Téma: Záchvatovité přejídání, zvracení a hladovění v pubertě - jak se toho zbavit?

01.05.2016 08:14
Uživatel: Yumi
Věk:  16
Odpovědí na téma: 3
Text: 

Dobrý den,

nevím jestli čekám útěchu nebo snad nádech chycení zdravého rozumu nebo tak, každopádně se chci svěřit. V létě 2015 jsem začala pravidelně (1 hodinu denně) cvičit, omezila jsem sladké jídla a stravovala se v menších porcích a zdravěji. Cílem bylo samozřejmě zhubnout pár kilo abych nebyla tolik oplácaná. Vydrželo mi to opravdu dlouho a to až do prosince. (do té doby jsem tedy, ale nijak výrazně nezhubla). Na začátku prosince 2015 mě začali napadat psychické problémy a už to jelo. Přejídání, hladovění, přejídání hladovění. Snažila jsem se i zvracet a několikrát úspěšně. Střídalo se to půl týdne jsem cvičila a jedla málo, druhou polovnu týdne jsem nic nedělala a jen se cpala. A cpu se především sladkým. S tímto problémem bojuji do teď. Střídají se stavy přejídání a vytrvalého hladovění a civčení. Poté přichází nepříjemné pocity a hněv. Nemohu o sobě tvrdit, že jsem tlustá (16let, 165cm, 65kg), ale nadváhy se nemůžu zbavit. Samozřejmě chci zhubnout co nejrychleji, ale jsem smířená s tím, že je to běh na dlouhou trať.  

Chtěla jsem se zeptat jestli někdo nemá nějáký zaručený plán jak se toho zbavit? Když se začnu přejídat je těžké říct si dost a jsem schopná toho nechat až zase během pracovního týdne kdy jsem od sedmi do sedmi ve škole.  

Čím nahradit sladké? (Ovoce jím opravdu hodně, ale ne vžd mi to pomáhá především když jsem doma)  

 

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2263x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Záchvatovité přejídání, zvracení, hladovění v pubertě
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
01.05.2016 08:21 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Záchvatovité přejídání, zvracení a hladovění v pubertě - jak se toho zbavit?
Text uživatele: 

Ahoj. To co popisuješ se v medicíně nazývá porucha příjmu potravy a řeší to dětští psychiatři. Pokud by jsi si s tím nevěděla rady, určitě to zkus pořešit touto cestou. Na praxi když jsem studoval medicínu mě učila jedna psychiatrička, která se na toto přímo zaměřovala a měla bohaté zkušenosti. Vím, že se to vyřešit a vyléčit dá. Ale lépe pod odborným dozorem.  

 
02.05.2016 20:17 Uživatel: anoManky
Věk:  25
Téma: Záchvatovité přejídání, zvracení a hladovění v pubertě - jak se toho zbavit?
Text uživatele: 

Ahoj Yumi,

 

měla jsem skoro doslova to samý. I ten věk by odpovídal. Protože je to dost osobní věc, zůstanu radši anonymní (ještě víc, než obvykle

 

V době, kdy to u mě začalo, jsem samozřejmě taky chtěla být hubenější (ono člověk, když už má předem danou určitou stavbu těla, těžko bude "víla", pokud jí být nemá Ségra byla vždycky právě tou až extrémně štíhlou (ale přirozeně - malá, drobná, křehká) a já byla opak. Vážila jsem i měřila (pořád měřím stejně jako ty. Dneska si myslím, že to není žádný extrém - ne tloušťka, ale v tý době to pro mě byla tragédie. Svůj velký podíl na to bohužel mělo i srovnávání babiček, mamky… byla jsem ta "pěkná" holka, "krev a mlíko", taková ta "pořádná". Bohužel si "jaksi" neuvědomili, co to udělá s myšlením mladý holky…

 

Mám moc ráda jídlo, hlavně sladký. A tak jak jsem chtěla zhubnout, vždycky jsem vydržela jen chvíli jíst zdravěji a pak to nešlo a jedla jsem. Zajídala jsem smutek, nudu, vztek, rozčarování… To je myslím to nejhorší. Do toho jsem měla taky dlouhý dny ve škole, prakticky pořád jsem jen seděla. Nenáviděla jsem se za to, že nevydržím, že přiberu (ten věčný strach) … Co mi pomohlo? Po rozchodu (opět řešen přejídáním) jsem se zařekla, že chci zkusit něco novýho, co by mě vytáhlo z "deprese". A zkusila jsem chodit do posilky. Tenkrát mě to strašně chytlo. Byla to náplň mýho času, něco, u čeho jsem si odpočinula (takže částečně odpadlo přejídání ze stresu, únavy). Za nějakou dobu byly vidět i výsledky, takže mě to nakoplo. Nicméně pro mě bylo pořád těžký v náročných situacích vydržet. Pomohl mi taky čas. Po čase škola odpadla (střední, na vysoký to už bylo o něčem jiným, lepším). Nemusela jsem pořád sedět. Mohla jsem chodit cvičit (teď u i aerobic), nebydlela jsem už u našich přes týden, takže jsem mohla i líp jíst. Ten čas mi hodně pomohl. Důležitý u tebe je, abys nezačala zvracet, to už bude cesta do háje. Taky jsem četla - třeba knížka Místo činu lednička je o tom.

 

Nedělám z tvýho problému menší, než je. Vím, že by bylo nejlepší to řešit tak, jak je napsáno v příspěvku nade mnou. Já jsem ho ale částečně! vyřešila tak, jak jsem ti napsala. Koníčkem (sportem, který mě vážně chytil a pořád baví), časem a snahou to změnit. Ale byly to těžký časy a těžce se mi na ně vzpomíná. Do dnešní doby mám problém v náročných chvílích nejíst (nezahánět to jídlem). Často ujedu. Myslím, že to je něco naučenýho, čeho se nedá úplně zbavit, bohužel…

 

Tak ti moc držím palce, ať se tím tak netrápíš a jsi spokojená. O to stejně jde, hodit se do pohody. Tlustá nejsi a jde jen o to naučit se určitý "zvládací mechanismy" (o tom se píše i v tý knížce). A začít mít ráda sport… (a samozřejmě další věci, tohle je hodně zjednodušeně napsaný)

 

 
23.03.2017 12:51 Uživatel: Lussssinda
Věk:  32
Téma: Záchvatovité přejídání, zvracení a hladovění v pubertě - jak se toho zbavit?
Text uživatele: 

Ahoj, ptáš se na zaručený plán, jak se zbavit situace, kdy střídavě hladovíš a u toho cvičíš a poté se přejídáš (je dobře, že často nebo skoro vůbec nezvracíš - dost to škodí zdraví). Myslím, že to jsou dva extrémy a chtělo by to najít zlatou střední cestu a kompromis mezi tím, tedy jíst vyváženě, přiměřeně cvičit a občas si dovolit i sladké. Myslím ale, že to není jen o jídle, ale i o nespokojenosti se sebou a nějakými jinými  starostmi, které můžeš ventilovat přejídáním. Proto bych určitě doporučila řešit situaci s odborníky – nejlépe s psychoterapeuty nebo (či i k tomu) navštívit centrum Anabell, které sídlí v Ostravě, Praze a Brně a pomoc je tam bezplatná. Také nabízí jako podporu různé online formy pomoci – kdyžtak mrkni na www. anabell.cz Držím palce, určitě na to nezůstávej sama J.  

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Záchvatovité přejídání, zvracení a hladovění v pubertě - jak se toho zbavit?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Mám nárok na ozz? 518x
Odmítání jídla 4 1579x
Nevím co se sebou dál, cítím se v pasti 9 2307x
Péče o matku s demencí, jsem z toho v depresi 17 2349x
Nespavost a usnutí jen po pivu, bojím se alkoholismu 4 1660x
Nevím co dál 3 1514x
Já a moje kamarádka Schizofrenie 3 1463x
Strach z lidí, pronásledování, z únosu i léčby 1 1679x
Schizofrenie - znáte někoho s touto diagnózou? 7 1842x
Přítel s Aspergerovým syndomem odmítá brát antidepresiva - miluji ho, co s ním bude? 2 2088x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny