vliv. Někdy to může být rodinná záležitost, která se prolíná skrze rod, kdy někdo v minulosti někoho proklel nebo brutálně zavraždil a následky jsou pak ještě v několika generacích. Ale pozor - neříkám, že je to Tvůj případ!!! 
Bylo by dobré najít kořen a ten vykořenit.  
Takže pokud jsi někdy tyto věci dělala, rozhodně bych s tím přestala, kdybych byla na Tvém místě. Zároveň bych se obrátila o pomoc na někoho věřícího, na křesťany. Mohli by Ti poradit v této nelehké situaci a modlit se za Tebe, např. na radio7.sk
http://www.radio7.sk/buxus/generate_page.php?page_id=126
Vím, že spolupracují s psychologem či psycholožkou, která je křesťanka. Je to live pořad, kde odpovídají na dotazy posluchačů, zkus využít některý z nabízených kontaktů.

Také si myslím, že najdeš spoustu inspirace v evangeliích (jsou čtyři a najdeš je v Bibli, na začátku Nového zákona).
Evangelia jsou o Pánu Ježíši Kristu, o jeho narození, službě, životě, smrti a zmrtvýchvstání. On přinášel lidem zvěst o Božím království, kázal, učil je, uzdravoval a dokonce vymítal démony - a to může být Tvůj případ, že možná modlitbou křesťanů z Tebe vyjde nějaký démon. Vím, že to zní divně, je to jako kdyby z jiného světa, ale Tvé problémy také nevypadají, jako kdyby byly z našeho světa...
Zkus to touto cestou. Já jsem si prožila na vlastní kůži, že mi Bůh nejednou pomohl. On není od nikoho z nás daleko a dává se poznat těm, kdo ho hledají. On zná Tvé problémy a slyší, když k němu mluvíš. Nepíšu tady žádné fráze, já jsem si to už vyzkoušela. Bylo to v různých situacích. Když jsem hledala smysl života, když jsem chodila za školu a hrozilo, že mě vyhodí ze střední; když jsem našla kluka,  kterého jsem si pak vzala za muže; když jsme se chtěli stěhovat z malého bytu do většího,  vypadalo to beznadějně - ale našel se kupec, který byt koupil a všechno klaplo včetně přepisu bytu i stěhování. Pak jsme potřebovali zařídit ten větší byt. Modlili jsme se a do dvou týdnů se nám ozvali dva lidé, zda by se nám hodila obývací stěna zdarma a druhý nabízel skříně a skříňky - vše ze stejného materiálu za 1500 - bylo to až ke stropu, délka 6m! Tam se vešlo věcí! Takový je Bůh! On se o člověka zajímá a DÁVÁ NEJEN ODPUŠTĚNÍ HŘÍCHŮ A NOVÝ ŽIVOT, ale také naplní praktické potřeby člověka, protože on ví, co potřebuješ. On není žádná berlička, ani stařík, který nás ze svého nebe pozoruje a lační nás načapat, když děláme něco zlého - když hřešíme.

"Mzdou hříchu je smrt, ale darem Boží milosti je život věčný v Kristu Ježíši, našem Pánu". 
Bible, list Římanům 6:23
"Pojďte, projednejme to spolu, praví Hospodin. I kdyby vaše hříchy byly jako šarlat, zbělejí jako sníh, i kdyby byly rudé jako purpur, budou bílé jako vlna."
Bible, Izajáš 1:18
"Hle, Hospodinova ruka není krátká na spasení,  jeho ucho není zalehlé, aby neslyšel.
Jsou to právě vaše nepravosti, co vás odděluje od vašeho Boha, vaše hříchy zahalily jeho tvář před vámi, proto neslyší."
Bible, Izajáš 59:1, 2
JESTLIŽE DOZNÁVÁME SVÉ HŘÍCHY, ON JE TAK VĚRNÝ A SPRAVEDLIVÝ, ŽE NÁM HŘÍCHY ODPOUŠTÍ A OČIŠŤUJE NÁS OD KAŽDÉ NEPRAVOSTI.
Bible, 1. list Janův 1:9 

O uzdravení posedlého duchem je v Bibi několik příběhů, třeba Tě to povzbudí, když si to přečteš. Např: Markovo ev. 5:1 až 20 nebo stejný příběh v Lukášově ev. 8:26 až 37, Matoušovo ev. 9:32 až 33, Matoušovo ev. 8:16 a 17, Lukášovo ev. 4:33 až 36.
http://www.online.bible21.cz/
Tento odkaz je na poslední vydaný český překlad Bible, ale jistě najdeš stránky i na Bibli ve slovenštině. Např:
http://www.ceit.sk/wwwisis/biblia.htm
(v levém sloupečku zvolíš to, co chceš najít)
Přeju Ti, aby se brzy Tvé problémy vyřešily (ale to se nestane jen tak samo Mrkající  )
Ať Ti Pán Bůh žehná a také celé Tvé rodině. 

 
09.11.2011 01:16 Uživatel: Jetti
Věk:  35
Téma: Myšlenky na sebepoškozování
Text uživatele: 

Evanjelium podľa svätého Marka 

5. kapitola

Posadlý v Gadare.

1A prišli na druhú stranu mora do kraja Gadarénov. 2A jako vyšiel z lode, hneď sa s ním stretol človek z hrobov, v nečistom duchu, 3ktorý to človek mal svoje obydlie v hroboch, a už ho ani reťazami nemohol nikto viacej poviazať, 4pretože bol často poviazaný putami na nohách a reťazami a roztrhal reťazi a putá polámal, a nikto ho nevládal skrotiť. 5A vždycky, vodne i vnoci, bol na tamojších vrchoch a v hroboch a kričal a bil sa kameňmi. 6A keď uvidel Ježiša zďaleka, bežal a poklonil sa mu 7a skríknuc velikým hlasom povedal: Čo mám s tebou, Ježišu, Synu Najvyššieho Boha! Zaväzujem ťa prísahou na Boha, aby si ma netrápil! 8Lebo mu hovoril: Vyjdi z človeka, nečistý duchu! 9A pýtal sa ho: Jako ti je meno? A povedal mu: Legion mi je meno, lebo nás je mnoho. 10A veľmi ho prosil, žeby ich neposielal preč z toho kraja. 11A bolo tam na svahu vrchu veliké stádo svíň, pasúce sa. 12A prosili ho všetci tí démoni a hovorili: Pošli nás do tých svíň, aby sme vošli do nich. 13A Ježiš im hneď dovolil. Vtedy vyšli nečistí duchovia a vošli do svíň, a stádo sa srútilo dolu úbočím do mora, a bolo ich okolo dvoch tisícov, a potopily sa v mori. 14A tí, ktorí ich pásli, utiekli a oznámili to v meste i v domoch v poli. A vyšli vidieť, čo sa to stalo. 15A prišli k Ježišovi a videli posadlého, že sedí a je odiaty a má zdravý rozum, ten ktorý to bol mal ten legion, a báli sa. 16A tí, ktorí to videli, rozprávali im, ako sa to stalo tomu posadlému, aj o tých sviniach. 17A začali ho prosiť, žeby odišiel z ich kraja. 18A keď vchádzal do lode, prosil ho ten predtým posadlý, žeby bol s ním. 19No, Ježiš ho nenechal, ale mu povedal: Idi do svojho domu ku svojim a zvestuj im, aké veľké veci ti učinil Pán a že sa zmiloval nad tebou. 20A odišiel a začal hlásať v Desaťmestí, jaké veľké veci mu učinil Ježiš; a všetci sa divili.

http://www.ceit.sk/wwwisis/biblia.htm
(preklad Roháčkov) 

 
09.11.2011 03:25 Uživatel: Leňa
Věk:  45
1058[1].jpg
1000-2000
Téma: Myšlenky na sebepoškozování
Text uživatele: 

A co třeba schizofrenie?Nemáte někoho takového v rodině?

 
09.11.2011 15:29 Uživatel: Rosie
Věk:  16
Téma: Myšlenky na sebepoškozování
Text uživatele: Ďakujem za rady, prečítala som si niečo aj na tých stránkach, sú tam celkom zaujmavé veci ale no ja neverím veľmi v Boha a tak. Ani som nikdy neskúšala vyvolávanie duchov a tak. Síce možno to vyznie trošku choro ale strašne sa mu páčia také obrázky s krvou rôzne rany na tele a tak. Ale to má vždy záujmalo ale......no mne to nepríde až také blbé a odporujúce ako pre iných. A ja nechcem ísť s tým za rodičmi, narobila som im už dosť starostí a nechcem ich zbitočne trápiť koli sebe. Už by mi totálne neverili a mali by má určite za vyšinutú keby som im niečo také povedala. A čo sa týka tej schizofrénie tak myslím že nikto u nás v rodine nemal nikdy žiadne také ochorenie. :/ achh celý život je nanič :( Niekedy rozmýšlam či má naozaj význam tu byť.
 
09.11.2011 16:17 Uživatel: Pluto
1482619599_pluto13.gif
7000-8000
Téma: Myšlenky na sebepoškozování
Text uživatele: 

  Holka zlatá. Máš jenom 16 let a život před sebou. Víš co, já říkám v mých 50 letech. „ Na světě je krásně. Času mám dost, nikde nespěchám, protože jsem ještě mladý a celý život mám před sebou. “ Rosie holčičko! Všechno řekni svým rodičům, určitě Ti rádi pomůžou.  Usmívající se
                               

 
07.12.2011 06:28 Uživatel: Lucrezia
Věk:  37
index.jpg
0-100
Téma: Myšlenky na sebepoškozování
Text uživatele: 

Rosie, moc dobře vím, jak se cítíš. A to mám víc jak dvakrát tolik roků, co Ty.
Rodiče reagovali na Tvé sebepoškozování zděšením a nejradši by Ti to prostě zakázali. Jsou bezradní, nedokážou si to vysvětlit, co by Tě mohlo nutit k takovému chování.
Věř ale, že nejsi až taková výjímka, nejsi mimozemšťan, ale podobné věci v různéé podobě dělá spousta lidí. Vezmi si jen třeba kouření. To je stejný princip. jen se ve společnosti prostě toleruje. Řezání žiletkou prostě ne, to je člověk hned "magor".

Něco Ti povím.
Nemyslím, že to zvládneš sama. Pomoc bys měla vyhledat, ale nikdo Tě do toho nutit nemůže.
Když nebudeš chtít spolupracovat, tak taková násilná pomoc nemá smysl. Takže budeš zřejmě muset dojít ještě dál,       do ještě většího nepohodlí, až Tě to donutí.
Pořezané, popálené ruce... či jak si to děláš...  nemusí být koneččná. Možná najdeš i jiné způsoby, možná i nebezpečnější.

Zároveď psychiatr není  samo o sobě řešení. Co potřebuješ, to je terapie, ale ta aby fungovala, vyžaduje od Tebe chtění něco změnit a od terapeuta schopnost navázat vztah a důvěru s Tebou, dospívající holkou.
Zatím netušíš, co Tě v terapii čeká a taky se pochopitelně bojíš, že co bys na sebe vykecala, dozví se rodiče. nedivím se. Chápu.

Jen jsem Ti chtěla sdělit, že jsou lidi, co Ti mohou rozumět, protože se s tím už setkali a prošli si tím. jestli chceš, napiš mi zprávu nebo mail, můžem si popovídat anonymně. Nejsem žádná psycholožka, jsem jen ženská, co to sama  taky prožila. Třeba najdeme způsob, cestu ven. Jestli po ní půjdeš, je už jen na Tobě.
     

 
09.12.2011 18:38 Uživatel: Rose
0-100
Téma: Myšlenky na sebepoškozování
Text uživatele: Ďakujem za odpoveď Lucrezia, v tom máš pravdu že sa bojím. A veľmi. Ja ani neviem, čo odpísať asi len to, že pokiaľ by ťa neobťažovalo si so mnou o niektorých vieciach popísať tak by som bola rada ale nechcem nijako obťažovať alebo tak, ja len že nemám s kým prebrať takéto veci, myslím niekoho kto by má aspoň trochu chápal a v poslednom čase mi už ani denník nestačí na takéto veci...
 
31.08.2012 19:23 Uživatel: Lucrezia
Věk:  37
index.jpg
0-100
Téma: Myšlenky na sebepoškozování
Text uživatele: 

Rose,

zajímalo by mě, jak jsi na tom nyní. Změnilo se něco?

 
03.01.2012 22:41 Uživatel: kejml
Téma: Myšlenky na sebepoškozování
Text uživatele: 

Muže to byt maniodeprese utikej k psichiatrovi  a ničeho se neboj.

 
03.12.2012 12:22 Uživatel: Sarah SML
1601936935_img_20200530_172101.jpg
0-100
Téma: Myšlenky na sebepoškozování
Text uživatele: 

Se sebepožkozováním je to pomalu jak se závislostí. Tohle je potřeba řešit holka.  

Dokud máš ještě nějakou vnitřní sílu s tím přestat, tak se jí chop. Přeci nechceš za pár let skončit jako zjizvená troska?  

To snad ne. Život máš před sebou a ten žij, užívej. Jaký vlastně motiv tě vede k tomu si ubližovat? a proč jsi si vlastně začala ubližovat?  

 

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Myšlenky na sebepoškozování
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny