Téma: Tip na psychologa nebo terapeuta v Praze

25.08.2017 16:57
Uživatel: NilClass
Věk:  32

Město: Praha

100-500
Odpovědí na téma: 5
Text: 

Dobrý den, ahoj,

asi otázka hlavně na ty, kteří četli mé poslední téma tady na MS… je to tenhle:
http://www.mojestarosti.cz/poradna/pocity/myslenky-na-sebevrazdu/ziji-prazdny-zivot-a-hledam-smysl.html

 

Pokračování je takové, že jsem na začátku srpna u psychiatra, respektive psychiatričky. Ta mi tedy stejně jako vy doporučila terapeuta, stejně jako vy. Nabídla mi i antidepresiva, je pravda že jsem asi vypadal dost špatně. Trochu jsem se v ordinaci složil, rozplakal se…

 

Teď už mi prášky docela zabírají, ty nejhorší stavy už moc nemívám a hledám si tedy ještě toho terapeuta. Co jsem tak koukal, napadlo mě centrum Alivio nebo Psychoterapie Anděl.  

 

Je pravda, že mě trochu překvapily ceny, když jsem pár let zpátky terapie zkoušel, tak jsem platil nějakých 500kč za hodinu, ale třeba na tom Andělu je to asi 900kč za hodinu… což o to, to bych nějak zvládnul, ale mám trochu obavu, jestli to není zbytečně drahé.

 

Máte nějaký tip, na koho se obrátit? Klidně mi můžete napsat zprávu, jestli nechcete veřejně…

Díky, jdu si zacvičit, ať večer usnu, tak se přihlásím, až se vrátím.

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
25.08.2017 17:08 Uživatel: Rypoušice
Věk:  27
2000-3000
Téma: Tip na psychologa nebo terapeuta v Praze
Text uživatele: 

Nejsem z Prahy, nemohu dát tip, ale dám ti jiné doporučení - hledej ty, kteří mají smlouvu s pojišťovnou. Já bych to nikdy z vlastní kapsy neplatila, i kdybych na to měla. Je docela síla, má-li někdo chodit co týden k psychologovi a nechat tam tolik peněz.  

I moje, s kterou dost možná skončím, bere pěti kilo za hodinu, ale neplatím to já, nýbrž pojišťovna.  

Moc nechápu, kde na ty ceny choděj, i kdyby to měl být sebelepší psycholog, pětistovku natož 900 bych mu teda nedala ani náhodou.

(Plamínek nechť mi to promine) Beru to z ekonomického hlediska, pro někoho by každotýdenní min. pětistovková kultura mohla být likvidační a skutečně nechápu, jak je možný, že jsou ceny tak vysoké, ale zaplaťpánbu za pojištovnu.

Stačí mít doporučení od doktora, klidně praktika.

 
25.08.2017 19:56 Uživatel: NilClass
Věk:  32

Město:Praha

100-500
Téma: Tip na psychologa nebo terapeuta v Praze
Text uživatele: 

Díky,  

 

vím, že to jde i bezplatně, ale prý jsou dost dlouhé čekací doby. Já teď nemám akutní krizi, jsem celkem stabilizovaný, takže bych sice počkat mohl, ale…

 

Trochu cítím, že potřebuji nad sebou i nějaký bič, jsem bohužel schopný na schůzku nepřijít A u těch placených je třeba schůzku zrušit například minimálně dva dny předem, jinak se stejně musí platit. A asi bych raději měl vztah terapeut - klient, než doktor - pacient.

 

Každopádně se ale na tuhle možnost víc poptám při další návštěvě. Dostal jsem od doktorky i seznam, jen si zkrátka neumím vybrat.

 

Ještě jednou díky.

 
25.08.2017 20:08 Uživatel: Rypoušice
Věk:  27
2000-3000
Téma: Tip na psychologa nebo terapeuta v Praze
Text uživatele: 

Vidíš a mně se zase vůbec nelíbí pojem klient - je moc neosobní, to jak klient banky, pro mě jsou ti, co chodí k psychologovi, pacienti, nikoliv klienti, koneckonců psycholog nějakým způsobem zapadá do zdravotnictví už jen kvůli tomu, že jsou ochotny to cálovat  i pojišťovny. Když jsme u toho slovíčkaření, mně se zase nelíbí pojem terapie a terapeut, to zas vnímám jako něco, co patří čistě doktorům a co jsem zatím poznala, v žádným případě bych to odbornou a účinnou terapií - čili léčbou - nenazývala. Ale ty pojmy, to je asi maličkost.

Jinak děláš to, co jsem taky dělala, než jsem začla baštit prášky - vyhýbala jsem se, nic jsem nedělala, neměla jsem vůli, nechodila jsem včas, prokrastinovala jsem… a to jsem jinak pintlich, takže to bylo neobvyklé.

Pochybuji, že toto změní jen vědomí, že někomu budeš platit ty. Toto je součást deprese a způsob placení psychologa na tom asi nic moc nezmění. Naopak, budeš-li mít štěstí, s tímto ti jak prášky, tak psycholog pomůžou.

Taky se vyhýbáš tomu hledání - zkus se kousnout, dej si to, jako takovej malej velkej úkol a když to splníš, můžeš na sebe být pyšný - pro jednou jsi vyzrál nad depresí!

A např. já dlouhou čekací dobu vůbec neměla, takže ani toho se obávat nemusíš, resp. pokud je budeě kontaktovat, zkus toho, který se s tebou sejde např. do měsíce.

 
26.08.2017 08:05 Uživatel: Plamínek
364.jpg
Téma: Tip na psychologa nebo terapeuta v Praze
Text uživatele: 

Jo.  

Slovo pacient sráží leckomu ego. Jinak nechutě jsou časté, pokud neodezní tak 5-6 měsíců po zahájení terapie, je na pacientovi, aby se rozhodl. No někdy i dýl než půlrok.

 
26.08.2017 07:15 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: Tip na psychologa nebo terapeuta v Praze
Text uživatele: 

Slyšela jsem, ze kusenosti ostatních, že si psychologove dají více záležet, když si je klienti platí sami.  Chodila jsem pouze k psychologovi, kterého mi platila pojišťovna, takže nemůžu porovnat.  Zkusila jsem metodu RUŠ, bylo to drahé a přišlo mi to jako blbost. Ale jiní si to chválí.  

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Tip na psychologa nebo terapeuta v Praze
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Mám nárok na ozz? 437x
Odmítání jídla 4 1501x
Nevím co se sebou dál, cítím se v pasti 9 2256x
Péče o matku s demencí, jsem z toho v depresi 17 2315x
Nespavost a usnutí jen po pivu, bojím se alkoholismu 4 1630x
Nevím co dál 3 1491x
Já a moje kamarádka Schizofrenie 3 1444x
Strach z lidí, pronásledování, z únosu i léčby 1 1640x
Schizofrenie - znáte někoho s touto diagnózou? 7 1812x
Přítel s Aspergerovým syndomem odmítá brát antidepresiva - miluji ho, co s ním bude? 2 2043x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny