Téma: Závislost na expříteli - bez kontaktu s ním mám úzkost a paniku

19.07.2013 23:14
Uživatel: Ještě furt
Věk:  24
Odpovědí na téma: 7
Text: 

Nevím co mám dělat ale trápíme se já i on. Jsem závislá na člověku, jedná se o mého bývalého přítele. Musím s ním být neustále v kontaktu jinak pociťuji úzkost a paniku. Snažím se to potlačovat před ním, ale občas dostanu hysterický záchvat když delší dobu nevím co s ním je, třeba celej večer. To mu pak píšu jak potrhlá. Nedokážu se ovládnout.

Trápím sebe a trápím i jeho. Začíná si myslet že jsem stalkerka. Možná jsem, nevím. Já mu nechci nijak ublížit. Zkrátka věci se mají tak, že jsem se na něho až nezdravě upnula. Vytvořila si z něj součást mého života a nedokážu ho opustit nebo ho nechat jít. On mě naštěstí má pořád ještě svým způsobem rád, tak mi ty moje nálady trochu toleruje. Ale začíná být někdy naštvaný. Takhle to dál nejde.

Ovšem přerušením kontaktu se nic nespraví. Úplně stejně jsem se chovala k jinému bývalému s kterým jsem byla 6 let. Také jsem se na něj strašně upnula. Pak jsem se cítila chvíli "volná" ale pak se objevil tady tento. Toho pořád miluji tak bych o něj nerada přišla úplně.

 

Ale i kdybych o něj přišla, vím že tohle bude pokračovat donekonečna. Je to někde uvnitř mě. Je možné že zase najdu někoho nového, ke komu se strašně upnu, a pak ho utrápím. Takhle by to bylo pořád.

Uvědomuju si že mám problém, ale nevím jak to vyřešit. Strašně ráda bych se někdy probudila a nemyslela každou minutu na toho člověka. Celý den. Já mám svoje záliby, a mám i sebevědomí, myslím si že jsem docela pěkná. Nevím co to se mnou je, že se vždy na někoho tak hnusně upnu. Jsem možná citově labilní a chorobně se bojím, že mě dotyčný opustí? Nebo nevim. Pomohla by nějaké léčba? Mám jít k psychologovi? Nemám s tím žádné zkušenosti a nikdy jsem tam nebyla, ani nevím jestli se to platí a já moc peněz nemám. Ale vím že nejsem v pořádku, a takhle jednou utrápím sebe, i toho dotyčného na kterým momentálně visím.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2757x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: jsem závislá na člověku
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
20.07.2013 03:01 Uživatel: Marky
Věk:  22
Téma: Závislost na expříteli - bez kontaktu s ním mám úzkost a paniku
Text uživatele: 

Ahoj,

 

navzdory pokročilému času jsem se rozhodla, že ti napíšu…(Kdyby se ti a vám všem zdálo moje povídání přinejmenším podivné, aspoň to mám na co svést : ) )

 

Myslím, že to, co popisuješ, se bez odborné pomoci neobejde. Sama víš, že máš problém, dokážeš ho poměrně dobře pojmenovat, víš, že trápí tebe i tvé partnery a nejsi schopna ho sama zvládnout. Neváhala bych a hledala si tak psychologa/psychoterapeuta. Pro začátek zkus najít poradnu (manželská a rodinná poradna) která je zdarma.. Třeba ti dokážou pomoci tam; u psychologů buď platíš (osobně jsem platila 300 Kč na hodinu, což pro mě bohužel po čase taky bylo hodně) nebo je jejich služba hrazená pojišťovnou (tady jsem se setkala s tím, že jsem hodně dlouho čekala, než "na mě dojde řada", což se mi u "mého" psychologa nestalo, ale třeba to tak není u všech). Určitě bych se toho nebála - např. na mujpsycholog.cz najdeš, podle mě, přehledný seznam psychologů i kontakt na ně. Podívala bych se taky na reference. Čím dřív půjdeš, tím líp, třeba váš vztah ještě zachráníš (když použiju tohle nehezký slovo). V každým případě - uděláš něco pro to, aby případný další vztah už vyšel a ty ses zbavila svýho problému (protože každý máme nějaký problém, jak bylo řečeno v ´Účastnících zájezdu - což uvádím proto, abych zdůraznila, že tahle hezká věta není z mojí hlávky - nechci nic kopírovat potají : )

 

Přeju ti hodně štěstí a kdyby ses chtěla třeba na něco zeptat nebo jen tak napsat, budu ráda : )

 

Marky

 
20.07.2013 05:57 Uživatel: Leňa
Věk:  45
1058[1].jpg
1000-2000
Téma: Závislost na expříteli - bez kontaktu s ním mám úzkost a paniku
Text uživatele: 

JF, píšeš, že je BÝVALÝ, tak už to neřeš. Takhle ho "ztratíš" ještě rychleji, i když už stejně nejste pár.

A jinak ale vím, jak je to těžké, když má někdo tenhle "následek" - řekla bych, že buď díky nějakému zážitku a nebo výchově. Od toho bych se u psychologa (jen najdeš klinického a když má sml. s pojišťovnou, u které jsi, neplatíš nic, ani těch 30k) odpíchla a on Ti v tom pomůže.

Je to hodně o sebevědomí, které Ti pravděpodobně někdo prostě "sebral" nebo snižoval natolik, že s tím máš teď problém.

 
20.07.2013 09:52 Uživatel: Leňa
Věk:  45
1058[1].jpg
1000-2000
Téma: Závislost na expříteli - bez kontaktu s ním mám úzkost a paniku
Text uživatele: 

psychoterapii.

 
20.07.2013 10:33 Uživatel: veverka
Věk:  33
1428004638_novinkaveverka.jpg
2000-3000
Téma: Závislost na expříteli - bez kontaktu s ním mám úzkost a paniku
Text uživatele: 

Dle vyjadřování autorky soudím, že jde o inteligentní ženu. Podobné stavy prožívá dost lidí, ne každý je ale umí takto popsat a pojmenovat, proto možná vypadají děsivě. Taky jsem kdysi prožívala šílené dny, měsíce ba snad i roky po nevydařeném vztahu. Těžko říct, může to odeznít s příchodem někoho jiného, nebo se naopak zacyklit a přetrvávat. Záleží to na mnoha jiných okolnostech. Psycholog neuškodí, existují i bezplatné poradny, hlavně ve větších městech. Obecně si myslím, že nic není černé ani bílé. Podle popsaného problému by někdo řekl, že jde o labilního člověka, na druhou stranu může za pár měsíců být naprosto vyrovnanou osobou. Osud každého je jedinečný. Při ztrátě partnera, kterého jsme milovali, si vždy myslíme, že už NIKDY to s nikým nebude takové. Opak je obvykle pravdou. Čas je nejlepší lékař, jak se říká…

 
20.07.2013 21:17 Uživatel: socialni_pracovnice
Věk:  32

Město:Brno

1000-2000
Téma: Závislost na expříteli - bez kontaktu s ním mám úzkost a paniku
Text uživatele: 

Podobně jako Marky se obávám, že tenhle problém sama vyřešit nedokážeš, takže se také kloním k návštěvě odborníka - psychologa. Vzhledem k tomu, že nejde o náhodnou, ale - jak sama píšeš - opakující se situaci, máš v sobě pravděpodobně zabudovaný nějaký nezdravý vzorec chování, kerý může být částečně důsledkem výchovy, Tvého osobního nastavení nebo negativních zkušeností či zážitků z minulosti. Psycholog Ti může pomoci pochopit, proč se ke svým (bývalým) partnerům takto pchováš a může Ti pomoci tento vzorec chování postupně změnit. Psychologové pracující na pojišťovnu jsou sice zadarmo, ale odpovídají tomu čekací lhůty a sezení 1x za 2 - 3 měsíce Ti moc nepomůže, takže bych se přikláněla k návštěvě placeného psychologa. Myslím, že ta investice za to stojí.

 
22.07.2013 15:24 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Závislost na expříteli - bez kontaktu s ním mám úzkost a paniku
Text uživatele: 

Přesně jak to píšeš - je to ve Tvé hlavě a je potřeba to řešit. Je dobře, že se ptáš, jestli by jsi měla jít k psychologovi. Já si myslím, že ano, prootože Tě Tvé stavy obtěžují a potencionálně obtěžuješ i své okolí (expartnera). Vhodně vedenou psychoterapií by jsi se fixace a duševních stavů úzkosti mohla zbavit. Sama asi tušíš, že to takhle dlouhodobě nejde.

 
04.09.2013 18:55 Uživatel: bumbrle
Věk:  24
Téma: Závislost na expříteli - bez kontaktu s ním mám úzkost a paniku
Text uživatele: 

No tak to teď řešim úplně stejnej problém až na to že se se mnou rozešla a potají vyměnila ale psali sme si furt že si chybíme a milujem. Jednou tak a podruhy zase nenávist že sem jí ubližil a podobný věci. Akorát teď mám potřebu jí přemlouvat k návratu a toho kluka pořádně fyzicky vytrestat

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Závislost na expříteli - bez kontaktu s ním mám úzkost a paniku
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Odešla po 5 letech byl sem d*bil 2 946x
Ochlazení ve vztahu, nezájem, přítel nemá rád moje děti 12 815x
Nemohu se odpoutat 5 740x
Co vytěžit ze samoty po rozchodu 5 651x
Opustil mě milenec 5 791x
Rozchod se ženatým mužem 13 835x
Rozchod po 6 letech 11 885x
Po půl roce otěhotněla, rozešli jsme se, vrátí se ke mě? 26 883x
Má cenu doufat v návrat? 6 804x
Jak se konečně odpoutat a nemyslet na bývalý vztah 11 1089x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny