Bezplatná právní poradna online

Téma: Jak se bránit proti neoprávněným stížnostem sousedů?

25.02.2015 22:28
Uživatel: Majik
Odpovědí na téma: 8
Text: 

Dobrý den,

 

Obracím se k vám s dotazem co se dá dělat se sousedami, kteří si neustále stěžují, ale neoprávněně.

Vymýšlí si, přítelkyni uráží, když nejsem doma a když mu pak přijdu zazvonit na dveře ani neotevře.

Největší problém je v tom, že má dvě postížené děti a strašně toho zneužívá.

Dvakrát přišel, když jsem nebyl doma a řval jako blázen na celý panelák, že u nás štěkali psi.

Od té doby se psi vždy doma někdo je a psi neštěkají. Pak si stěžoval na silný zápach na chodbě, který prý jde z našeho bytu.

To je další hloupost, ten zápach se vyskytuje přímo na chodbě a to kvůli tomu, že jeden z dalších sousedů nemá

problém zapálit si na chodbě marihuanu.

sousedící manžele si na mě a mou přítelkyni sepsali petici, kde si stěžují na křik, štěkot psů, zápach, pouštění pračky o půlnoci a další blbosti.

Petici jim podepsalo 8 jejich hodně dobrých kamarádu, kteří ještě k tomu bydlí v 1. a 3. patře. My bydlíme v 8. patře.

Petici podali na městský úřad, který si nás i naše sousedi povolal na jednání kvůli stížnosti.

Přišli jsme tam a takové neuvěřitelné blbosti co tam na nás vyvalil. ani nás nepustil ke slovu.

Rozhazoval rukama s křikem, že má postížený děti, a že vedle nás jim jde o život a takové kecy.

Přitom je to všechno absolutní výmysl. Pak dokonce řekli, že minulý týden jsme s přítelkyní měli noční směnu.

Ale měli jsme ranní a psi do večera nebyli doma. Večer, jsme si pustili film a psi nám leželi u nohou.

Přesto nás sousedi přesvědčovali, že u nás psi strašně štěkali a že na nás zvonili a bouchali a my jsme byli v práci.

Ale je to jen výmysl. a to není jediná věc, vymýšlí si toho strašně, že prý nosíme psí hovna a hazíme je po chodbách a já nevím co všechno.

úřad nám dal podmínku a při další stížnosti nás vyhodí z městkého bytu. Jsme na dně, všechno jsou to lži jak jim to může takhle projít?

Ptali jsme se lidí z paneláku a řekli nám, že tito manželé, už z bytu, kde právě bydlíme vypudili už 4 rodiny.

Ale přece se musí jít nějak bránit. řekli jsme ať k nám někoho pošlou, aby se přesvědčili, že je u nás čisto a klid.

Ale je to vše ignorované. Prostě je to tak jak náš soused řekl. Je mi z toho zle. Prosíme o radu. předem děkuji.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2754x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: sousedé si neoprávněně stěžují.
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
25.02.2015 22:33 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Jak se bránit proti neoprávněným stížnostem sousedů?
Text uživatele: 

Právní dotazy je lépe pokládat ve webu k tomu určeném. Jde o spřátelené stránky - Bezplatná právní poradna online. Dotazy do webu poradny je možné poslat v liché týdny v pondělí po 10. hodině nebo formou online chatu v sudé týdny v sobotu po 9. hodině.

 
26.02.2015 15:04 Uživatel: petulinka1974
Věk:  40

Město:ustí nad labem

0-100
Téma: Jak se bránit proti neoprávněným stížnostem sousedů?
Text uživatele: 

tak mě se stalo něo stejné jako vy to máte akorat nemám psa, žiju klidně ale že  po nocích dělám mejdany řvu narušuji klid v domě, neuklizím, neupravuji zahradu ana víc jsme npadla sousedku, která my ale mlátila tyčí nejakou dpo dveří  večer ve 22 hodin nic z toho nebyla pravda ale  byli to všichni ti sousedi 5 rodin kamarádi atak podepsaly petici, pri tom jsem nemocná s depresí a jsem uzvařena sama v byte, byt jsme na konec musela prodat mela jsem z těch lidí strach díky  ale  tomu jsem musela prodat byt  abych se ho zbavila se slevou a přišla o dost peněz … .skoro 300 000   na konec jsem utekla   a vratla se do  rodneho mesta, na uřad me pozvali přestupek proti občanskému soužití nejka tak se to jmenovalo platila sem pokutu za  to o jsem nic neudelala500 korun… . nikdo se se mnou nebavil a potokol co si tam sepsali na přestupkové komisy jsem odmitala podepsat na konec mě donutily že  jinak  tedy  bude zahajeno soudní řízení když nepodepíšu vyjde mě to na víc penez než je ted,,,,,,,,,,,,,, vzhledem k tomu že vím že je to malé mesto a   zřejmě jsou tam všichni kamarádi  i uřednice jistě se soudci  tak jsem  ze strachu podepsala zaplatila, bylo to jen 500 ale dodnes   trpím pokořením a tím kde není žáíádná spravedlnost… . mám ted sice klid ale nekde je i  o mě nahlašen záznam pokud by se v budoucnu stalo neco taky zase podobného  tak asi těžko my nekdo verit bude když si zjistí že už mám v záznamech  tento vroubek

 
27.03.2015 08:38 Uživatel: Qaqaka
Věk:  23

Město:Svatava

Téma: Jak se bránit proti neoprávněným stížnostem sousedů?
Text uživatele: 

Dobrý den,

tak jak to čtu, tak spousta lidí má stejný problém. S přítelem jsme se přestěhovali ze statku do bytu 2+kk ve vesnici, kde jsem žila a vyrůstala v paneláku 20let. Nastěhovali jsme se do klidnýho domku. kde je jen přízemí a 1. patro - kde bydlíme my. Asi týden po tom, co jsme se nastěhovali za námi ve večerních hodinách přišel můj podnapilý kolega z práce (bohužel alkoholik, který je již v léčebně), nemáme u vchodových dveří zvonek, proto podnapilý kolega zvonil na všechny zvonky na dveřích. Když jsem to zjistila, sousedům jsem se omlouvala a snažila se jim vysvětlit, a ujistit je, že se to nebude opakovat.  

Toho dne mi nejmenovaná paní sousedka řekla, že se postará o to, aby nás z tohoto bytu vystěhovali.  

No. asi měsíc na to mi od majitele bytu přišel email, že na nás chodí stížnosti typu: odhazují nedopalky před domem (přítel nekouří a já si před domem nedovolim ani zapálit, natož odhodit), že neuklízíme společné prostory (dáno v domě je, že ve středu se vytře vrchní polovina domu, ve středu spodní polovina domu - já vytírala 3x týdně celý dům, žádné poloviny), že prý rušíme noční klid (ano, občas za námi přišla kamarádka na kafe k večeru, jelikož jsem měla práci, kde jsem pracovala do 22:00, ale bavili jsme se šeptem). zkrátka dělali jsme všechno proto, aby sousedi neměli proč si ztěžovat… JENŽE… pak mi došlo, že k tomu podněty z naší strany ani nemusí být dány. Sousedka prostě řekla, že nás z bytu dostane, a tak se taky stalo.

Majitel bytu mi poslal datumy, kdy jsme prý rušili noční klid, některé datumy jsme tedy ani nebyli doma, ale co na plat… Holt sousedi jsou svině, jak říkam já A jeslti mají klidný spaní i přes to, že ničí klidnej život dvoum mladým lidem, tak jim můžu popřát jen stejně krásnej a pohodovej život, jako mam já

 
26.07.2015 20:23 Uživatel: ldunka
Věk:  60

Město:plzen

Téma: Jak se bránit proti neoprávněným stížnostem sousedů?
Text uživatele: 

Tak lidi my v baráku zrovna od včera řečíme podobnou situaci. Nastěhovali se do domu - bývalá fetačka- Vyhazují odpadky z balkonu, kouří na balkoně a z okna- odhazují nedopalky- soudedovvi pod nimi  zapálili koberecna balkoně. Umyl okna a ona si vykuřovala a klepala jemu dolů. Jelikož je to již aspoň posté- sebral se azazvonil u nich a nejprve v kliduz- neklepejte to dolů. Ona dostala hysterický záchvat- že to není poravda, Sousedovi chytly sanze a začal křičet-  Ona ovšem zavolala svého tatínka velkého nafoukance a ten sousedovi začal vyhrožovat, že napadl jeho dceru  To je ovšem LEŽ. Vrcholéto tím, že na  něj poslal  " ranače" - chlapa tak 2m a ten mu bušil na dveře a že když neiotevře dVeře vyrazí (v domě vůbec nebydlí) a PAK MU         OTEVŘEL- TAK MU VYHROŽOVAL, ŽE HO DOBIJE- JAK     TÉ HOLCE NEDÁ POKOJ.

JSEM V ŠOKU- 30 let tu bydlíme a klid- a to tedy máme mlčet a být zalezlí- BÁT,   se aby nás pro pravdu nekdo snad  NEODDĚLAL.

v DNEŠNÍ DOBĚBY TO ZAS TAKVYLOUČENÉ NEBYLO.

co   vy   NA   TO  - JAK SE BRÁNIT.   snad ne se odtsěhovat????????????????????

 
26.11.2015 13:05 Uživatel: Driver323
Věk:  27
Téma: Jak se bránit proti neoprávněným stížnostem sousedů?
Text uživatele: 

Měli jsme stejný problém, soused pod námi kouři  prakticky neustále a nebyla s ním žádná domluva. Měli jsme snahu se s ním domluvit na jakémsi "kuřáckém rozvrhu" zkrátka aby kouřil v dobu, kdy zrovna nevětráme, nebo nemáme dva metry nad jeho cigaretou dceřino prádlo vytažené z pračky. Nic nepomohlo. nakonec jsme se rozhodli zasklít balkon, což se ukázalo jako nejlepším řešením. na jednoduchá zasklení není potřeba stavební povolení a nejedná se o velkou investici (přidávám odkaz na zajímavý článek). Určitě to bylo lepší řešení, než se dohadovat každý den se sousedy, kteří, bohužel, na svoje kouření mají právo.

Nedovolená reklama ve webu, porušení pravidel webu - bod č. 1.
Kontaktní údaje by by mohly zvýhodňovat jednu firmu/poskytovatele služby proti jiným a z toho důvodu byly smazány správcem webu.
Děkujeme za pochopení.

 
09.02.2020 14:45 Uživatel: Alinka
Věk:  50
Téma: Jak se bránit proti neoprávněným stížnostem sousedů?
Text uživatele: 

Dobrý den, bydlím už v tomto bytě třetí rok a to co jsem zde zažila by me ani ve snu nenapadlo. Pode mnou paní pere už o půl čtvrté ráno, boucha, něco posunuje, má nemocného manžela, takže občas na něj řve, nade mnou soused vysava už v šest ráno, třeba v neděli, vedle sousedka vysava buď ráno nebo večer, kdy už chce mít člověk klid a to nemluvím o sousedící z druhé strany, 20 minut děcko ven a sem a tam. Vstavam do práce už ve 3 ráno, takže by člověk chtěl mít klid. Ja taky nikoho neobtěžují, mám pejska a kdyby občas nezastavila, tak ani nevedi, že tu bydlím. A teď jsem si jednou dovolila zabouchat dolů na sousedku, protože jsem to už nevydržela, tak mi vyhrožují, že napíšou mému nájemci, že mě tady nechtějí. Jsem z toho smutná.

 
09.02.2020 23:59 Uživatel: Václav Havel
Věk:  11

Město:Ulanbátar

Téma: Jak se bránit proti neoprávněným stížnostem sousedů?
Text uživatele: 

Protože píšete samé ženy. Kdybyste za sebe namísto sebe poslali svého manžela, aby to - ve vší slušnosti - vyjednal, nemáte problém.

 

Protože na samotnou ženu si zkrátka každý dovolí. Tak to na světě chodí a bude chodit.

 

Ženy nechápou společenská pravidla světa a jednání. A podle toho dopadají.

 
10.02.2020 00:02 Uživatel: Václav Havel
Věk:  11

Město:Ulanbátar

Téma: Jak se bránit proti neoprávněným stížnostem sousedů?
Text uživatele: 

Přestupková řízení řeším tak, že napíši svou verzi příběhu, včetně všech důkazů o lžích druhé strany. Nechám to několikrát zkontrolovat známé. Po rozmyslu to zanesu na přestupkáč, nechám si to potvrdit, a sdělím, že nic jiného k tomu nemám co dodat. Vyhnu se tak hysterickým hereckým etudám sousedů, které jsou málo účinné, když se nezapojujete, a řešíte to bokem.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Jak se bránit proti neoprávněným stížnostem sousedů?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny