Téma: Sebepoškozování, hlasy v hlavě, vztek - nejsem plnoletá a nevím si rady

02.11.2016 19:16
Uživatel: Kenny
Věk:  17
Odpovědí na téma: 3
Text: 

Vlastně nevím, kde začít, doufám, že to celé bude dávat smysl, …

Když mi bylo 13 (rok 2012), tak mě tehdy víceméně z nudy napadlo píchat si špendlíkem do ruky, byla to hlavně zvědavost a možná i touha po pozornosti, později mi na to táta přišel, udělale z toho strašnou scénu a já mu slíbila, že už to nikdy neudělám, tehdy jsem vlastně byla celkem v pořádku, až na neustálý strach z okolí, co si o mně kdo bude myslet a nakonec strach z lidí, těm jsem nikdy nevěřila, tou dobou jsem se hodně usnula k hudbě a bylo mi vlastně celkem fajn.

O rok později (2013) jsem najednou začala mít představy, že mi někdo chce ublížit,  přišly chvíle, kdy jsem necítila v podstatě nic, jediným řešením pro mě tehdy bylo sebepoškozování, žiletka byla můj kamarád, bála jsem se všeho a všech, doma jsem o ničem nemluvila, snažila jsem se všechno udržet   tajnosti, měla jsem dvě tváře, tu pro okolí a tu pro sebe, ta moje byla plná strachu, úzkosti, později mi na SP přišla učitelka ve škole, nešťastnou náhodou, zase se strhl povyk, rodiče mě tahali od psychologa k psychologovi, ale já jsem z nich měla strach, mluvila jsem jak všeho nechám, že to byla jen hloupost, vždycky jsem se skrývala. Přišlo zase lepší období a já s pomocí přátel opravdu byla "čistá", ty nepříjemné pocity tady ale byly pořád,  Začala jsem je považovat za svou součást.

Dva roky jsem to vydržela, letos (2016) začátkem září začaly nepříjemnosti ve škole,  mnoho učení a já jakožto perfekcionalista zoufalá, že se mi nedaří, ač se snažím. Začalo mě všechno užírat víc a víc, tak nějak pomalu, bolestivé zevnitř, sáhla jsem po své "zbrani", celý ten kolotoč je zpět. Ale co mě děsí víc?  Hlasy v mé hlavě, neustále brečím, bojím se, že doma nejsem sama, bojím se večer usnout, jsem výbušná, nezvládám sama sebe, jsem schopná jen ležet, poslouchat hudbu a brečet, mám pocit, že všem je to úplně jedno, asi už se to ani před okolím nepokouším skrývat, ale nikdo to nevidí, bojím se, každého dalšího dne, chci být zase ten usměvavý člověk a opravdu toužím po tom to změnit,  všeho toho hnusu se zbavit.

Jít k odborníkovi, já vím, jenže nebylo mi 18, bydlíme v malém městě, rodiče se to dozví, a já je nechci trápit. Vím, řekli byste, že daleko horší pro ně je nevědět, co se se mnou děje, ale já už nezvládnu vidět je plakat, poslouchat výčitky, svoji rodinu miluji, nechci jim tak moc ublížit a chápu přitom i jejich postoj, je strašně vidět jak si někdo ubližuje a vy sám mu nedokážete pomoc, nechci je zklamat.

Asi jsem to potřebovala všechno že sebe dostat, vím, že lidé mají horší problémy a vlastně se omlouvám, že tímto obtěžuji, ovšem ocením jakékoliv vaše odpovědi, rady a vlastně cokoliv alt 

Hezký večer!

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2276x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Sebepoškozování, pocit ničeho, vztek
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
03.11.2016 09:34 Uživatel: Fella
Věk:  29
Téma: Sebepoškozování, hlasy v hlavě, vztek - nejsem plnoletá a nevím si rady
Text uživatele: 

Neobtěžuješ. Skvělé je, že s tím sama chceš něco dělat. Myslím, že by Ti mohl pomoct nějaký terapeutický pobyt, můžeš se na to zeptat psychologa/psychiatra, kde takové pobyty jsou… vím např. o Beřkovicích a znám osobu, které to pomohlo. Pobyt trval asi měsíc… teď nevím přesně. měli různý denní režim/program, povídání si o problémech, hry jak to zvládnout apod. Ta osoba měla podobné pocity jako Ty a již nezvládala ani chodit do práce. též s tím chtěla sama něco udělat a tak se pro tento pobyt rozhodla, a udělala moc dobře. Našla tam i nové přátele A blázni to fakt nejsou, i když si sami ze sebe dělají legraci, když  se mají sejít na kafe a tak, že jdou na "Sraz bláznů" A že Ti není 18 pdle mě není překážkou, od 14-15 ti let můžeš lítat po doktorech sama bez doprovodu rodičů, navíc když takto potřebuješ pomoc. Myslím, že své rodiče spíš potěšíš, že s tím chceš sama něco dělat, když oni sami se Tě snažili tahat po odborných pomocech. Ta osoba, kteoru jem zmínila, když řekla své mamince, že na ten pobyt chce, měla její maminka také trošku pochybnosti a obavy, ale ta osůbka řekla, že to tak prostě sama chce, že se tak rozhodla, že s tím hce něco dělat a že doufá i věří, že jí to pomůže a pojede tam. A dopadlo to bezvadně Tak se drž a hodně štěstí.

 
03.11.2016 13:33 Uživatel: Abíčko
Věk:  56
0-100
Téma: Sebepoškozování, hlasy v hlavě, vztek - nejsem plnoletá a nevím si rady
Text uživatele: 

Ahoj, nedovedu si představit čím procházíš, nikdy jsem to nepoznala. Myslím že posezení s rodiči a vysvětlení celého problému jak to cítíš, prožíváš a i to že s tím chceš něco dělat by mohlo pomoci tobě i jim. Protože pokud žijí v mylném přesvědčení že je vše dávno za tebou a pak zjistí že máš znovu potíže, mohou ti mít zazlé že jsi za nimi nepřišla. Více hlav víc ví.

Nezapomeň že jsou tady aby ti pomohli a chránili tě dokud to potřebuješ. Pokud nechceš s nimi hovořit dej jim přečíst tvůj příspěvek a pak požádej o pomoc. Hlavně na to nezůstávej sama.

Držím palce a to všechny čtyři.

 
04.03.2017 01:57 Uživatel: Laska
Věk:  21

Město:Praha

Téma: Sebepoškozování, hlasy v hlavě, vztek - nejsem plnoletá a nevím si rady
Text uživatele: 

Ahoj, velmi me mrzi, co se ti deje, ale naprosto chapu jak se citis.

Velmi rad bych ti pomohl, ale nemam na tebe zadny kontakt.

Tve problemy me zajimaji, protoze s tim mam zkusenosti.  

Vim jak ti pomoct, vim jak se z toho dostat - navzdy.  

Nepotrebujes brat leky, chodit k psychologum, jen staci, kdyz se setkame a promluvime si.  Chci ti pomoct, vim o cem mluvim.

Napis mi prosim, ja ti nelzu ani nejsem podvod, dokazu te zachranit, kdyz jen budes chtit.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Sebepoškozování, hlasy v hlavě, vztek - nejsem plnoletá a nevím si rady
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Mám nárok na ozz? 671x
Odmítání jídla 4 1706x
Nevím co se sebou dál, cítím se v pasti 9 2391x
Péče o matku s demencí, jsem z toho v depresi 17 2413x
Nespavost a usnutí jen po pivu, bojím se alkoholismu 4 1727x
Nevím co dál 3 1591x
Já a moje kamarádka Schizofrenie 3 1502x
Strach z lidí, pronásledování, z únosu i léčby 1 1734x
Schizofrenie - znáte někoho s touto diagnózou? 7 1912x
Přítel s Aspergerovým syndomem odmítá brát antidepresiva - miluji ho, co s ním bude? 2 2142x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny